Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjak fel egy családi...

Hogyan mondjak fel egy családi vállalkozásban?

Figyelt kérdés
a lényeg az, hogy van egy családi vállalkozás, sok rokonom dolgozik itt, de szüleim a "vezetők". én is itt dolgozok már egy pár éve, viszont én már másra vágyom, többre, sajátra, stb. és úgy alakult, hogy kaptam egy álláslehetőséget, nem olyan messzire tőlük. úgyhogy fel kell mondanom, de nem tudom, hogy hogyan, mivel bízik bennem a család, teljesen családi az egész, biztosan rosszul fog esni mindenkinek. mit tegyek? hogyan mondjam meg a szüleimnek? hogyan fognak reagálni (nem valami megértőek)
2010. jún. 18. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Elmondod, hogy szeretnél valami mást is kiprobálni. De ha szükségük van rád akkor szivesen segitesz..

De amúgy fura, más családi melóra vágyna, ami totál eg ybiztos munkahely, hiszen a magad úra vagy, meg magadnak dolgozol..És te mégis másra vágysz..

2010. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez bonyolult. nehéz eset a családom, mindig is másra vágytam, de muszáj volt idejönnöm, hosszú. a lényeg, hogy bennem több van, minthogy fizikai munkát végezzek, és néha az irodában besegítsek nyomtatni, vagy ilyesmi. régen konferenciákat szerveztem, stb. szóval vágyom másra. de ezért is vagyok nehéz helyzetben, mert csak családi vállalkozás. de köszönöm a választ. 27/L
2010. jún. 18. 09:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Jah értem, hát hogyha nehéz eset a családod akkor, simán ahogy már irtam. De előbb szerintem szerezz egy másik melót és amikor az tutira meg lesz, akkor mondd el, hogy mást is szeretnél csinálni, de besegitesz. És ha nem akarsz besegiteni se, akkor lassan kihagyod. De előre segitesz ha kell, aztán majd ráfogod, hogy sok melód van és egyszer vége lesz.

-első-

2010. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez akkor tényleg bonyolult lehet.Ha annyira konzervatívak a szüleid,akkor szerintem egy darabig ne számíts semmi jóra.Gondolok itt egy kis puffogásra,haragra,esetleg ha belebuksz az új munkába akkor "Én megmondtam..." kezdetű mondatokra,amik valljuk be,nem esnek igazán jól a lelkünknek.

DE!

Soha nem fogod tudni a saját életedet élni,ha nem tudsz nemet mondani.Az idő mindenre gyógyír.

Szerintem csak akkor mondd el nekik,hogy mit szeretnél,mikor már tényleg biztos lesz a dolog.És akkor se őket hibáztasd azért,hogy munkahelyet váltasz,hanem mond el,hogy másra vágysz.biztosan meg fogják érteni,ha mást nem egy kicsit később!

2010. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! NAGYON hasonló cipőben járok, csak 35 évesen. Rengeteget beletettem a szervezetbe, és éreztetik is velem, hogy gyakorlatilag a vállamon nyugszik nagy része a jövőnek. De tudom, érzem, évek óta, hogy mennem kell. Iszonyú szenvedés. Nem tudok rendesen koncentrálni már, hanyagul dolgozom, és furdal a lelkiismeret, hogy ezért pénzt veszek föl (azelőtt 150 %-osan teljesítettem).

Lépj, menj el, nehéz lesz, de mielőbb, mert úgy jársz, mint én. Nem a te felelősséged, hogy ők mit képzeltek el. Találtam egy jó mondást: "A szülő két dolgot adhat a gyerekeinek: gyökereket és szárnyakat." Hát, nekem gyökerem rengeteg van, már fojtogatnak is, de szárnyakat nemigen kaptam. Most már élni akarok vele. Lépj, örülj a lehetőségnek (én is örülnék, ha kapnék álláslehetőséget, annyira bátor még nem vagyok, hogy magam keressek, ill. amit szívesen csinálnék, abból sajnos nem lehet megélni kezdetben), szeresd őket, köszönd meg az eddigi lehetőséget és menj. Sok sikert!

2010. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy kaptál más lehetőséget! Élj vele! Megmondod a szüleidnek, hogy nem szeretnél csak az ő farvizükön evezgetni. Szeretnéd magadnak is bizonyítani, hogy mit érsz.
2011. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!