Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagycsaládosok zűrösebbek?

A nagycsaládosok zűrösebbek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy környezetemben a három, vagy több gyermeket bevallaló családok sokkal zurosebbek. Most így hirtelen atfutva nincs is olyan ismerősöm, akinek kettőnél több gyermeke lenne, és ne lennének elváltak. Szegényebbnek tűnik az eletviteluk, és a gyermekek is gyengébb kepessegunek tűnnek ilyen családokban, persze csak átlagosan, és az én ismeregtsegi körömben. Bár lehet hogy ezeknek csak a valasok az okai. Ti hogy látjátok?
2018. júl. 10. 01:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem.vegyesek a tapasztalataim. Ismerek olyan nagycsaladosokat, ahol minden olyan, mint egy alomcsaladban. Vannak gondok persze, de osszessegeben jol nevelik a gyerekeket, a gyerekek okosak es szepek, minden mukodik es harmonia van.

Es ismerek olyat, mondhatni a mienk is, ahol talan a kaosz es az erzelmi hullamvasut a fo jellemzo. Igen valassal tarkitva, elhagyott gyerek, otthagyott tanulas, fura felfogasok stb. A gyengebb kepesseget nem mondanam, helyette talan a kevesebbet foglalkoznak egy gyerekkel, akkor lehet nem tudja vagy nem is akarja kihozni magabol a maximumot a jellemzo. Igaz elvalt gyerekeknel sokszor a szulok teljesen massal vannak elfoglalva es nem azzal, hogy a gyerek hogyan tanul vagy abban hogyan segtsenek neki, pluszban ha serult erzelmi vilagu, akkor ez is ranyomja a tanulasra viselkedesere a belyeget, igy kivulrol ez konnyen tunhet "gyengebb kepessegunek".

Ha az altalam ismert nagycsaladosok alapjan keszitenek statisztikat, akkor tobbsegben vannak a nem zurosek.

2018. júl. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is vegyesek a tapasztalataim.

Van két egyke kisfiú a kislányom csoportjába, igazi vadállatok. Otthon mindkettő atyaúristen a szülőknek, anyukát annyira lesz.rják, mikor hozza-viszi őket, hogy én szégyellem magam.

A másik egy kislány. Két bátyja van, rendesek, kedvesek, udvariasak, jólneveltek. Az egyikük másodikas lesz a nagylányommal, a másik elsős.

De a kicsi... 5 éves lesz, és uralja a családot. Két nagymama kényezteti, elhízott, agresszív. A magylányom inkább nem megy át hozzájuk, hiába van egy komplett játszi az udvaron, a fiúk is inkább átjönnek ide, aztán fociznak, röpiznek, fára másznak.

Tavasszal egyszer áthozta anyuka a lányt, hogy megnézzék a kiscsibéket. A kezébe adtam egyet, aztán pár perc után benyögte anyukájának, hogy az övé, és hazaviszi. Anyuka nemet mondott, erre megszorongatta, majd földhözvágta a csibét. Èn meg bezártam az ólajtót, mert a kotlós meg akarta nevelni a kislányt.(a csibe azonnal kimúlt, ahogy földetért)

Azóta nem jön át a kislány. A bátyjai szinte naponta itt vannak.

2018. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Nagycsaládos vagyok. Négy gyerekem van, 3 első, 1 második házasságból. Három diplomám van, tehát értelmiségiek vagyunk. A nagylányomnál van két unoka, nagyon jó anyagi körülményeik vannak. A középsők egyetemre járnak. A kicsi még alsós. S bár elváltam, de a második házasságom harmónikus, a gyerekek mindig is jól érezték magukat, a már felnőttek azt mondják jó gyerekkoruk volt (hozzátartozik, hogy az apjuk is ugyanígy részt vett a nevelésükben, ott is van másik feleség, család).
2018. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Mi 5-en vagyunk tesók, 3-an már felnőttünk, diplomások vagyunk. A legkisebb még általánosba jár, ügyes, okos, a negyedik most lesz gimis, ő is egyetemre szeretne menni utána. Szeretjük egymást, tiszteljük a szüleinket, minden rendben van.


Egy gimis osztálytársamnak 8 tesója van, ők is mind szépek, okosak, az idősebbeknek szép családjaik vannak.


A szomszédban 4 kislány van, látszólag ők is rendben vannak.


Én csak pozitív példát láttam eddig, mi is 4-5 gyerekben gondolkodunk. 😊

2018. júl. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
3 gyerekünk van jol neveltek ügyesek,és boldog házasságunk van. Felénk ez a divat,nem hiszem,hogy zűrösek vagyunk
2018. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
78%
Mi is öten vagyunk testvérek. Természetes,hogy minden családban vannak problémák, de ez nem csak a nagycsaládos igaz. Egyszerűen csak vannak olyan emberek, akik jobban kezelik ezeket a problémákat, és vannak akik kevésbé. Szerintem nem a gyerekek számától függ. Én például rengeteg példaértékű, egyáltalán nem "zűrös" családot ismerek.
2018. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Egyik ismerősömnek 9 testvére van. Katolikus család, mindenki hívő születésük óta. Amikor a nagyobbak felnőttek akkor a szülők még örökbe fogadtak 2 gyereket akiknek valamilyen testi hibájuk volt, és felnevelték őket is.

Mindegyik diplomás ember, szülők is, gyerekek is. És nem bigott vallásosak, hívők és e szerint élnek de nem nyomnak füzetet a kezedbe és nem kezdenek el téríteni. És iszonyat jófejek, értelmesek, a srác akit ismerek évekig az osztálytársam volt középiskolában. Nem volt mindenből színjeles, neki is megvoltak a maga kis balhéi a suliban, de üdítő volt a társaságában lenni. Azóta eltelt 20 év de ma is tartjuk a kapcsolatot.

2018. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi négyen vagyunk, nagyon szép, harmonikus család vagyok, szeretem a szüleimet és a testvéreimet. Mindannyian egyetemet végeztünk. Barátnőmnek 7 testvére van, ugyanez a helyzet, másiknak 11 (igen, jól írtam), ott is hasonló, a nagyobb gyerekeknek is szintúgy szép családjuk van. Egy 8 gyerekes családot ismerek, ahol nem tudták a szülők kezelni a gyerekeket, a gyerekek se a sok testvért és elég nagy a zűrzavar ott. Én inkább pozitív példát látok, én magam is 4-5 gyereket szeretnék. :)
2018. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A környezetemben a 3-4 gyerek a divat. Jellemzően jómódú, harmonikus családok ezek, válás nincs.
2018. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem vegyesek a tapasztalataim.


Vannak azok a nagycsaládosok, akik komoly tervezés után, jó anyagi körülmények közé szültek hármat, és náluk csak a szokásos tinilázadás volt zűrösnek mondható.


Meg vannak, akik mondjuk azért vállalnak több gyereket, mert 1) nem védekeznek rendesen, 2) csak a csok miatt, 3) mert a család rájuk morrant, hogy 2 gyerek nem gyerek, 4) azért, mert az első kettő is lány/fiú volt, ők meg akartak egy külön neműt... na hát ennél az értelmi szintnél nem véletlen, hogy a gyerekek sem túl okosak.


És akkor ott van a se nem túl okos, se nem túl buta családm, akik csak egyszerűen nem képesek 3 gyerekkel bírni, és legalább az egyik el van hanyagolva lelkileg (ált. a középső), vagy mind a három-négy-öt...

2018. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!