Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a barátnőm apja...

Alkoholista a barátnőm apja mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátnőmet és idegesít ,hogy nem tehetek ez ellen semmit.

A családja terrorban él amiatt a nyomorék ember miatt,mert kb. hazajön a munkából és első dolga elmenni vagy a kocsmába vagy pedig az egyik szintén alkoholista ismerőséhez inni.

Sose jön haza ezen helyekről józanul... állandóan részeg és agresszív.

Régebben a barátnőm anyukáját állandóan verte mint ugye a leggyengébb embert emiatt meg ugye barátnőmben nagyon tragikus emlékek maradtak meg..

Annyira megverném ezt az embert... de komolyan még a mentőbe is verném a fejét ennek a nyomoréknak.

Csak ugye mindig a fejembe van ,hogy ha úgy összeverem,akkor én bűnhődök egy ilyen patkány miatt.

Ma is beszélünk 3-an én a barátnőm és az anyukája erre bejön alig áll a lábán és nem tetszett neki az ,hogy én a csapot szereltem ,mert bla bla bla.

Erre elkapta az ideg és emelgette a kezét barátnőm anyujára és anyázott végig neki a semmiért...

Barátnőm persze kiakadt és sírt,mert egy rossz emléket idézett fel benne...

Most is csak álltam ott mint egy tehetetlen szar.... ,mert tudtam ,hogy nem csinálhatok semmit..

Ha nekem jönne én szarrá verném sőt lehet az ajtót is kiszakítanám ezzel a patkánnyal,de az a probléma ,hogy ha beledöglik vagy életveszélyesen megsérül elvisznek a francba...

Elvonó szót meg se szabad ennek említeni,mert már bunyós pityu pozícióba vágja magát..

Ti mit tennétek a helyemben ,de komolyan?

Normális válaszokat kérek előre is köszönöm!



#alkoholizmus #Barátnőm apja
2018. márc. 27. 21:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sok múlik azon, hogy hány éves a barátnőd. Ha még kiskorú, akkor bejelenthetitek a gyámhatóságon. Ez nem azt jelenti, hogy a gyámhatóság rögtön elveszi a barátnődet a családtól, de állandóan a részeges apa nyakába fog lihegni valaki a gyámhatóságtól, és talán nyomást tudnak gyakorolni rá. Amit még lehet tenni életkortól függetlenül, hogy hány évesek vagytok, rábeszélni az anyát a válásra. Egy párszor kihívni a rendőrséget az apára, amikor agresszív, feljelenteni családon belüli erőszak miatt. Még azt is megtehetik, hogy bírói végzéssel kitiltják a lakásból, akkor is, ha az övé. De az anyának is lépnie kell. Győzzétek meg együtt a barátnőddel!
2018. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A barátnőm 18 éves én meg 19 éves vagyok.

Az anyukája nem mer semmit se csinálni,mert ha igen akkor egyből megy a verés.

Minden nap úgy kel fel ,hogy félti mind az ő életét mind pedig a lánya életét..

És az a baj ,hogy ha feljelenti és szabad lábon van ez a patkány egyből menne verekedni.

Gyámhatóság meg régebben szóba került ,de nem lett a félelem miatt semmi belőle hiába biztattuk az anyuját.

Ezért nem mer válni sem,mert ha elválik tőle akkor szerintem ez az ember még ölni is képes lenne...

Súlyos testi sértések is előfordultak régebben családon belül,de nem mertek semmit se lépni.

Nagy az elnyomás és a félelem.

Ha lenne házam ,pénzem ,akkor egyből elvinném őket.. és megszabadítanám őket egy örök életre ettől a patkánytól.

De így nem lehet semmire se jutni ,mert mint mondottam akkora a félelem ,hogy senki se mer lépni.

És meg is értem őket... ha lány lennék és minden nap megkapnám azt ,hogy "szét**szom a fejedet" akkor én se mernék lépni.

Félnék minden nap.

2018. márc. 27. 22:09
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Hárman nem tudtok összedobni annyit hogy egy albérletbe elmenjetek?

Kényszerelvonó? Vagy garázdaság-feljelentés. Esetleg távoltartási kérelem, de ezt nem tudom hogy megy.

2018. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudunk.

Én most kezdek dolgozni és utána szakmát fogok letenni + nyelvvizsgát.

Barátnőm szintén tanul.

Anyuja meg annyit nem tud félretenni ,hogy elmenjünk 3-an albérletbe,mert ugye a rezsibe is belead annak a patkánynak.

Nem tudom mi lenne a legmegfelelőbb megoldás.

De ezt az embert jó messzire el kéne paterolni.

Szibériai munkatábor tökéletes hely lenne egy ilyen patkány embernek.

2018. márc. 27. 22:59
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írták. Én annyit mondanék hogy ilyenkor nyugodtan le lehet fogni. Nem kell szarrá verni csak rakd arrébb hogy ne bántsa őket.
2018. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ha lefogom vagy esetleg földre terítem és úgy fogom le ,akkor utána amint elengedném jönne nekem.

Ezért nem tudok semmit se csinálni.

Ha megütném akkor futna a rendőrségre ,hogy jajj bántottam (erre van esze ne félj) ha meg lefognám kiprovokálja azt ,hogy kiüssem szóval visszajutok az első problémához..

Ez a probléma.. erőszakkal semmire se megyek...

Bármekkora patkány nem ér annyit ,hogy szétverjem és én bűnhődjek miatta.

De higgyétek el.. élve elásnám legszívesebben..

Mert én a barátnőmet és az anyukáját biztonságban akarom tudni.. nem pedig félelemtől teli légkörben.

2018. márc. 27. 23:23
 7/20 anonim ***** válasza:
45%

ez egy számodra megoldhatatlan helyzet.

úgy befenyíteni az embert testi sértés nélkül,hogy a gatyájába sza-rjon és a rendőrségre menés eszébe se jusson,ilyen terrorhoz gyenge és tapasztalatlan vagy.

pénzed meg nincs eltartani még magadat sem,nehogy még 2 embert.

úgyhogy felesleges pattogásnak érzem a kérdést.

meg naivnak is.

ha ismernéd az embereket,akkor tudnád,hogy ha fellépnél a pali ellen,akkor az anyuka lenne az első aki ellened fordulna és letiltana a lányáról.

2018. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"gy befenyíteni az embert testi sértés nélkül,hogy a gatyájába sza-rjon és a rendőrségre menés eszébe se jusson,ilyen terrorhoz gyenge és tapasztalatlan vagy. "


Ez így igaz,mert csak testi sértést tudnék adni minden téren neki.. Semmi mást nem tudnék.

És abban is igazad van ,hogy nem tudok eltartani 3 embert sőt még magamat is.

De naivnak nem mondanám magamat.. ha fellépnék az apja ellen (de nem tudok) ,akkor az anyuja nem tiltaná a lányát.

Ha valakinek naponta halál félelme van és én szarrá verném ezt a patkányt,akkor nem hiszem ,hogy eltiltana,sőt még örülne is hidd el nekem!

Csak valami törvényt nem sértő jogilag tiszta dolgot kéne kitalálni ami egyben eltiltja őt a családtól,elküldi kényszer elvonóra illetve távol tartási engedély lenne ellene.

Én még azt is megcsinálnám,hogy a ház is hiába az övé legyen az anyja nevén.

Biztos van valami mód erre..

2018. márc. 28. 00:16
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbálkozhattok ezzel is. Ezek kifejezetten olyan segélyszervezetek, amik ilyen ügyekre szakosodtak. Tudnak adni ingyenes jogi tanácsot, stb.

2018. márc. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Te semmit. Az anyjának kéne összeszednie magát, pénzt szerezni, és akár elmenni albérletbe. Egyszer üti meg a nőt az az ember, mehet a feljelentés, távoltartás.
2018. márc. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!