Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkholista, mikor nem...

Apám alkholista, mikor nem iszik teljesen normális. Részegen mindig anyámmal kötekedik, nem üti semmi ilyesmi de érzelmileg nem lehet bírni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Régebben is mindig itt amikor épp nem dolgozott akkor is ugyan ez volt. Most valamelyik nap teljesen részegen elment reggel 5 fele és este 8 fele jött haza. Bűzlőtt az alkoholtól, nem hagyott aludni kb 12 ig hajtotta ugyan azt a süket dumát és sírt nekem hogy én miért nem mutatom ki hogy szeretem meg ilyesmi mikor jól tudja hogy nem vagyok egy érzelgős gyerek és amúgy ő sem az mert mikor épp nem iszik soha nem mondja hogy szeret. Azon gondolkoztam hogy elmegyek itthonról de azért nem teszem meg mert nem akarom anyámat magában hagyni. Szerintetek mi lenne a legjobb? Már teljesen kivagyok idegileg 16 éves koromra egy érzelmi roncs lettem úgy érzem

2018. júl. 13. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tehetsz. Ha anyádnak jó akkor te is próbáld elviselni. Szard le hogy mit csinál , mit mond .

Legyél erős idegileg és ez legyen az elrettentő példa előtted.

2018. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Van egy ismerősöm aki régen alkoholista volt és részegen bántalmazta is a család többi tagját. Ezért elköltöztek tőle kb. 60 km-re, a fickót meg magára hagyták. Továbbra is alkoholista volt, viszont amikor az állását a tanyáján végzett saját vállalkozásra váltotta, pontosabban mondva újra élesztette a szülői gazdaságot, akkor változott meg és többé egy csepp alkoholt nem ivott. Aztán a család is vissza költözött hozzá és már együtt csinálják a méhészetet meg a gyümölcsös gondozását. Olyasfélét mondott hogy így értelme lett az életének, érzi hogy van saját élete és családja akik törődnek egymással, míg a munkahelyén csak zombi volt és az élete abból állt hogy munkahely ajtón ki, kocsma ajtón be.
2018. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor józan esetleg próbálj meg beszélni vele. De ne vádlóan, hanem mondd el, h. mit érzel, h. örülnél, ha kicsit kevesebbet inna.
2018. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ezt csinálja, ha bepiál, akkor agresszív, aztán másnap nem emlékszik semmire. Hiába kérem, hogy fogja vissza magát, leszarja, nem ismeri be, hogy alkoholproblémái lennének, szerinte ez tök normális dolog. mármint az, hogy iszik valaki... 😕 Nem lehet mást tenni, csak elviselni a helyzetet, amíg el nem költözik otthonról az ember.
2018. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!