Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy éltétek meg amikor...

Hogy éltétek meg amikor bölcsibe került a gyereketek? Normális, hogy úgy érzem, hogy nagyon nehezen fogom bírni?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 2 éves, ha addig nem jön össze a kistesó, akkor gyes mellett vissza kell mennem dolgozni, és bölcsibe kell mennie a fiamnak. Most úgy érzem, hogy nagyon nehezen fogom bírni, hiszen másfél éve a nap 24 órájában együtt vagyunk.. el sem tudom képzelni milyen lesz nélküle tölteni a napot..

Ti is éreztetek így? Hogy tudtátok megszokni?


2016. jan. 21. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól viseltem,kisfiam is,hidd el majd megszokod,azért nem egy tragédia,mondjuk én azért nem voltam mellette 1,5 évig minden nap 24 órában,mert jártam vizsgázni,elmentem ide-oda vagy a párommal,persze az időm 90%át Vele töltöttem,de jobb ha lazán fogod fel,mert a gyerekek érzik ha anya görcsöl és aggódik attól,hogy közösségbe kerül és akkor nehezebb lesz a beszokás.
2016. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem okozott gondot, mikor a fiam csanába ment (ő is 2 éves volt). Tudtam, hogy jó helyen van, vigyáznak rá, nyugodt voltam. Igaz, ő azért előtte is töltött időt nélkülünk is (nagyszülőknél), nem voltunk 0-24-ben együtt 2 évig.
2016. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Mivel már korán láttuk, hogy nagyon szociális, barátkozós típus, leginkább az ő érdekében döntöttünk amellett, hogy kerüljön közösségbe.

Jó ötlet volt, minden macera nélkül beszokott, azóta is imád oda járni (15 hónaposan kezdte, már 21), reggel repül befelé nagy vigyorral.


A fejlődésén is sokat lökött, én lepődtem meg a legjobban, amikor itthoni étkezés után a szalvétát magától kidobta a kukába pár héttel a bölcsőde után.

Vagy akár az, hogy egy pillangóra rábökve a könyvben mondta, hogy "lepke" és repkedő mozdulatokat csinált a kezével.

Rákérdeztem a bölcsődében, némi gondolkodás után mondta a gondozónő, hogy jaaa, igen, van egy ilyen mondóka, amiben lepke van és mutatják is hozzá, hogy repül.


Sokat fejlődött a konfliktuskezelése is, látom, hogy szélesedik a repertoárja. Ha valaki piszkálja, de nem kér belőle, akkor nem löki fel, nem ver rá, hanem határozottan félretolja és továbbmegy. De ugyanígy elfogadja mástól is az elutasítást.


Én csak pozitív hozadékát látom. Mivel nem tulajdonomnak tekintem, hanem egy velünk élő önálló személynek, aki egyelőre még segítségre szorul sok dologban, nem éltem meg semmilyen nehézséget. Sőt, örömmel láttam, hogy korához képest egyre önállóbb, egyre több készséget alakít ki, sajátít el.

A végcél nálunk egy boldog, sikeres ember felnevelése, amihez hozzátartozik a közösségben való alkalmazkodás képessége is. Egyelőre jónak látom az irányt, mert szereti és jó hatással van rá.

2016. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szemem sírt,a másik nevetett....2 évesen adtam bölcsibe,mert egész egyszerűen unatkozott már otthon.Ennek az volt az oka,hogy a kicsi 3. gyerek,és a nagyok szeptemberben,a hosszú nyári szünet után visszamentek suliba,oviba,Ő meg ottmaradt velem,a tesók nélkül.Nekem is furcsa volt,mert a legnagyobb 4 évesen ment oviba,de a középső se volt bölcsis.Nagyon jó döntésnek bizonyult,hogy bölcsibe adtuk.Nagyon sokat fejlődött,imádta a gondozóit,csoporttársait,szívesen ment mindig.Szeptembertől ovis lett,de még mindig szokta emlegetni a bölcsit...
2016. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul. Az elsőnél is vissza kellett mennem 2 éves korában, a másodikkal nagyon akartam a 3 évet. Tele voltam félelmekkel, hogy majd milyen rossz lesz neki, bántja többi gyerek, nem fog enni, nem fog aludni, stb. Minden alaptalan volt, szerette a fiam, jó döntés volt.

A beszoktatási időben és még 2 hétig szabin voltam, azalatt megszoktam.

2016. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!