Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetnék fel...

Hogyan költözhetnék fel Budapestre egyedül?

Figyelt kérdés
Tesóm nem akar velem jönni, szerinte ott nem élnénk meg. Nekem itt nincs állásom, vagy ha van az is közmunka, neki meg van rendes állása.
2018. aug. 9. 20:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Keress olyan munkát, ahol biztosítanak szállást. Bár nem tudom ez mennyire gyakori.

Miért csak Budapest érdekel? Menj Szegedre, az is nagyváros, viszonylag sok betöltetlen állással, de mégis kevesebb a lakbér és az utazási idő.

2018. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó én Szegeden végztem tavaly az egyetemen és nem igaz, hogy annyival olcsóbb. Brutális albi árak vannak ott is rettenetesen hülye feltételekkel. A tömegközlekedés simán drágabbra jött ki, a kaja, háztartási cikkek meg ugyannyiba kerülnek mert ott is ugyanazokat az üzletláncok vannak, mint Pesten.
2018. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%

"Pesten nyilván nem közmunkára mennék dolgozni."

Nem hát, hanem vezérigazgatónak.

2018. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
12es: egy szegedi felnőtt bérlet 7000 Ft, Budapesten ez 9500. Az albérletek Pesten 130 ezertől kezdődnek, és a brutális közösköltségek még benne sincsenek. Kétlem, hogy Szegeden is ennyire elszálltak volna az árak. 1300 egy menü Budapesten, Szegeden 700-ért ettem. Laktam én is mindkét helyen, egymás után, és láttam én is, hogy melyik terhelte meg jobban a pénztárcámat. Persze mikor megemlítettem a pesti interjún, hogy azért ennyi a munkabér igényem, mert 90 ezerbe kerül csak az albérletem, röhögve azt mondta, hogy ő erről nem tehet, költözzek a városon kívülre, ahol bár valóban olcsóbban lakok, de kétszer annyit utazhatok. Köszönöm, ki lettem vele segítve.
2018. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

a szüleim szegeden 55+rezsiért adnak ki egy (szép, felújított, jó helyen levő) 35 m2-es lakást 2 főnek korrekt feltételekkel.


(adóznak utána:))


ebből a szempontból szeged tuti jobb hely.

2018. aug. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát én a gatyámat ott hagytam albira, igaz kifejezetten diákoknak volt kiadva, gondolom akárcsak pesten, ott is ez volt benne a lehúzás hiszen rákényszerül az ember, ha egyszer nem jön össze a koli. A diakbérlet drágább, mint Pesten, a ennivaló meg jóformán ugyanannyi. A menü nem elég egész napra és máris elment 700-1000 Ft.
2018. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

Miért kéne a tesódnak veled mennie? :D


1. elmész dolgozni

2. összegyűjtesz 2 havi kauciót plusz egyhavi lakhatásnyi összeget

3. keresel Bp n munkát

4. felköltözöl

2018. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
De nyugi, végzettség nélkül ott is max kulimunkásnak fogsz kelleni ;)
2018. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
+ egy havi kaja, pipere, tisztítószer, bérlet pénzt
2018. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%

Milyen végzettséged van?

Mennyi a várható nettód? (250-300 alatt nem igazán gondolkoznék Pestben)

Milyen messze laksz Pesttől, átmenetileg megoldható, hogy bejárj dolgozni?


Én 45k-t fizettem pár éve pesten úgy, hogy volt szobatársam, még rajta kívül 6 lakótársam, és elég lepukkant volt a lakás...

Nem igazán éri meg szerintem...


Úgy készülj, hogy 2-3 havi lakbért elkérnek kaucióként, az első fizudig ki kell húznod (kaja, tisztálkodószerek, tisztítószerek, közlekedés, lakás berendezése ha nincs ott minden, stb)


Itt összeszedtek körülbelüli árakat: [link]

2018. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!