Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene a hozott gyerekk...

Miért kellene a hozott gyerekkel máskép bánni?

Figyelt kérdés

Az élettársamnak (30 éves férfi) van egy fia (6), aki most nálunk van. Nekem is van két gyerkőcöm. (Igen, írtam már ide velük kapcsolatban)


Az anyja este felhívta. Aztán beszélni akart a párommal is, amivel ugyan semmi bajom nem lenne, de aztán nekiállt minket lehordani.

Megmondom őszintén, én kb 10 percre elvonultam a mi szobánkba, videókat néztem. Addig a párom és a 3 gyerek a nagyszobában voltak, a fia telefonált. Nem figyeltem oda, de aztán telefonnal bejött a párom és csak azt hallottam, ahogy vitáznak. A nő lehordott engem, hogy biztosan nem egyenlően bánok a gyerekekkel, csődöt mondtunk szülőként, ha nem tudunk leállítani két gyereket. Elvileg saját magukat ütötték a gyerekek és úram atyám, mekkora baj ez.

Meseolvasás közben aztán láttam mi ez a "magukat verik a gyerekek" dolog.

Van amikor az ember a fejéhez kap, hogy "jajj, de bolond vagyok". Pontosan ezt csinálja állandóan a gyerek is, az enyémek utánozzák. Engem ez nem zavar, hisz ha fáj neki, akkor úgyis abbahagyja.


Tehát rossz szülő vagyok? Kudarcot vallottam?

És miért bánnék máskép a fiával? Attól, hogy nem az enyém még nem lesz kevesebb, ő csak egy gyerek, aki nem tehet arról, hogy a szülei nem jöttek ki.

És nekem nem jár napi 10-15 perc, amíg nem figyelek rájuk, ha van rajtam kívül mégegy felnőtt, aki ott ül bent velük?

Hiába vagyok csak egy idegen, nem hiszem, hogy oka lenne engem bántani. Mit tettem én? Évekkel a kapcsolatuk megromlása után ismertem meg a barátomat, tehát ez sem lehet a baj.


Ha büntetek, egyformán mindenkit büntetek. Ha kiabálok, akkor csak a sajátjaimmal szoktam. Őt is etetem, kérhet a boltban, mint az enyémek (mindent nem, de megkapja, amit meg tudok venni), választhat a tv-ben műsort, tiszta ruhát kap, lefürdetem és játszok vele. Olvasok mesét, mindig hármat, mindenki választhat. Ha egyik kap, mindenki kap valamit. Az én gyerekeimnek is meg kell vele osztani mindent, így neki is osztozkodnia kell, ez igaz (mondjuk egy csomag cukorkán, egy chipsen vagy a játékokon).

Nincs itt, soha nem is beszéltünk, de mégis lehord, ellenem beszél. Azt mondja, nincs itt mindig az apja a gyerekkel, így nem is látja, ha bántom.

Csúnya vita lett köztük, aztán kinyomta a telefont a barátom.


Miért kell ez? Miért vagyok eleve rossz, ha nem ismer? Miért bánna az ember a hozott gyerekkel rosszul? Miért lenne kevesebb? És miért gondol eleve így rám? Olyan rosszul bánok vele?


A gyerek bántja az enyéimet, mégsem bántom, kiabálok vele és büntetem egész nap. Próbálom megbeszélni szépen. Nagyon elkeserítő, hogy ismeretlenül így lenéz.


2018. aug. 15. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Féltékeny a régi pitsa, sz4rd le.
2018. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel, hogy egy idegen mit gondol rólad? Az az ő privát ügye, problémája, nem a tiéd!
2018. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

És?


Mit érdekel téged, hogy eg irigy, féltékeny IDEGEN mit gondol rólad?


Az ilyen embert ki kell röhögni aztán ignorálni, nem még idegesíteni magad rajta...

2018. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert gondolom a gyerek előtt sem lesz pártatlan és most még kijövünk, de ha majd leszól a gyerek előtt, akkor makd jól megutál. Pedig igazán igyekszem egyenlően bánni velük.
2018. aug. 15. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez ilyen műfaj. Az ex a gyerekkel jár, a gyerek a pároddal, ha gyerekes férfit választasz, akkor ezeket tudni kell eltűrni.

Nekem nem megy, ezt tudom is magamról, és gyerektelen férfival jöttem össze. Igen, úgy, hogy nekem már volt gyerekem, és neki ezt el kellett fogadnia.


Annyit tudok mondani, hogy lehet, hogy pont az a baja az exnek, hogy nem ismer téged, és félti a gyerekét. A legtöbb új "mostohaanya" igencsak rászolgál a nevére.

2018. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hülyék a gyerekek sem. Megmondod hogy anyukája valamiért ki nem állhat téged, de ettől ez még nem változtat a kapcsolatotokon, főleg ha az jó. ennél többet nem érdemes foglalkozni vb ele
2018. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért érdekel mit gondol rólad?


Saját magadat eszed az egészen. Bosszantod rajta magad és ide jársz szidni/szidatni. Nincsenek barátnőid akiknek kibeszéld magadból ezeket? Jobb és gyorsabb mint itt 2 naponta és lesni a kommenteket hetekig. Ez olyan mint a méreg: a masikat akarod mergezni de te vagy egyre szarabbul.

2018. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem az anyukáról írtam ide, hanem hogy mit kezdjek a gyerekkel, mert bántja az enyémeket. A nőt nem kell szidni, nem azt akarom. Nekem attól nem jobb, ha idegenek leszólják.

És nem az én hibám, hogy nem ismer, nem engedi a barátom. Énsem örülnék, persze, de nem állnék így fordított esetben a gyerekek apjának a társához.

2018. aug. 15. 10:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Akár az anyáról,akár a gyerekről van szó, ne akarj mártír lenni.Amúgy meg azt írtad hogy a párod fia kezdte az egészet,akkor kérdezd meg magadtól, kinek a hibája és bumm.Egyébként meg nem kéne ezen annyit pörögnöd.
2018. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert mivel te vagy a masodik feleseg te csak gonosz rossz lehetsz, az uj pu*ci, ahogy szoktak itt tobben irni a forumon. Ez azert van igy mert regi pun*i nem birja elfogadni h o kudarcot vallott apukavalas meg nem... ;) irigy hulye, le kell sza*ni. :) kivancsi lennek ha te vinned oda a gyerekeid hozza, ugy h ők ugyanolyan vadidegen gyerekek lennènek neki, mint neked az övè ő lenne e ugyanilyen korrekt a ket gyerekkel mint te az övèvel valaszolok NEM.
2018. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!