Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi kötelezettsége...

Miért van ennyi kötelezettsége egy 18 évesnek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és amióta középiskolába járok, minden nyári szünetben elvárják tőlem hogy "végig dolgozzam a nyarat". minden nyáron szoktam dolgozni van amikor 1 hónapot, és van amikor fél hónapot (az a munkahely csak ennyi időt engedélyez..) most nyáron is megyek fél hónapra. Ráadásul annyira nem szorul rá a családi helyzetem h ennyit dolgozzak..

csak olyan rossz mert mindig ezen vitatkozok itthon mindenkivel:S


2010. jún. 21. 08:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

majd ha lesz időm sajnállak

ha kérném engem mai napig támogatnának anyagilag is,de én 16 éves koromtól dolgozok suli mellett...nem is szorom el minden hülyeségre a pénzem mint a hozzád hasonló elkényeztetett libák...

2010. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeimnek maguktól jutott eszükbe, hogy elmenjenekminden nyáron dolgozni és egy kis zsebpénzt keresni, pedig abszolút nem szorulnak rá, ott a kártyájuk, annyi pénzt vettek ki mindíg is a bankból amennyit akartak. És mégis elmentek.Hogy dolgozni tanuljanak, hogy tudják milyen a saját pénz,ami nem a szülők számlájáról jön számolatlanul.
2010. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
jah.. csak ez az szerinted elkényeztetett liba beteg, és a pénzem nagy részét gyógyszerekre megy el:(
2010. jún. 21. 08:31
 4/16 A kérdező kommentje:
jó persze én ezt értem, én is megyek dolgozni, eddig is mentem, de az nem jó ha rákényszerítik hogy egész nyáron dolgozz..
2010. jún. 21. 08:32
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Fél hónap miatt vagy ki? Az neked az "egész" nyár??:) Ez a nagy "kötelezettség"? A legtöbb fiatal magától megy el, akár 3-4 hónapra is, gyűjti a pénzt, aztán lemegy egy hétre haverokkal a Balcsira.Pl. De nem a szüleitől kér, és megvan a függetlenség , és a jó munka gyümölcse-érzés!
2010. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
dehogy is.. csak fél hónapra megyek el, mert egész nyáron nem szeretnék (munka lehetőség szinte csak pesten van, de oda meg nem engednek el :S ) na mind1.. gondoltam megkérdezem ti hogyan álltok ehhez, de csak mindenki leszól:(
2010. jún. 21. 08:36
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Hogy a bőr nem sül le a képéről annak a xarházinak, aki kijelenti, hogy nincs szükség a munkájával megkeresett pénzre, amikor családapák 6-7 hónapja SEMMI munkahelyet nem találnak, akik bármilyen munkát elvállalnának.

A munkaügyi központban azt mondják, hogy csak szeptemberre várható munka, amikor a diákok befejezik a nyári munkákat.

Rohadnának meg sokkal előbb!

2010. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy dolgozol és az is, hogy ez elvárás feléd. Később is meghálálja magát, majd ha el kell helyezkedned, nagyon jól jön a gyakorlatod.
2010. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Igen, itt ez a baj, hogy elvárják. Ha valamit kényszernek érez az ember, már régen rossz. A szüleid kicsit elrontották a dolgot. :(

Nálunk a példa az volt, hogy a munka nemesít, mindenki örömmel dolgozott otthon, mamám most 86 éves, de még mindig aktívan dolgozik a kertben, tésztát gyúr 5 családra, stb. és nem azért, mert kell, hanem mert szereti csinálni. Az én lányom is 17 éves, 4-kor kel, 5-kor indul és este 10-re ér haza, napi 3ezer Ft-ért, annyira sajnálom szegényt, de ő akarta, ő vállalta és ahogy elnézem tetszik is neki a dolog, persze nem egész nyáron csinálja, csak mikor kedve van. Tegnap volt egy pihenőnapja és amíg nem voltam otthon, rendbe tette az egész konyhát. Én nem kérek tőle semmit. Gondolom a lelkiismerete diktálja neki, mit kell tennie. És ezért csak hálás vagyok neki. Hátha egyszer nálad is ez lesz.

Szerintem nincs annál rosszabb érzés, mijkor elnézzük, más mennyit fárad, mi meg csak ülünk/fekszünk valahol.

2010. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.Neked nem jó érzés,hogy elmész dolgozni,keresel egy kis pénzt és utána ha valamit meg akarsz venni nem kell anyádéktól kérni.

Én már alig várom,hogy a következő nyarat.Akkora betöltöm a 16-ot,be tudok jelentkezni a meló diákba és dolgozni.Ezen a nyáron is majdnem összejött egy meló,de más kapta meg.Igaz,ez még illegális lett volna.

Hozzáteszem,hogy nem azért akarok menni dolgozni,mert nincs pénzem.A szüleim nagyon előrelátóak voltak és kb. 4-5éve nyitottak nekem egy bankkártyát.Havonta utaltak át x összeget,amit időnként növelnek(most 3000-et kapok).De ugye 10évesen nem kellett nekem pénz és gyűlt rajta,így most,ha meglátok valami apróságot,akkor meg tudom venni magamnak.Apumm 2helyen dolgozik,anyum "csak" egy helyen,mert nővérem egyetemista,ami nem kis pénz.Szóval,ha jövőre dolgozok utána már bőven tudok magamnak vásárolni mindenfélét (ruha,cipő,kozmetika szerek,iskolakezdési cuccok...).

15/L

2010. jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!