Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt velem, hogyan...

Mi történt velem, hogyan tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálok rövid lenni, tanácsra lenne szükségem, mert nem értem mi történt és hogy kéne rendezni magamban bizonyos dolgot. Ott kezdődött a sztori, hogy 26 éves vagyok és apum felhozta, hogy megcsinálhatnám a jogosítványt. Mondtam, nem rossz ötlet, erre felajánlotta azt is, hogy kifizeti a felét. Nagyon örültem, nagyon pozitívan néztem a dologra. Azt mondta elvisz és megtanít vezetni, ettől is teljesen lelkes voltam. Első nap kb 20 percet voltunk, mondhatni jól ment, minden rendben volt, csak egyszer fulladt le a kocsi ahhoz képest, hogy eddig sosem vezettem és azt sem tudtam hogy kell. Másnap ismét kimentünk és kicsit jobban ráléptem a gázra, de semmi veszélyhelyzet nem volt, utána meg is álltam, nem pánikoltam be, de rettentően elkezdett velem üvölteni. Hogy egy utolsó buta szőke is tud vezetni, mit csinálok, azonnal szálljak ki, többet nem is próbálhatom meg. Nem is ez a gond, hanem hogy előtörtek belőlem a régi élmények, amit gyerekkoromban művelt velem. Ugyanez volt, ha rosszabb jegyet kaptam suliban. Ma már ott tartok, hogy ha az egyetemen nem vizsgázom kitűnőre, akkor bepánikolok és stresszelek (pedig 8 éve nem élek a szüleimmel otthon). Annyira felszakadtak bennem ezek a sebek, hogy azon gondolkodom, hogy vissza adom a pénzt és nem jelentkezem be a jogosítványra. Képtelen vagyok.. Már most akkora a nyomás bennem, hogy folyton sírhatnékom van. Lehetséges, hogy ezt valahogy kezelni tudjam magamban? Mit tennétek a helyemben?

Köszi, ha van kedvetek 1-2 tanácsot adni.



2018. aug. 20. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha magad is szükségét érzed a jogsinak, akkor nehogy már az apád elvegye a kedvedet. A pénzére viszont nem tartanék igényt, és a kapcsolattartást is hanyagolnám. Menj el egy mások által ajánlott autóssuliba, úgyis még idő, mire kocsiba kerülsz, addigra lehiggadsz. Önerőből csináld apádtól függetlenül.
2018. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha csinálsz valamit, mindig magadért csináld, ne másért. Az önállóság ott kezdődik, hogy ezekhez megteremted a feltételeket. Ennél a történetnél lehet hogy egy oktató is kiakadt volna, mert van az a mondás- a gázpedált minden hülye tudja nyomni. A gáz akkor van, ha meg kell állni. De ez ami most történt ne tántorítson el, lehet ezt normálisan is tanulni.
2018. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Duenna ***** válasza:
73%

1-es hozzászólóval egyetértek!

26 éves vagy, önálló gondolkodással bíró ember, nincs szükséged az apád útmutatására, sem a pénzére. Add vissza neki a pénzt, mondd meg, hogy gondolkodtál a történteken, és arra az elhatározásra jutottál, hogy veled így nem beszélhet még akkor sem, ha nem voltál tökéletes, hiszen ő sem az. Majd ha kigyűjtöd magad a saját pénzed, akkor elmégy, és leteszed a vizsgát autóvezetésből. Fölösleges előre tanítania, hiszen az autóvezetésnél tökéletesen meg fognak tanítani autót vezetni, ezért fizeted ki a pénzt az oktató irodának. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, az apád egy türelmetlen ember, aki azt hiszi rólad, hogy még mindig 12 éves gyerek vagy, akit irányítani és lecseszni kell. Mondd meg neki, hogy ezt a viselkedést fejezze be veled. Nem kell tovább dramatizálni a helyzetet, ha látja rajtad, hogy erős és határozott vagy a kijelentésedben, meg fog hátrálni, és el fogja szégyellni magát. Megérdemli.

2018. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Én megfordítom az ilyenkor közhelyes és átlagos irányelveket.

Apádra ráillik a ma sokat használ, ún "mérgező szülő" jelző.


Ha elolvasod ezt a cikket, érteni fogod:


[link]


Namost az ilyenekkel szemben hiába akarsz karakteres úriember lenni, nem fogja megérteni.


És mindenki figyelmébe, aki ösztönösen a sárba akarna ezért a válaszomért pontozni: HIGGYE EL MINDENKI, A NÁRCISZTIKUS, BÁNTÓ, MÉRGEZŐ SZÜLŐKBEN NINCS EGYÜTTÉRZÉS!!!

Ha egy ilyennek megnézik az agyi mr vagy ct felvételét, látszik, hogy az empátia hardveresen hiányzik belőle, tehát ezért is lehetetlen meggyőzni.

Na itt jön a fordított válasz: mivel ezekkel szemben hatástalan az úri, asszertív, konvencionális viselkedés, inkább húzd le ahogy tudod. Mondd meg neki, hogy tökélyre akarod fejleszteni a vezetést, ha hízelegsz hogy hálás vagy érte még lehet hogy a másik felét is odaadja. És bátran húzd le, az úriemberségedet és elveiden nemhogy nem is értené, még gúnyt is űzne belőle.

Ha meg felemlegeti? Tegye, ingyen van neki. Az ilyenekkel csak ezt lehet tenni, kihasználni, és nélküle meg kiélvezni az életet.

Aki most ösztönből lepontoz, előbb álljon meg és gondolja át egy pillanatra a helyzetet.

2018. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Miután már nem laksz a szüleiddel, próbálj nyugodtan és tárgyilagosan beszélni az apukáddal. Mondd el neki, mennyire rosszul esett, hogy üvöltve leszidott, elhordott mindennek. Szeretnéd, ha odaadná a jogsi összegének felét (amit megígért!), te meg keresnél egy hivatásos oktatót, aki tanít.

Ha mérgében nem fizet, az őt minősíti! De bízom benne, hogy elgondolkozik a történteken...

2018. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Add neki vissza a pénzt.

Velem ugyanezt csinálta a faterom, csak én 17 voltam, középiskolás, és nem mertem szembeszállni vele. Egy rémálom volt, az is, hogy otthon folyamatosan gyakorolnom kellett és szapult, hogy mit művelek, az is, hogy ha hazaértem a gyakorlati oktatásról, a legapróbb részletekig mindent el kellett neki mesélnem, és persze mindig leüvöltött. Az oktatóm javasolt még tíz órát, mert szerinte még nem álltam készen (szerintem se álltam készen, de ez senkit nem érdekelt), apám megmondta, hogy akkor is vizsgázzak le, mert ŐT nem érheti akkora szégyen, hogy a gyereke nem tud elsőre levizsgázni a minimum óra után, persze megbuktam, amit utána kaptam, nem tettem zsebre... Hogy mekkora kudarc vagyok neki, gyereket várt, de én jöttem, mennyi pénzt, időt és energiát ölt belém, és teljesen fölöslegesen. Még akkor se hagyta abba, amikor már zokogtam. Ha szíjjal vert volna, az is jobb lett volna.

Másodjára meglett a jogsim, szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor használtam, gyűlölök vezetni. Apámat is gyűlölöm, nem ez volt az egyetlen ilyen húzása.

2018. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Duenna ***** válasza:
69%
4-es! A válaszod azt sugallja, hogy a kérdező legyen olyan bunkó, aljas és alpári, mint amilyen a másik fél. Hidd el, nem mindenkit visz rá a lélek, hogy ilyen legyen. Vannak emberek, akiknek az önbecsülése többet ér, minthogy lemenjen bunkóba, aljasba meg alpáriba.
2018. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Gyakran a saját elvárásainkat követeljük meg, amivel rombolunk néha, mert türelmetlenek vagyunk és azonnal akarjuk az eredményeket. Ha fizeti fizesse, ha úgy érzed, hogy menne, akkor csináld meg! Nálunk az egész család egy helyen szerzett jogsit az elmúlt 15 évben. Senki nem bukott meg sehol, az oktatonk nem húzott le minket és rendesen megtanultunk vezetni. Teljesen baleset és bírságmentes az előéletünk. Ha kell tudok ajánlani egy jó budapesti oktatót.
2018. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

4-essel értek egyet


És igen, nem etikus amit mond, nem korrekt, de aki ilyen emberrel él együtt az rájön, hogy tényleg igaza van

2018. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után ami történt, mondd meg neki, hogy nem szükséges egy fillért se fizetnie, mert esetleg "utólag azt is felhozza".

Sok férfi tipikusan ilyen és főleg a vezetés kapcsán nyilvánul meg a nőket bántalmazó, becsmérlő attitűdjük...

2018. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!