Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ilyen komoly...

Hogy lehet egy ilyen komoly dolgot úgy venni mintha mi se történt volna?

Figyelt kérdés
Apukám 50 éves dohányos egy nap szerintem 2 dobozzal elszív. Volt már egy szív műtéte. Ma meg anyukám közölte, hogy strokot kapott. De úgy mintha mi semmi se történt volna. Most kórházban van úgy néz ki holnap engedik haza. Beszéltem a párommal is és ő is elkezdi biztos nem komoly mert, hogy úgy is engedik haza. Csak, hogy ez már a második súlyos eset és nagy esély van arra, hogy a következő sokkal rosszabb lesz. Csak én egyedül veszem komolyan az egészet
2016. máj. 25. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha stroke-ot kapott és időben orvoshoz jutott, akkor akár szinte nyomtalan maradhat. Ha úgy néz ki, hogy holnap hazaengedik, akkor biztosan időben orvoshoz jutott és tudtak gyorsan adni neki megfelelő gyógyszert.


Van egy igen fiatal lány ismerősöm, Ő külföldön kapott stroke-ot, 5 perc alatt ott volt a mentő, 3 hét múlva már hazajöhetett repülőn, 2 hónap alatt kutya baja nincsen :-) (csak a félelem maradt meg benne egy újabb stroke-tól :-( )

2016. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki napi 2 dobozzal szív, annál teljesen mindennapi dolog sajnos a stroke és szívroham veszély.
2016. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első lehet, hogy semmi, de ha így fojtatja tovább akkor az egésznek nagyon rossz vége lesz és ezt senki nem veszi észre csak azt, hogy hát úgy sincs semmi baj mert haza engedik
2016. máj. 25. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lett volna, ha bőg, hisztizik és pánikol? Segíteni nem tud, így legalább nem generált még több aggodalmat és feszültséget.
2016. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg nem akar sokáig élni és unja a jelenlegi életét. Te meg készülj fel, hogy majd otthon ápolásra kerül sor, amikor is ágytálazni, pelenkázni kell (esetleg éveken át).
2016. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok.


" ha így fojtatja tovább akkor az egésznek nagyon rossz vége lesz" ... meg azt írod, senki nem veszi észre...


Hát az a helyzet, hogy az nagyon szép, hogy Te így aggódsz iránta és azt javaslom, ezt mondd is el neki, hátha tudsz rá hatni, de sajnos kényszeríteni nem lehet senkit arra, hogy megváltozzon vagy hogy gyógykezeltesse magát.

Anyám a szemem láttára ment tönkre - mint később kiderült, rákos volt - de nem volt hajlandó orvoshoz menni. Illetve azt sem engedte, hogy én kihívjam az orvost.

A végén mégis ráhívtam, beutalta kórházba, ahol megállapították, hogy rákos, de megműttetni már nem engedte magát. Aláírta, hogy nem hajlandó vállalni a műtétet és inkább meghalt :-(

Sajnos, ha Ő nem akar leszokni a dohányzásról, nem akarja letenni a cigarettát, akkor mindenki kézen állhat, fejen állhat, Ő bizony nem fog leszokni róla. Próbálj meg TE hatni rá...

2016. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!