Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak számomra zavaró, hogy...

Csak számomra zavaró, hogy ennyire lépésről lépésre minden arról szól, hogy legyen pénz?

Figyelt kérdés

7 éve együtt vagyunk/élünk. Mai napig mégcsak szóba sem jön, hogy akkor ideje volna a házasság. Vagyis egy jó párszor már volt hosszas, komolyabb beszélgetés és arra jutottunk, hogy amig nem lesz egy jól fizető állása addig nem akar házasodni.

És akkor kérdem én, mi lesz ha sosem talál egy "jó" fizetésű állást? Igy fogjuk leélni az életünket?? Jah és ne is kezdjétek, h nem szeret, meg ilyesmi...

Én úgy érzem, hogyha az ember akar valamit akkor megtudja csinálni kevés pénzből is, spórólva.. Mondjuk tény és való, hogy nem állunk annyira jól anyagilag..És van éppen elég mindig amire spóróljunk. De ah van célja az embernek akkor meg lehet valósitani.

De akik vannak/voltak ilyen helyzetben azok hogyan vészelték át? Közben annyira elkeseredek, amikor már a szüleim is ájuldoznak, hogy már végre mikor akarunk lépni..Szóval az biztos, hogy együtt éljük le az életünket, de szeretném, hogyha ezeket az elvesztegetett éveket már családként is élhetnénk. Mert attól h ha jönne a baba, nem változna meg "fiatal" életünk, mert nem járunk annyit szórakozni...De még a baba vállalástól is fél, hogy majd hogy lesz pénzünk fölnevelni. Én megértem, de más "szerencsétlen" felnevel 6 gyermeket is és mi meg eggyel ejsze nem boldogulnánk?? Amikor szülők, meg mindenki támogatna amúgy is.

Nha tényleg már annyira dühit, hogy nem tervezünk legalább, és scak várjuk a szebb jövőt..


2010. jún. 21. 09:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
én nem akarlak kiábrándítani, de ezek a dolgok csak kifogást képeznek.
2010. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben átgondolnám ezt a kapcsolatot...
2010. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

én épp ezért határozottan közöltem,hogy két tanuval is hozzámegyek,utána mekiben is kajánhatunk,nem az számit...

gyerek még nekem se kell,de pár év mulva ha még mindig nem ugy állunk,nem fog érdekelni,más is kibirja 2 évig 1 fizuból+gyedből,meg a gyerek is felnő százezeres játékok nélkül...



ezek csak hülye indokok...

2010. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt mondtam!!!! Amúgy irtam már, hogy nem kell átgondoljak semmit a kapcsolatról sem. Ő úgy nőtt fel, hogy sok midene nem volt meg, és nem akarja, hogy ugyanúgy éljen a gyermeke is.. És én meg is értem, csak közbe elkap a hiszti, hogy már valami változzon, ne csak az idő teljen, hiszen ha ennyi év után nem változott a pénzügyi helyzetünk,akkor nincs rá amit számitani. Tehát elvenni elakar ez biztos, csak majd amikor jó fizuja lesz...
2010. jún. 21. 09:47
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőm 8!!év után hagyta el a pasiját 28évesen mert a pasi nem akart lépni.

Ugyanezeket mondta, mint neked; majd ha lesz "jól" fizető állás, majd ha így, majd ha úgy...

A barátnőm megelégelte, mert nem látta hová tart az út, hová tart a kapcsolatuk.

Egyébként a jól fizető állás is relatív: van akinek a nettó 100.000Ft már jól fizető állás, van akinek a 250.000Ft is kevés.

Azt nem kérdezted, hogy mi neki a jól fizető állás? Mennyit akar keresni?

És tesz azért hogy találjon egy jól fizető állást????

2010. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek, ezen bezony azok a bizonyos kifogások ...
2010. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Korotok?
2010. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Szereted, véded. De ezért csapda feltenni egy ilyen kérdést, mert nem kívülről látod a dolgot, hanem csakis az van előtted amit hallani akarsz. Az én férjem se jómódú családból jött, szépen gyűjtögették össze lassan a dolgokra a rávalót, a férjem is ilyen- mégis elvett, mégis vállaltunk gyereket.
2010. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ezt rossz hallani / olvasni, de ezek kifogások. persze érdemes lenne tudni, hogy tesz-e egyáltalán azért, hogy elérje azt az életszínvonalat, amelyet feltételként támaszt. vagy csak előrevetíti, hogy majd valamikor, egyszer.
2010. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, sajnos tényleg kifogások ezek.


Az én párom is azt mondta hogy addig nem lesz gyerek, míg anyagilag nem állunk úgy hogy ne tudjunk neki minden szükséges dolgot megadni, mert mi sem jó anyagi körülmények közt nőttünk fel és mindketten tudtuk milyen mindig azt hallani hogy nincs rávaló.

DE!!

Ennek ellenére 2en 2tanúval és a szüleink előtt összeházasodtunk. Gyűjtögettünk, stabil állást találtunk, és most fél éves a babánk.

Szóval, hidd el ezek kifogások.

az oké hogy a gyerek addig ne jöjjön , de kérlek egy esküvő semmiből sem tart.

2010. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!