Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi pénz elég,...

Szerinted mennyi pénz elég, amiből jól meg tud élni egy kicsi család?

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, most kezd befutni az üzlet. Szerintetek mi az ideális szabadidő (óra) - pénz arány? Nem akarom majd minden időmet munkával tölteni, sokat gondolkozom, hogy hogy kellene beosztani az időmet.

Részmunkában megkeresnék kb. 200 nettót, és így több időm maradna másra. Vagy húzzak bele jobban, és duplázzam meg? Ti hogy szerveznétek? Mennyi az ideális kereset és időráfordítás, ha te döntheted el, hogy mennyi időt szánsz munkára?


Mostanában egyébként 12-órázok, hogy félre tudjak tenni, de ezt hamarosan abba akarom hagyni. :)))

Egy felnőtt, egy kicsi gyerek, alacsony rezsi.


2011. szept. 30. 18:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
3 főre 200 nettó épp elég. De hosszú távon inkább vállalj 6-8 óra munkát, mert némi plusz mindig kell.
2011. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
én személy szerint inkább foglalkoznék többet a kisgyerekkel
2011. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Elszor is soha ne dicsekedj, beszelj arrol, hogy mennyit keresel!

A masik, hogy ezt neked kell megtapasztalni, tehat most nagyon jol gondolkozol, aztan mar amikor latod azt, hogy megteheted azt, hogy kevesebbet dolgozz, akkor mar kenyelmesebb tempoban is lehet haladni!

Nem jo, ha beszelsz a beveteledrol, hogy mennyire jol megy stb., mivel igy mar adtal egy lehetoseget arra, hogy mindig toled kerjenek, aztan mar azt fogod eszre venni, hogy kihasznalnak teged, es meg csaladon belul sem ritka sajnos.

2011. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nem életképtelen vagyok, hanem most még külföldön élek, és az magyar viszonyok érdekelnek, mert már nagyon nem vagyok képben. :)
2011. szept. 30. 18:35
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Én is így vagyok vele..

Nem tudom eldönteni mi lenne a jó..


Az igények egyre nagyobbak :(

lakás--> családi ház új autó, nagy tv stb


Ezzel nincs is gond meg van minden de viszont nincs életem mindig csak a munka :))


Most eldöntöttem nem kell új autó csak egy megbízható.. inkább élni fogok utazni nyaralni (persze ésszel)


Nem minden a pénz..

2011. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Én először igyekeznék egy egészséges egysensúlyt kialakítani. A részmunkánál többet dolgoznék, de annyit, hogy a családra, picire is jusson bőven energiád, időd, ne sajnáld tőlük sem.


Én azt javaslom, hogy gyűjtögess, és a többletet fektesd be, a passzív jövedelem nagy áldás, főleg egy kisgyermekes családnak! ;)

2011. szept. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
18:35, köszönöm! Úgy érted, hogy ide ne írjam, vagy hogy ismerősöknek ne mondjam? Ez soknak számít, amennyit írtam? Bocs, tényleg nagyon nem vagyok képben, Nyugat-Európában élek, és itt tök kevésnek érzem, amennyit keresek. Legalábbis lakással együtt már nagyon kevés lenne, csak irtó mázlim van, és arra nem fizetek.
2011. szept. 30. 18:39
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Előző voltam én is kint élek :) De úgy veszem észre itt minden olcsóbb és hagynak is élni..


Viszont mégis hazamegyek :))

2011. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

18:37, én is megfogadtam éppen, hogy új autóra, plazmára stb soha. Inkább járja végig a fiam a világot sátorral, Corsában. Kicsi életet szeretnék, de biztonságosat, stabilt. :)

Jó lenne sok-sok idő mesélésre, sütésre-főzésre. Arra gondolok sokszor, hogy egyszer-kétszer jól bele kell húzni, a munkába, mint egy hegymenet, aztán megint kevesebbet. De nehéz megtalálni az egyensúlyt.

2011. szept. 30. 18:42
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem olyan baromi sok.Egyébként egy egyensúlyt próbálj találni, de a lendületből ne vegyél vissza, addig üsd a vasat, amíg meleg.Pár ismerősöm is kicsit lazított, tönkre is mentek.
2011. szept. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!