Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már előre gyomoridegem van...

Már előre gyomoridegem van tőle, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja a párommal elmentunk kirándulni, vele meg az ő haverjaival (nekem itt nincsenek ismerőseim), akik komplett bunkók voltak velem, semmibe vettek és egy szót se szóltak úgy hogy megértsem egész végig. és most párom kitalálta hogy szombaton menjünk el velük meg az ő családjával unokatestvereivel megint valahova. muszáj mennem különben nagyon megsertodne de mit csináljak? tudom hogy egész végig egy mukkot se fogok érteni (nem magyarok és nem hajlandóak angolul beszélni hogy értsem is) és még a párom is le fogja szrni a fejemet merthat "többen lesznek a többiek". bármi tanács hogy hogy kezeljem ezt vagy esetleg próbáljam meg mégis kihúzni magam alóla? vagy csak turjem el mert úgyis csak egy nap? ti mit tennétek? én 25l ő 28f
2018. aug. 24. 09:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy nem mennék el :D

Mire sértődne meg?Ha lenne is hozzá kedved, szerintem elképesztően unalmas ha nem tudsz hozzászólni a beszélgetéshez, még akkor is ha magyarul beszélnek, csak olyan témáról amihez nem tudsz mit hozzátenni.

2018. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
98%
Szerintem az nem normális, hogy a párod társaságban leszar, és nem érdekli, hogy jól érzed-e magad. Mondd el neki őszintén, hogy múltkor is nagyon rosszul érezted magad, és mennyire bántott, hogy nem foglalkozott veled, ezért nem mész el. Ha ezek után megsértődik, szerintem halálra van ítélve a kapcsolat.
2018. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 szántóvető ***** válasza:
99%
ne menj el.nyilván sértődés lesz de jobb is így,minél hamarabb túlestek rajta annál jobb.milyen nemzetiségűek,talán valami magyargyűlölő országbeliek?mert az ilyen fokú bunkózás elég ritka egy külfölditől.
2018. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
25 éves nő vagy, ideje megtanulni nemet mondani. Hidd el ha normálisan elmagyarázod miért nem szeretnél menni, a párod megérti.
2018. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a párodnak, hogy nem szívesen mész olyan társaságba, ahol bunkók veled és semmibe vesznek. Pláne ha ennyire stresszel az egész, akkor végképp nem érdemes bevállalni. Ha a párod megsértődik, kérdezd meg tőle, ő hogyan érezne hasonló helyzetben.
2018. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Minek vagy ilyen emberrel együtt ? Éltem kint együtt valakivel,nagy családi összejövetelek voltak,hadartak mint állat,normális esetben nem értettem,de ha hozzám szóltak,volt annyi bennük hogy lassan érthetően mondták,egyszerűbben.Ettől függetlenül nem ártana konyítanod ahhoz a nyelvhez ahol élsz.
2018. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Ultimátum: vagy angolul beszélnek, vagy nem mész. Ha megigerik, de nem tartják be, akkor meg varosnézés egyedül vagy összebarátkozni egy helyivel akivel gyakorolhatod az angolt.
2018. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól értem, párod nem magyar.

Nos, az eltérő kultúrájúval való párkapcsolatnak sok nehézsége közül az egyikbe most keményen beleszaladtál.

Az én felfogásom szerint párodnak mindenképp illik veled is foglalkoznia, különösen, ha senki más szavát nem érted. Én pl. az előző kirándulásnál folyton nyaggattam volna, hogy fordítson, miről beszélgetnek, mi az a poén, amin nevetnek stb.

Az, hogy párodban föl se merült, hogy te hogyan érzed magad egész nap elszigetelten, miközben ők egymással vígan csevegnek, az nekem nagyon negatív. Én a következőt tenném: elbeszélgetnék vele arról, hogy engem nagyon zavart múltkor, hogy egész nap ki voltam rekesztve a társalgásból. Kérem, hogy most ne legyen így. Ha másképp nem megy, akkor fordítsa, amit ők mondanak (mert eszerint a te angol szövegedet ők megértik). Ezután elmennék a kirándulásra. Majd ezek után a két kirándulás után levonnám a következtetést páromról, párkapcsolatomról. Ha úgy érzem, hogy párom megértette, amit kértem tőle, és próbált bevonni engem is, akkor bizakodnék, hogy hosszú távon lesz változás. Ha kifejezett kérésem ellenére is tojt rá, hogy kellemetlen nekem kirekesztve együtt lenni velük, akkor viszont örökre elbúcsúznék tőle.

Mellesleg: ha szülőként (vagy egyéb rokonként) a gyerekem (rokonom) külföldi párjával kirándulnék, igyekeznék vele is beszélgetni közös nyelven, ill. olyan nyelven beszélgetni, hogy ő is értse. Ezt hívják empátiának. Tehát itt nemcsak a párod, de a haverjai, és ha a rokonai is ilyenek, akkor ők is eléggé bunkók. Érdemes ezt végiggondolni, mert ők lesznek a társaságotok, ha közös jövőtök lesz.


Még egy gondolat. Feleségem minden rokona magyar, de jártam már úgy, hogy náluk töltött nagy családi ebéd után olyanokról kezdtek beszélni, akikről fogalmam sem volt. Közbe kérdeztem, hogy én is értsem valamennyire, ki kinek a kicsodája. Aki vitte a prímet (sógorom), ő leugatott, a többiek sem szóltak semmit (feleségem sem). Én meg pár perc múlva felálltam, megköszöntem az ebédet és elvonultam szunyókálni. Szóval még magyar család esetében is belefuthat az ember hasonló helyzetbe és én ilyenkor inkább elvonulok és magammal foglalkozom, minthogy illedelmesen végighallgassam azt, amiből semmit sem értek. És rohadtul nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam a társaságból.

2018. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Finoman, udvariasan közölném vele, hogy szarjon sünt...

Sajnos ha a családdal csiportban így viselkedik, akkor később se lesz jobb. Megy majd az uszítás, a lázítás, soha nem fogod magad jól érezni velük. Ha még nem késő, akkor hozzá ne menj...

2018. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lettek egyébként, semmi bajuk a magyarokkal, én teljesen úgy éreztem hogy konkrétan velem van valami bajuk.. kicsit szégyellős, visszahúzódó vagyok, a páromat (elvileg) nem zavarja, meg legtöbbször nincs belőle bajom társaságban sem, de tudom hogy vannak akiket konkrétan irritál (számomra teljesen érthetetlen okból). Pedig kedves voltam és próbáltam közeledni is. Azt is megértem valamilyen szinten, hogy egy random ember miatt nem akarnak nem a saját nyelvükön beszélni, de azért mégis. Nekem volt olyan magyar ismerősöm a munkahelyemen aki alig makogta az angolt, de bárki volt ott velünk aki nem magyar volt, mindig inkább megszenvedett az angollal de nem akart bunkó lenni :/
2018. aug. 24. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!