Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tisztességes úgy...

Mennyire tisztességes úgy gyereket vállalni, ha a szülő előre tudja, hogy nem tudja eltartani?

Figyelt kérdés
Pl. Gimis korában egész nyáron diákmunkáznia kell, hogy normàlis nem drága ruhàt vegyen,tanszereket. Tehát nem luxusigényekről van szó,nem a legdrágább boltokban vásàrol. Ismerős gyerek panaszkodott,hogy nem lesz nyári szünete újból.
2016. febr. 26. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez alapján csak az szüljön aki látja a jövőt és tudni fogja, hogy milyen anyagiak között fognak élni amikor a gyerek gimis lesz.
2016. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Gimis korú gyerek esetén ezt nem láthatta a szülő előre. Alaphangon 15 évről beszélünk.

Te tudod milyen lesz az életed 15 év múlva? Kötve hiszem.

2016. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, te nem vagy normális!


15-18 évre előre tudni ezt? Azt se tudhatja, hogy együtt lesz-e még házastársával, vagy hogy élni fog-e egyáltalán! Vagy hogy az a gyár, ahol dolgozik, egyáltalán létezni fog-e még?

Nem tudom, te hány éves vagy, de én 6-8 évesen jobban átláttam, mi hogyan zajlik az életben, mint te.


A magatokfajta gyereknek tanácsolnám, hogy vonuljon be nevelőotthonba, aztán megtanulná megbecsülni azt, amit jelenleg kap.

2016. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Mostani számítások szerint, egy gyerek felnevelése szerényen, 30 milla költség. Még nem lesz 20 milla kallódó pénzem, addig én sem vállalok gyereket.
2016. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már eleve hárman vannak, nem jó anyagi körülmények közé vállaltak ennyi gyereket. Persze előre nem tudja senki a jövőt, de bizonytalan helyzetben ennyi gyereket vállalni sok. Amugy nem vagyok gyere. Utolsó mi a gond? Az, hogy dolgozik nyáron a gyerek, az bánt? A felnőttség alapelve, hogy végiggondolom, hogy kb hány gyereket tudok felnevelni. Nem milliókból de hogy a tanszereket,ruhákat sem tudja megvenni a gyereknek, két dolgozó ember az nem kis baj.
2016. febr. 26. 15:52
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Két dolgozó emberről beszélsz, akik nem tudják megvenni az alapvető dolgokat a gyerekeiknek.


Te.... lehet, hogy nem ők a hibásak egyedül?!

Szerinted mennyire normális, hogy két dolgozó szülő mellett nyomorog egy átlagos család?!


És ne tudd meg, hányan élnek így.


Lesz majd nem sokára választás, azt írod, nem vagy gyerek: gondolj erre, mikor jönnek a kopogtatócédulákért, meg mész tenni az ikszet.

2016. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha csak az vállalna aki biztos benne 100%-ig hogy el tudja majd látni 20+ éven át, akkor elég hamar elnéptelenedne az ország.


Vannak amúgy fokozatok. Sokan hiába szegények, azért alapvetően fel tudják nevelni a gyereket. Max tényleg azokat nem értem, akik tényleg kilátástalan nyomorba, meg falu végi putriba szülnek gyereket. Csak hát ugye az ilyen embereknek a felelősségtudata meg értelmi szintje is elég alacsony az esetek többségében.

2016. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindenki gyárban dolgozik.
2016. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
egy gimis már simán melozhat ha kel valami ebbe mi a felháboritó
2016. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Én 8. után minden nyáron dolgoztam, és nem azért mert KELLETT, hanem mert jó érzés volt megdolgozni azért amire vágytam, és nem anyuéktól kellett pénzt kérni. Büszke voltam magamra, és a szüleim is rám!

Egy gimis se fog belepusztulni ha nyaranta diákmelózik, hogy kedvére való ruhákat hordhasson...

2016. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!