Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 48 évesen tudok még változtatni?

48 évesen tudok még változtatni?

Figyelt kérdés
48 éves asszony vagyok,van 4 gyerekem.A férjem párszor nekem jött amit nem tagadok,és szeretnék tőle el válni,és új életet kezdeni.A gyerekeim arra ösztönöznek hogy maradjak vele,de én nem nagyon szeretnék.Szerintetek hallgassak rájuk,vagy inkább tegyem azt amit én jónak látok?

2018. aug. 24. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

Ennél kicsit bővebbet kéne, hogy írj, már ha normális válaszokat akarsz kapni.


A gyerekek ragaszkodnak az apjukhoz, vagy mit egy szimpla idegenként tekintenek rá, és csak azt látják, hogy a lét leteszi? Hogy nevelted őket? milyennek látják az apjukat? mi az apjuk a szemükben?

2018. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp tedd azt, amit Te jónak látsz.

Ha bánt téged, válj el tőle.

A gyerekeid nem tudom miért mondják ezt, vagy nincsenek tisztában a helyzettel, vagy nem túl empatikusak.

Valj el mindenképp! Sok kitartást!

2018. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Válj el.
2018. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha lelkileg bántalmaz, "mindig megígéri hogy nem teszi de ennek ellenére egy idő után ismét ez történik" akkor szerintem a válás a legjobb megoldás.

Hirtelen, valami hatására lett ilyen, vagy ez a bántalmazás már rendszeres?


Mindig lehet új életet kezdeni, változtatni. Soha nem késő.

2018. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
Ha a gyerekeid veled élnek akkor egy idegbeteg férj kész pokollá teszi az életüket még ha csak téged bánt akkor is. Általában ahol verik az asszonyt ott más gondok is vannak, sokszor van baj a pénzzel is, szóval új életet kezdeni nem mindig egyszerű. Ha elváltok és nem tudtok különköltözni akkor semmivel sem vagytok előrébb. Lehet hogy a különköltözés egyedül meghozza az eszét, 48 évesen nem 1-2 év lehet a hátatok mögött. Kár lenne felrúgni ha még menthető, ezt csak te látod. Ha csak rossz irányba tudott az évek során változni akkor nem lesz könnyű dolgod bárhogy döntesz.
2018. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Bármilyen életkorban tudsz változtatni saját életeden. Optimális esetben a gyerekeid semmiben nem szenvednek hátrányt. Ne mutass rossz példát a gyerekeidnek azzal, hogy egy rossz házasságot is fenn kell tartani és tönkretenni saját életünket.
2018. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mind a 4 gyerekem felnőtt,és 1 kivételével el költözött tőlünk mind.Ők se nagyon "bírják" az apjukat,de azt mondják,hogy pénz nélkül ne menjek sehová,hanem inkább maradjak vele...Persze értem hogy nem akarnak rosszat de én ezt az életet nem szeretném így folytatni.Viszont ha elmegyek,akkor a négyből 2 biztos nekem fog állni hogy miért jöttem el.
2018. aug. 24. 18:05
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
De miért nincs pénzed 48 évesen?
2018. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Egyrészt jogos a kérdés,hogy egy 48éves felnőtt nőnek miért nincs pénze..Másrészt pedig a Te életed tehát Te döntesz.A 4ből 2nek aki neked állna megmondanám,hogy fizikailag bántalmazott az apjuk Én pedig nem akartam tobább ezt elviselni.
2018. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

80 évesen is tudsz,ha akarsz.

Nem is értem, eddig mièrt nem tetted. A gyerekeid felnőttek, te döntöd el, hogy így akarod e leélni a hátralevő életed...

2018. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!