Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem 3 év alatt alkoholist...

A férjem 3 év alatt alkoholista lett teljesen,53 évesen hova merjek változtatni?

Figyelt kérdés

2010-ben kiderült, hogy férjemnek barátnője van. Igen sok viszontagságon mentünk keresztül, megbeszélni nem tudtunk semmit a történtekről, ha érintettem a dolgot soha nem végződött kellemesen, vagy megpukkadt, vagy hülyének állított be aki felfújja a "semmit" és egyszer annyira összevesztünk, hogy elment otthonról 3 napra. Attól a perctől kezdve ahogy vissza jött elkezdett inni. Mostanra alkoholista lett. Házasságunk 35 éve alatt végig lábtörlő voltam, szavam beleszólásom semmibe nem volt. Tartottam önvizsgálatot, tudom, nagyon sok dologban én is hibás vagyok, legfőképp abban, hogy túl alázatos voltam. Ez már megtörtént, változtatni a múlton nem tudok.

Nem tudom hány évem van még hátra, de így szenvedés a kapcsolatunk. Felszámolni magam mögött a múltat nincs bátorságom, bár nagyon jók a tanácsok, hogy lépni kell, de hányan tudják ezt megvalósítani és milyen eredménnyel, ki tudja!?

Van valaki köztetek aki szintén nem merte bevállalni a változást hozó döntést és mégis jobbá tudta tenni életét?


2013. aug. 14. 21:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mindenképpen az lenne a jobb,ha elválnátok, mert igy csak te is tönkremensz.

Még van kb 25-30 éved az életedböl, ezt továbbra is így akarod leélni?

2013. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
A gyávaságnak meg van az ára!
2013. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Ha 35 évig bírtad a lábtörlő szerepét, a továbbiakban is kibírod...már rég változtatnod kellett volna és otthagyni a fenébe.

Ha nincs bátorságod lépni, akkor itt milyen tanácsot vársz? 2 lehetőséged van, megszoksz vagy megszöksz. Én már rég megszöktem volna!

2013. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

És igen, 2-el egyetértek!

3-as voltam

2013. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a mi korosztályunknak ilyenkor változtatni, de ha nagyon akarnánk biztosan menne. Az, hogy alázatos az ember, arra fizet rá a legjobban, mai fiatalok tanuljatok belõle!
2013. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Ok, értem én, hogy ebben a korban, 53 évesen nehéz változtatni, de a kérdező 35 éve tűri hogy lábtörlőnek használják...hát az sem most volt...minek annyi évet tűrni?
2013. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Most tok mindegy, h hany evig turt.

Mar nem akar, kesz. Ertelmes nonek tunsz Kerdezo, meg tudod csinalni, ha akarod. Meg siman lehet 30, de akar 40 eved is, nem szabad ezt mar elpocsekolni. Valt(oztat)ani sosem keso.

Dolgozol? Vannak gyerekek? Ha igen, hany evesek?

2013. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne egyedül, mint így.. Olvashatnál, színházba, moziba járnál, találkoznál régi kedves ismerősökkel...
2013. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is így voltak. Mindig hittünk a csodában, de nem lett jobb. Apám el sem akart válni, de anya erős volt, és 53évesen megtette. Azóta mindenki boldog. Nekem és testvéremnek is rendeződött az élete, lett 2gyerekem és egy boldog kapcsolatom. És ezek a dolgok addig nem tudtak bekövetkezni, míg otthon ajtócsapkodás, zsarolás, frusztráció volt. Senki sem volt boldog. Figyelj, egyszer élsz, ne feledd! Ne légy mártír!
2013. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a változást kezdheted azzal, hogy a férjedet kirángatod az alkoholizmusból, hiszen melletted vált azzá.


Ez a minimum, és nem azt irni, hogy "Tartottam önvizsgálatot, tudom, nagyon sok dologban én is hibás vagyok, legfőképp abban, hogy túl alázatos voltam."

2013. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!