Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szerettem a nagymamámat...

Nagyon szerettem a nagymamámat! 2 éve halt meg és most mindig csak rola álmodok és gondolkozok! És már nembirom! Mit tegyek hogy nagyjábol ugymond elfeletsem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

hasonló cipőben járunk!

én konkrétan olyasmiket teszek, amit ő is értékelne...

És nyugodtan gondolj rá, hiszen Ő addig él,amíg beszélsz róla, amíg gondolsz rá!

Akit szeretünk örökre velünk marad!

2010. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor az anyukám meghalt nagyon nehezen viseltem. Nagyon sokat álmodtam vele, és olyankor még nehezebb volt elviselni hogy nincs már velem. Mikor ezt elmeséltem egy nagyon jó ismerősömnek akkor azt mondta, hogy ha vele álmodok menjek ki a temetőbe hozzá. Beszéljek hozzá, vigyek neki virágot. Megtettem. Egyre ritkábbak lettek az álmok és mintha kezdtem volna megnyugodni. A mai napig ha vele álmodok akkor kimegyek hozzá a temetőbe. Az álmok egyre ritkábban fordulnak elő. régebben 1 héten akár 3-4 szer is vele álmodtam, ma már 2-3 havonta 1 szer.
2010. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket!:)
2010. jún. 21. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám 6 éve halt meg.

Nagyon szerettem őt, és ő is engem.

Sok dolog van a hétköznapok során, amit hasonlóan csinálok, mint ő. Például sokat főzök, ténykedem a konyhába. Ilyenkor mindig eszembe jut. De nem az ő "kedvéért" ténykedem, hanem mert én magam is szeretem. Lehet, mert gyerekként nagyon sokat voltam vele. Rengeteg mindent ellestem tőle.

És tetszettt, ahogy ellátja a családját.

Vannak ételek, sütik, amiket az ő receptje alapján készítek.

Direkt módon nem terelem el a gondolataimat róla, szeretek rá gondolni.

De nem arra gondolok állandóan, hogy meghalt (persze sokszor eszembe jut), hanem hogy hogyan élt. és a közös emlékek is eszembe jutnak.

Én is javaslom, járj ki hozzá a temetőbe.

30/L

2010. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de én a mai napig álmodok és gondolkodok a nagymamámról. 8 éve halt meg, öt szerettem a világon a legjobban. A családomból (lányomat és páromat leszámítva) még mindig ö áll az elsö helyen a szívemben.

Amúgy nagyban függ attól is, hogy van-e a családodból más is akit ennyire szeretsz. Ha van, akkor egy idö után könnyebb lesz.

Fel a fejjel!:)

22/L

2010. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!