Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a nagymamámat. Lehet...

Utálom a nagymamámat. Lehet hogy hosszúra sikerül, de mielőtt elitélnétek olvassátok el Lent!?

Figyelt kérdés

Az apám kiskoromban mindíg ivott és bántotta anyukámat,ebből kifolyólag utálom ha valaki a közelemben iszik.Szerintem ez érthető. Nos ugyanez van a nagymamámmal is,régen is ivott,anyáékat bántotta(anyát+a hugát). Az előbb említettem hogy utálom ha a közelemben iszik,a nagymamám állandóan ezt csinálja.Ki kell mondani mert ez az igazság..alkoholista. Napi 1-2 2literes bor minden nap elfogy. Ha anyu nem hoz neki akkor megsértődik,és elmegy venni magának. Egyszer próbált leszokni,de 5 napig bírta. Amikor részeg akkor utálatos,állandóan veszekszik. Egyszer a szülinapomon eltörte a lábát,mert ment le borért és leesett a lépcsőn. Többször bevett gyógyszert és ivott rá,így akart öngyilkos lenni. Látnom kellett többször is ahogy fekszik az ágyban. Egyszer előttem szedte be a gyógyszereket. 700 szemet vett be . Életveszélyben volt. A lábtöréses eset után megigérte hogy soha többet nem fog inni. De iszik ugyanúgy. Volt még egy nagymamám de meghalt,apukám anyukája. Kb 6 éve. Nagyon kötődtem hozzá,talán jobban mint anyu anyjához. Amikor a mama előtt mesélek apu anyukájáról akkor morcos képet vág amikor mondom,hogy milyen finomakat főzött nekem akkor ilyeneket szól be hogy jaj és én szart főzök vagy mi? Egyszerűen féltékeny arra aki már meghalt és próbálom az emlékét megőrizni. A másik az,hogy tv nézés közben állandóan köhög. Szinte direkt hogy véletlenül se halljunk semmit. Amikor nézek egy filmet és bejövök gépezni akkor bejön a szobámba és elkezdi,hogy: Most ezt kell néznii??? Ilyenkor mindíg mondom hogy nem kapcsold el. És kimegy és elkezdi mondani hogy jó akkor nem kapcsolom el. Kezd nagyon elegem lenni. Anyával állandóan veszekszik. Többször ellenem akarta fordítani anyut,hogy amikor nagy leszek meg fogom ütni őt,meg hogy beadom öregek otthonába anyut. Ez NEM IGAZ. Amikor meg anyunak beszélek arról,hogy elegem van belőle és nem birom sokáig és hogy milyen idegesítő akkor olyanokat mond,hogy: Jaj ő a nagymamád nem lehet hogy ennyire utálod stb. Egyszer annyira felidegesített hogy ki akartam önteni a borát erre utánamszaladt és meg akart ütni. Nekem kell bocsánatot kérni ha beolvasok neki a bor miatt. Volt olyan hogy kitalálta,hogy rá akartam ütni. Anyu meg elhitte..Egyszerűen úgy érzem,hogy megutáltam. Soha többet nem tudom szeretni. Kész.

Most mit tegyek? Ne haragudjatok ha hosszúra sikerült de egyszerűen muszály volt kiírnom magamból..

Segítsetek!:(:(

13éves lány.


2010. márc. 9. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

én a feléi olvastam el,nekem annyi is elég volt.

sajnálom hogy ezt kell mondanom de vigyétek egy idősek othonába.

ha ott hisztizik az alkohol miatt úgy az ágyhoz kötik mint a huzat.

2010. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el! Attól, hogy valaki nagymama, még nem jogosítja fel a státusza erre a viselkedésre. Én sem nézném jó szemmel azt, amit csinál (akinél van/volt alkoholista a családban, tudja, hogy mennyire irritálja az embert az ilyen). A nagymamádban rengeteg agresszió van és alkoholista. Ez tény, nem szabad csak azért, mert nagymama, ennyiben hagyni ezt. Anyukád valószínűleg inkább rá hallgat, nem pedig rád. Én a helyedben azt csinálnám, hogy megpróbálnám a lehető legjobban elszigetelni magam tőle, mert sosem fog rád hallgatni. Változni nem fog, próbáld kerülni a konfliktusokat vele, aztán költözz el, mikor módod lesz rá pár éven belül.
2010. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hogy szigeteljem el magam tőle? amikor 1 tv van azt vele kell nézni mindíg..egy házban élünk vele:( egyébként NÉHA rendes..:(:( de csak néha..
2010. márc. 9. 17:12
 4/17 A kérdező kommentje:
egyébként tényleg gondolkozom a költözésen..egyetemre megyek majd és ott van koli. csak anyukámat sajnálom..teljesen kikészül tőle..és még a nagypapám is rátesz egy lapáttal
2010. márc. 9. 17:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért olyan útálatos mert állandóan be van rúgva! Az alkoholista ember sohasem ura önmagának, mindig forog az agya mint a mókuskerék. Az agysejtjei már tropák a sok piától. Ne is várjál jobbat tőle. Csak azt nem értem te aki 13 éves vagy sokkal értelmesebben látod a dolgokat, mint a szüleid. Sajnos tűrni kell, de csak addig, amíg nem történik valami gáz vele. Ha ilyen szétszórt sohanem lehet tudni mikor vesz be megint gyógyszert, ez is egy állandó rettegés. Ha ezt megteszi, akkor bizony nem lesz más választása minthogy kezeltetnie kell magát. Teljesen alkohol függő! Neked kitartást kívánok! És egy szebb boldogabb jövőt.
2010. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Esetleg nem mehetsz olyan középiskolába,ami messzebb van?Szóval kollégiumba?

Sajnos nálunk is hasonló helyzet volt,amikor anya kicsi volt,ő 14 évesen elköltözött alkoholista szüleitől kollégiumba.Azóta már elpusztultak,sajnos nem tudok mást írni,ezt érdemlik,amiért ilyen szégyent hoztak ránk.De én is el fogok költözni innen hamarosan,nem akarom,hogy amikor bemutatkozok,az emberek azt gondolják,na ez az unokája azoknak...

2010. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy utálod ezt a zsarnok, családot ijesztgető, labilis idegrendszerű alkoholista öregasszonyt. Izoláld magad, amennyire csak lehet és még beszélgetésre se adj neki lehetőséget. Majd csak kinyírja magát és megszabadultok tőle.
2010. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én több 15 éve nem beszélek a nagyanyámmal, és nem is fogok soha sem. Megértem a problémád, és mindig legyenek az érzéseid őszinték. Nálunk az volt a divat, hogy mama összehasonlította az unokák anyagi helyzetét.
2010. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Anyut soha nem fogom itthagyni...amíg meg nem szabadulunk ettől...szüksége van rám és nem hagyom itt
2010. márc. 9. 18:15
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a szüleim elváltak..apám csomót fenyegetett..11éve nem láttam
2010. márc. 9. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!