Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a nagymamámat. Nembirom...

Utálom a nagymamámat. Nembirom elviselni! Mit csináljak? Hosszabb m. lent.

Figyelt kérdés

1x már leírtam a történetet..azóta átváltott rosszindulatúba..anyunak holnap lesz a szülinapja,mondtam neki hogy segítek mindenben erre elkezdi a "nagymamám": te csak ne segíts semmiben ülj csak a géped előtt!

+ még amikor elkezd velem veszekedni,hogy nem becsülöm őt mindíg beolvasok neki,hogy miket csinált a szemem láttára..

olyankor mindíg nekemkell leállítanom magam,meg h milyen szemtelen vagyok..

anyu meg igazat ad neki..

pedig amikor anyu kicsivolt ivott az anyja meg az apja is..

egyszerűen nembírom már elviselni..

Jövőre tervezem h kimegyek a nagynénémhez Amerikába

erre amikor ezt mondtam elkezdi..

persze menj csak,nemfogok mársokáig zavarni mert öngyilkos leszek stb.

elegemvan belőle..

anyu meg mindíg neki ad igazat,mindíg én vagyok lecseszve.nemveszi észre hogy az anyja egy rosszindulatú alkoholista.....

:@

már elegemvan:@@@

segítsetek



Az apám kiskoromban mindíg ivott és bántotta anyukámat,ebből kifolyólag utálom ha valaki a közelemben iszik.Szerintem ez érthető. Nos ugyanez van a nagymamámmal is,régen is ivott,anyáékat bántotta(anyát+a hugát). Az előbb említettem hogy utálom ha a közelemben iszik,a nagymamám állandóan ezt csinálja.Ki kell mondani mert ez az igazság..alkoholista. Napi 1-2 2literes bor minden nap elfogy. Ha anyu nem hoz neki akkor megsértődik,és elmegy venni magának. Egyszer próbált leszokni,de 5 napig bírta. Amikor részeg akkor utálatos,állandóan veszekszik. Egyszer a szülinapomon eltörte a lábát,mert ment le borért és leesett a lépcsőn. Többször bevett gyógyszert és ivott rá,így akart öngyilkos lenni. Látnom kellett többször is ahogy fekszik az ágyban. Egyszer előttem szedte be a gyógyszereket. 700 szemet vett be . Életveszélyben volt. A lábtöréses eset után megigérte hogy soha többet nem fog inni. De iszik ugyanúgy. Volt még egy nagymamám de meghalt,apukám anyukája. Kb 6 éve. Nagyon kötődtem hozzá,talán jobban mint anyu anyjához. Amikor a mama előtt mesélek apu anyukájáról akkor morcos képet vág amikor mondom,hogy milyen finomakat főzött nekem akkor ilyeneket szól be hogy jaj és én szart főzök vagy mi? Egyszerűen féltékeny arra aki már meghalt és próbálom az emlékét megőrizni. A másik az,hogy tv nézés közben állandóan köhög. Szinte direkt hogy véletlenül se halljunk semmit. Amikor nézek egy filmet és bejövök gépezni akkor bejön a szobámba és elkezdi,hogy: Most ezt kell néznii??? Ilyenkor mindíg mondom hogy nem kapcsold el. És kimegy és elkezdi mondani hogy jó akkor nem kapcsolom el. Kezd nagyon elegem lenni. Anyával állandóan veszekszik. Többször ellenem akarta fordítani anyut,hogy amikor nagy leszek meg fogom ütni őt,meg hogy beadom öregek otthonába anyut. Ez NEM IGAZ. Amikor meg anyunak beszélek arról,hogy elegem van belőle és nem birom sokáig és hogy milyen idegesítő akkor olyanokat mond,hogy: Jaj ő a nagymamád nem lehet hogy ennyire utálod stb. Egyszer annyira felidegesített hogy ki akartam önteni a borát erre utánamszaladt és meg akart ütni. Nekem kell bocsánatot kérni ha beolvasok neki a bor miatt. Volt olyan hogy kitalálta,hogy rá akartam ütni. Anyu meg elhitte..Egyszerűen úgy érzem,hogy megutáltam. Soha többet nem tudom szeretni. Kész.

Most mit tegyek? Ne haragudjatok ha hosszúra sikerült de egyszerűen muszály volt kiírnom magamból..

Segítsetek!:(:(

13éves lány.


2010. júl. 3. 21:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
megölöm esküszöm:@ borzalmas hárpia..+ még a hátam mögött mindenféle hazugságokat mond anyunak..amikor ő kórházban volt ki segített anyunak? ki csomagolta neki a kaját? ki ment be bőgve??? hát én:@ én hülye
2010. júl. 3. 21:29
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem tudsz tenni ha tényleg alkoholista, segítségre szorul, de nem a tiédre.

Talán egy öregek otthona segítene..

Hány éves??

2010. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

63...

de már anyát is kikészíti mégis mindíg énvagyok felelősségrevonva:@

2010. júl. 3. 21:31
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nézd őt hidegen, beteg emberként, olyan lénynek aki csak szenved saját maga miatt. Sajnos saját csökött életét ki akarja terjeszteni másra is.

Én az ilyen típusú embert ridegen kezelem.

Fel a fejjel! Kakáld le. Nem éri meg miatta bánkódni. :)

2010. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el az osztályfőnöködnek, hogy mi megy otthon, vagy ha van, akkor iskolapszichológusnak. Ők többet tudnak tenni, mi hiába mondjuk, hogy ne hagyd magad, meg ne foglalkozz velük, az nem segít sokat. Sajnos abban a helyzetben vagy, hogy felnőttek segítségére szorulsz, ha 5-6 évvel idősebb lennél, gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy keress valami melót a nyár többi részére, és költözz albérletbe... de sajnos még nem lehet. Most nyáron is ha van rá mód, próbálj valamit dolgozni, hogy ne kelljen sokat a közelükben lenned, és akkor lesz saját pénzed is. Szeptembertől meg az ofő segítségét kérd, az alkoholizmus elég komoly dolog, a mamádnak is segítség kellene, mert az alkohol is nagyban hozzá tesz ahhoz, ahogy viselkedik. Anyukádnak úgy látszik hiába mondasz bármit is, mivel az anyja, védeni fogja, mert kötelességének érzi, és talán fél is ellene fordulni.
2010. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Magántanuló vagyok..

az iskolában hiába szólnék bárkinek is..csak elterjedne a hír és mindenki ezen csámcsogna..+ az egész családomnak a fülébe jutna

2010. júl. 3. 21:41
 7/22 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha felelősségre akarnak vonni, én szemrebbenés nélkül megmondanám előttük, hogy nem én vagyok a hibás, amiért egyesek elb@szták az életüket, de azt nem vagyok köteles elviselni, hogy másét is tönkre tegye. Vegye észre magát a vénlány, mondd meg neki, hogy eleged van a feltűnési viszketegségből, és azzal nem megy semmire, ha folyton öngyilkos akar lenni. Szokjon le a piáról, és próbáljon meg normálisan viselkedni.
2010. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

Hát ez nagyon nagyon nagyon nehéz ügy. :/ nem irigyellek, az biztos.

próbálj meg kevés tüzet zavarni, ha téged az irritál, h mindenért kritizál. lehetőleg ne kerülj vele egyedül egy szobába, ha meg igen, akkor legyél türelmes.

Ne válaszolj vissza a "beszólásaira". Tégy úgy, mintha meg sem hallottad volna.

Ha meg gépezel (és ez nem leoltásképp van) akkor engedd meg neki, h átkapcsoljon a tv-n másik csatornára, mert egyszerre 2felé te sem tudsz figyelni.

bocs, ennyit tudok ajánlani, én ezt tenném.

ja amúgy próbáld meg kevésbé utálni, "bókolgass" neki pl ha ő főz ebédre akkor mondd, h mennyire ízlik, ha reggel találkoztok, mond neki h milyen csinos. Biztos bejön majd neki. :)

Ne akard megölni. hidd el, hiányozna, hiába gondolod úgy most, hogy nem.

az életben vannak akadályok, amit nem kikerülni kell, hanem megoldani.

sok szerencsét hozzá, és írd le, h mi történt ezek után. :)

2010. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
a szobámban van a gép.. nemszoktam tv-t nézni inkább neten nézem a filmeket..szóval bele se köthetne
2010. júl. 3. 21:45
 10/22 anonim ***** válasza:
De ha magántanuló vagy, attól még van tanárod, akinek elmondhatod. Hidd el, hogy egy felnőtt ember ezt diszkréten kezeli és nem fogja elújságolni az egész iskolában. Egyébként meg épp az a cél, hogy a családod is felfogja, mi a helyzet. Segítség kell nekik, mert ha ez így megy, a mamád közveszélyes lesz nem csak magára nézve.
2010. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!