Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Úgy érzem...

Mit kellene tennem? Úgy érzem senkim sincsen.

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok, előttem az élet, de mostanság képtelen vagyok kapcsolatokat kialakítani egy családi tragédiából kifolyólag (édesapám meghalt...). A barátaim szerint mostanság szótlan vagyok, megfertőzöm az egész társaságot a melankólikus hangulatommal, állítólag már nem is lehet velem normálisan beszélgetni... viszont én képtelen vagyok arra, hogy a legújabb trendekről meg ilyen jelentéktelen dolgokról beszéljek velük ebben az egész kilátástalan helyzetben... év vége óta nem is nagyon tartom velük a kapcsolatot, most ballagtunk, és úgy volt, hogy nyáron mindenképpen beszélünk...meg minden... azóta ha rájuk is írtam, vagy dobtam nekik egy smst, mintha ott sem lennék...ez megy két hete..én próbálkoztam...de nem megy. Anyámmal képtelen vagyok beszélgetni, ha közelebb megyek hozzá szinte azonnal üvölt. nagyszüleim nincsenek, egyéb rokon szintén nem, csak egy bátyám, jelen esetben 200 km-re...vele szintén nem lehet beszélni... úgy érzem széthullottam, egyedül maradtam, nem látom a kiutat...fogalmam sincs, hogy élem túl ezt a nyarat...nem tudom, mi értelme így az egésznek...fel sem fogtam még teljesen, hogy meghalt apu, képtelen vagyok így feldolgozni... =(
2010. jún. 21. 14:02
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem mindenképpen látogass meg egy pszichológust! Nagyon sok tanácsot és megértést tudna adni Neked! Hidd el!

Egyébként részvétem apukád miatt:( Nagyon sajnálom.

2010. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Azok nem igazi barátok, akik nem értik meg, hogy min mész most keresztül. Kinek lenne kedve bizsukról és pólókról beszélni egy ilyen eset után.

Édesanyád is biztos kivan,megértőnek kell lenned, még akkor is, ha most neked is szükséged lenne a támogatására.

Írtad, hogy most ballagtál. Gondolom akkor szeptemberben kezdődik az új suli. Ezzel együtt az új élet és az új barátok is jönnek majd. Addig pedig hagyd a lelkedet gyászolni és ne erőltesd magadnak azt, ami nem akarsz lenni.

2010. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom ami történt!Megértelek,én 10 voltam mikor Apám meghalt.Rendbe fog jönni minden meglátod!! 32 vagyok,ugyanígy voltam mint te,de jöttek új barátságok,meg egyéb kapcsolatok.Most így látod,de megváltozik minden...
2010. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

aki ezt nem érti meg,nem igaz barát.

ne aggódj,ha előbb nem de szept.-ben minden megoldódik.

új suli,új élet,új barátok...

tudod,mikor elballagtunk 8.-ból azt hittem minden olyan marad,mint régen.hát nem :(

az egyik legjobb bnőmmel 2 éve nem beszéltem.Ő az anyukája hatására teljesen megváltozott más sem érdekli mint a tanulás,ha elhívom vhova tanulnom kell a szöveg,még péntek este is.így feladtam ilyenekre nincs szükségem.

tudom,h szörnyű dolog elveszíteni az apukád,de egyszer hidd el,h túl fogsz lépni ezen a tragédián.ezzel megkaptad sajnos az élet legelső nagy pofonát,amin majd ha sikerül túllépned mindent másképp fogsz utána látni.

sztem menj el pszichológushoz,vagy keress vmi elfoglaltságot,ahol emberekkel vagy körülvéve.

2010. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pszichológus? Szerintem esélytelen hogy eljussak egy normálishoz..kisvárosban élünk. Meg hogy nézne az ki ha én besétálnék a kórházba és azt mondanám az ügyeltes akárkinek hogy pszichológusra van szükségem... szerintem körberöhögne. Volt szerencsénk tapasztalni az egészségügy csodálatos állását és az orvosok nagytöbbségének hozzáállását (tisztelet a kivételnek!) apu betegségének leforgása alatt...


Igyekszem túlélni a nyarat, és reménykedni, hogy jó, de legalábbis megbízhatóbb barátokra találok az új suliban. Köszönöm a válaszokat...

2010. jún. 21. 14:42
 6/7 BlackSword ***** válasza:
100%

Azt hiszem akkor rosz helyen keresedazt a pszichológust... Ugyanis az nem orvos, nem is orvosit végzett, hanem bölcsész... Ezáltal nem is ír gyógyszert, csak beszélget, segít megvilágítani a probléma pontos okát, és tud segíteni abban, hogy a megfelelően kezeld a dolgokat... Nálunk rendesek a korházban is... Nem röhögnek körbe senkit azért,mert úgymond problémája van... Elég sajnálatos, hogy felétek ezt még mindig így látják, és ez benned akkora gátlást kelt, hogy nem is mész el szakemberhez... Persze lehet meg tudod egyedül is kezelni a probkémát, és akkor a pszichológus is ezt mondaná, vagy ha nem akkor adna tanácsot, meghallgatna...

Te tudod,hogy mit teszel... Ha mégis elmész, akkor tudnod kell, hogy amit neki elmondasz az is köztetek fog maradni...

Egyébként tudom mit érzel... Nem egyszerű...

2010. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is részvétem:(

Esetleg nem lenne valami diákmunka nyárra? Írtad, hogy kisváros, de hátha, legalább lefoglalnád magad, talán megismernél új embereket is.

Az is eszembe jutott, hogy interneten keresztül is megpróbálhatnál barátokat találni, írogatni fórumokba. Fogalmam sincs, hogy van-e valami ilyen hely, ahová értelmes, kulturált fiatalok írnak, én kismama vagyok, és nagyon sokat kaptam netes fórumokon biztatást, amikor magam alatt voltam.

Ha meg semmi, akkor tényleg ott az új suli, kívánom, hogy igaz barátokra találj!!!

2010. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!