Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy engedjenek Budapesten tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a szakma. 10.es leszek. Másik szakmát szeretnék tanulni szeptembetől budapesten. Tudom megint 9. de ez engem nem zavarna. Kolis lennék minden hétvégén hazamennék minden este hívnám őket stb. de valamiért mégse akarnak engedni. Nekem ez nagyon fontos. Valaki tudna segíteni?

Ja és pár érvet is írhatnátok hogy vegyem rá őket :D



2018. aug. 27. 19:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%
Én is otthagytam ami nem tetszett,ennyi,jogunk van hozzá. Talán nem a szülőnek kéne még egyetemi szakot is választani..
2018. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
unokatesóm is 9 után döntött úgy, hogy mást akar tanulni. őt elengedte Pestre az anyja (lány, egyke, anyja egyedül neveli).
2018. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

"Én is otthagytam ami nem tetszett,ennyi,jogunk van hozzá."


Mert a te családod megengedhette magának, hogy egy évvel később kezdj keresni. Lehet, hogy a kérdező családja nem ilyen. Az is lehet, hogy eleve csak azzal a feltétellel támogatták a szülők, hogy ezt a szakmát tanulja ki, ha végig is csinálja a sulit akkor is, ha menet közben kiderül, hogy nem is olyan nagyon tetszik neki - és most csak annyi történik, hogy tartják a szavukat. Lehet, hogy ez olyan szakma, amivel egyértelműen könnyebben fog munkát kapni, vagy többet fog keresni, mint azzal, amire váltani akar. Lehet, hogy ez sokkal inkább a kérdezőnek való, mint az, amiről újabban álmodozik - és a szülők sokkal jobban ismerik őt, mint mi. Bármi lehet.

2018. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

11-re:

Attól függ ki fizeti a révészt!


Ha a szülő tartja el a gyerekét, akkor igenis joggal akad ki azon, hogy a gyereke megun egy szakot és átmegy a másikra. Először azt fejezze be, és a legtöbb szülő ilyenkor hajlandó támogatni (legalább részben), hogy valami mást is elvégezzen.

Meg az se mindegy, van-e elképzelés mögöttük. Ha pl. valaki az ács szakma után a tetőfedő szakmát is kitanulja, abban van ráció, mert egy háztető felépítésekor komplexebb szolgáltatást tud nyújtani. Vagy ha a kőműves szakma mellé a festő szakmát is kitanulja.

De ha csak rátör a kamaszhiszti és hentesből kozmetikusnak akarja átképezni magát, azt talán érthető, ha a szülő nem akarja szponzorálni.

2018. aug. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok és lány. Szépészet szakon voltam de nagyon megbántam mert ez nem az én világom. Szeretek hajfrizurákat csinálni meg sminkelni meg úgy mindent de így a jövőre nézve nem nagyon tudom magam elképzelni ebben a szakmában. Sporttagozatra mennék és személyieddző szeretnék lenni. Hogy miért? Imádok sportolni.

Gondolkoztam, hogy vonattal járnék fel reggelente, de most őszintén kinek van ereje reggel korán felkelni vonatra ülni utazni másfél órát utána meg délután hullafáradtan vonattal hazamenni? Ezért gondoltam a kolira. És igen új barátokat is szeretnék szerezni. Az előző baráti társaságom kicsit zűrös volt de sose engedtem, hogy belevigyenek a rosszba.

A nyarat végig diákmunkáztam és van megtakarított pénzem is.

Normális körülmények között élünk, nem nagyon szenvedünk hiányban.

2018. aug. 27. 23:26
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukád helyében lennék én a következő kérdéseket tenném föl:

1. Ha szereted azokat a szépészeti tevékenységeket csinálni, akkor miért nem tudod magad abban a szakmában elképzelni?

2. Az, hogy imádsz sportolni, mennyiben jelent garanciát arra, hogy a személyi edzői tevékenységet szívesen csinálnád? Magyarul: mi a garancia arra, hogy 1-2 év után nem akarod azt is otthagyni?


Ezeket válaszold meg magadnak, hangsúlyosabban az első kérdést, akkor tudsz apukádnak érvelni.

2018. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

Kollégiumba egy bizonyos távolság és/vagy utazási idő alatt nem fognak felvenni sajnos.

Én is majdnem 3 órát utazom naponta (van, aki többet is a mi osztályunkban), de ez még teljesen vállalható egy közepesen erős gimiben, jó jegyeim vannak, de élni is tudok a suli mellett, ebben az évben diákmunkázni is fogok egy-két hétvégén meg a szünetekben.

Szerintem tehetnél egy próbát koli nélkül is akár, pláne ha a vonat után nem kéne átszállnod. Én sajnos kétszer szállok át és ez messze szenvedősebb, mint egy nyugis, másfél órás vonatút, ahol pl tudnál tanulni is (vidéki vonatos osztálytársaim mind ezt csinálják).

2018. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"kinek van ereje reggel korán felkelni vonatra ülni utazni másfél órát utána meg délután hullafáradtan vonattal hazamenni?"


Annak, aki valóban személyi edzőnek (egy d-vel) akar tanulni Pesten, miközben a szülei nem akarják, hogy ott is éljen.


Délután hullafáradtan pont jó a vonatozás, mert ott nincs más dolgod, mint bambulni kifelé a fejedből a suli után, így mire hazaérsz, már lesz erőd tanulni. Ha a suli közelében laknál, akkor se csinálnál mást, csak semmittennél levezetésnek közvetlenül suli után. A korán kelést meg minden komoly sportoló kibírja, mert iskola előtt is szokott lenni edzésük. Ha tényleg fontos, hogy személyi edzőnek tanulhass, akkor ennyi áldozatot meg tudsz hozni. Aztán ha annyi szenvedéssel jár, akkor később majd még elő lehet venni a kolesz témát újra, és akkor már jobban lesznek érveid is mellette, mint így, elméletben.

2018. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%

Attól mert imádsz sportolni, még nem feltétlenül tetszene a személyi edző szakma. Egyébként fentebb leírták, nem biztos hogy kapnál kollégiumot, sőt szerintem ilyenkorra már betelnek a helyek, tehát minden nap vonatoznod kellene. Ha így is vállalnád, akkor beszéld meg a szüleiddel, hogy ezt így megengednék-e.


Csak érdekességként kérdezem, mióta lehet középiskolában személyi edzőnek tanulni? Számomra ez hatalmas újdonság, eddig csak fodrász, pincér, asztalos és hasonló szakmákról hallottam.

2018. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#19, szerintem a kérdező valamilyen sportiskolát vagy sporttagozatot nézett ki. Személyi edző képzésről még én is csak OKJ-s formában hallottam vagy a TF-nek is van ilyenje.
2018. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!