Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretnek az emberek...

Miért nem szeretnek az emberek? Családom és senki más?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Igazi párkapcsolatom még sosem volt. Nem tudom miért de a pasik akikkel együtt voltam, sosem vették figyelembe, hogy én mit akarok, csak azt amit nekik. Alkalmazkodtam de semmi. Azt mondták én sose kellek senkinek. Tényleg nem is kellek. Úgy érzem engem senki sem szeret, és mindenki csak belém rúg. A családom azt mondja rám, engem nem lehet szeretni. Iskolában szintén kigúnyoltak a csendességem miatt. Munkahelyen is utáltak ahol eddig dolgoztam. Sőt az egyik munkatársam még soha nem is köszönt. Azt mondják szép vagyok, de ez biztos nincs így. Nem tudom mit tehetnék. Depressziós vagyok, semmi értelme az életemnek.
2018. aug. 28. 15:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak a leghülyébb hozzászólásra reagálsz? :)

Tartsd távol magad az ilyenektől, hogy rendbe tudd hozni az önbecsülésedet!

2018. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Én is csendes vagyok alapvetően de meg is bír mindenki. Soha senkivel se voltam rosszban.
2018. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki mással baj van, akkor lehet, hogy igazából veled van a baj.

És ezzel nem azt mondom, hogy jogosan utálnak, hanem azt, hogy neked kéne nyitnod az emberek felé és próbálkozni. Tanulj meg érvényesülni.

Ha a munkatársad nem köszön, köszönj rá te. Ha nem szólnak hozzád, kezdj el beszélgetni velük te. Ha bepasizol, érd el, amit akarsz, ne a kívánságait lesd.

Ne alkalmazkodj, hanem érvényesülj. Bizonyára vannak jó tulajdonságaid is, csak nem mered soha megmutatni őket.

Itt az ideje. Csak rajtad múlik, ezt más nem tudja megoldani helyetted. Te döntöd el, hogy ezentúl is pazarlod e az életed, vagy inkább elkezded élni.

2018. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Szia! Esetleg elmondtad már a családodnak vagy hozzád közel álló személynek az érzéseidet? Az élet ( nagy közhely), de tényleg kegyetlen. Rengetegpofont kapunk az élettől, de a saját javunkra is lehet fordítani. Az emberek kegyetlenek. Ott rúgnak beléd, ahol a legjobban fáj (tisztelet a kivételnek). Vegyél fel egy álarcot és hiába fáj ne mutasd ki, mert ezzel gyengének tűnsz( pedig állítom, hogy nem vagy az). Keress másik munkahelyet nyiss embertársaid felé legyél kedves, mégha nem is kapod vissza. Harcolj a jövődért és biztos találsz majd olyasvalakit aki szeret és megbecsül. Állj ki magadért! A depresszió nem játék! Tegyél ellene mielőtt rosszabb lenne! Tudtad, hogy az állatok feltétel nélkül szeretnek? Ha teheted vegyél egyet vagy fogadj örökbe és szeretetével hidd el meghálálja! Vagy ha még nincs keress valami hobbit, és az ugyanazon hobbit űzőkkel beszélgess nyiss feléjük. Sok sikert! Ha szeretnél valakivel beszélgetni nyugodtan írj privátban! :)
2018. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a csendességed miatt úgy veszik mintha nem fogyelnél rájuk és emiatt alkotnak rólad negatív véleményt vagy a személyiséged nem tetszik nekik de ezen lehet változtatni én ilyen esetben megnyílnék az emberek felé valamint a személyiségemet változtatnám olyanra hogy tetszen az embereknek
2018. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem olyan könnyű az, mint ahogy mondjátok. Nem tud az ember kibújni a bőréből...
2018. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Tele vagy komplexusokkal. Ezért negatív aurát sugárzol magadból. Észre sem veszed, hiszen te belülről éled meg az életedet, nem érzékeled, mit sugárzol ki magadból.

Először is: ruha, fodrász, kozmetikus, egészséges étrend, mindennapos mozgás, jársz színházba, moziba, kiállításokra. Olvass könyvekeket, dobd a fenébe a fb-ot és egyéb marhaságokat.

Először meg kell tanulnod önmagadat szeretni.

Nézz a tükörbe, s mondd: elég csinos vagyok. Helyes a pofikám. Értelmes nő vagyok. Helyt állok a munkámban.

Minél szélesebbre tárod az ablakot, annál több élményt szerzel. Annál több témád adódik.

Beszélgess az emberekkel, nyiss feléjük. Mutass érdeklődést irántuk, s csodát fogsz tapasztalni.

Ahhoz, hogy elfogadjanak, neked kell nyitnod feléjük.

Az önző emberek, akiket a másik nem érdekel, csak a saját vélt sebeiket nyalogatják, még jobban beletekerednek saját magukba.

Most mondd meg őszintén, mit kezdjenek veled, ha ez így marad?!

Uccu neki!

2018. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igen! Éljenek a hobbitűzők!
2018. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem ismerlek személyesen, így nehéz konkrét véleményt, tanácsot adni. De ha nem vagy elég nagypofájú, nem fecsegsz órákat a semmiről, nem röhögsz folyamatosan, nem barátkozol könnyen, nem nyüzsögsz eleget, akkor bizony lesz jópár ember, akinek nem leszel szimpatikus. Ők azok az extrovertált emberek, akikben sajnos nem fejlődött ki a tolerancia és nem képesek elfogadni azt, aki egy kicsit más, mint ők. Megpróbálhatsz alkalmazkodni, de az alapszemélyiségedet nem tudod megváltoztatni, így nem is éri meg ezen izmozni. Inkább fejleszd kicsit az önismereted, koncentrálj a szerinted pozitív tulajdonságaidra, illetve találd meg azokat, amikben tudsz és érdemes is fejlődni. Ezek közhelyek, de épp azért igazak. Ha megváltozik az önmagadról kialakított kép, a kisugárzásod is meg fog változni. És közben nyiss mások felé, új emberek felé (főleg a hozzád hasonló introvertáltak, valamint az érettebb extrovertáltak társaságát keresd, ők jobban el fognak fogadni). Mert azt nehéz elhinni, hogy senki nem lát benned fantáziát. Ne felejtsd el, hogy az emberek sem egyformák. Azért, mert eddig csak rossz tapasztalataid voltak az emberekkel, még ne gondold azt, hogy mindenki egy önző szar alak. És egy pszichológus biztos nem ártana, főleg ha a depresszió is bejátszik.
2018. aug. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy cipőben járunk, csak én 20 vagyok. Én is ilyen nagyon csendes, félénk személyiség vagyok, úgy kell harapófogóval kihúzni belőlem kb. a dolgokat, főleg, ha olyanokkal beszélek, akiket nem kedvelek. Ez lehet a fő oka annak, hogy sokan utálnak, az emberek többsége nem tudja elfogadni, ha valaki nem szeret beszélni, vagy legalább is nem ilyen semmilyen témákról, mint az időjárás vagy az Éjjel-Nappal Budapest..Sőt, volt, aki azt mondta rólam, beképzelt vagyok és felsőbbrendűnek érzem magam, ezért nem vagyok hajlandó odamenni beszélgetni az osztálytársaimhoz pl., pedig ez nagyon nincs így, pont, hogy nagyon önbizalomhiányos vagyok és szorongok emberek között, ezért nem merek odamenni.

Meg ez a nem köszönés is ismerős, szintén a gimis osztályomban történt, hogy az egyik osztálytársam elkezdett csesztetni ezzel, hogy nagyon csendes vagyok és amikor reggelente bementem, köszöntem, csak elég halkan és mindig elkezdett ócsárolni, hogy ha nem látott volna, meg se hallotta volna, ahogy köszönök, aztán elkezdte terjeszteni az osztályban, hogy soha nem szoktam neki köszönni, amikor iskolán kívül lát valahol és onnantól a fél osztály direkt nem köszönt még akkor se, ha én előre köszöntem nekik..

Egy idő után képtelen voltam elfogadni, hogy bárki is szerethet, amikor szinte mindenkitől csak az utálatot kaptam és hiába voltak, akik kedvesek voltak hozzám, azt gondoltam, biztos csak udvariasságból azok vagy szánalomból, és csak azokat az eseteket jegyeztem meg, amikor valaki bunkó volt velem. De azokon hetekig kattogtam, volt, hogy egy nő velem szemben ült a buszon és egész úton, majdnem 1 órán keresztül ilyen szúrós, mérges szemekkel nézett rám és méregetett, soha többé nem is láttam, mégis vagy egy hónapig ő járt az eszemben, hogy miért nézhetett rám úgy, mi lehetett rajtam, ami miatt olyan utálatosan bámult?

Biztos a te környezetedben is vannak, akik kedvelnek, csak lehet, nem veszed őket észre. Vagy ha nincs ilyen, már az is jó kezdésnek, ha vannak olyanok, akiknek semleges vagy és még javíthatsz a helyzeten. Egyszer mondták még régebben, hogy mindig olyan fejet vágok, mintha állandóan rossz kedvű, depressziós lennék (olyan az alap arcom..) és többet kéne mosolyognom. Azóta rászoktam, hogy próbálok kicsit mosolyogni, amikor pl. fizetek a boltban, vagy köszönök egy ismerősömnek vagy ilyesmi és úgy vettem észre, azóta kedvesebben állnak hozzám az idegenek is. Mondjuk vannak, akik még mindig gyűlölnek, mert nem beszélek sokat, de az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, a mosolygásra még rá tudtam szokni, de a szófosás nem fog menni :D

2018. aug. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!