Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem érzem...

Mit csináljak, ha nem érzem jól magam a családommal?

Figyelt kérdés

A szüleim pár éve elváltak. Azóta született 2 fél testvérem. Az egyikük még nincs 1 éves. Állandóan én vigyázok rá, mert anyukám párja egésznap dolgozik. Persze, mikor anya főz vagy épp mosogat akkor szivesen vigyázok rá, de mikor már napi 2-3 órákat vigyázok rá teljesen besokalok. Ha nem vagyok otthon és hív anya, hogy menjek haza, tudom egyet jelent,hogy ismét vigyáznom kell rá. Nem is szeretek haza járni ez miatt. És itt feltenném a kérdést, nekem kellett a gyerek? Nem. Akkor ne tegyen úgy, mert nekem bőven elég lett volna 1 testvér. Mellette még a többi testvérem is megőrjít, az állandó nyavalygások és társaik. Idegesít egyszerűen. Szivesen költöznék már. Anyukám is mostanában kiabál velem, elhord mindennek. Pedig annyit segítek neki, de még így is. Nem érzem jól magam ebben a családban. Más ismerőseimnek annyira jó családjuk van.

16/L


2018. szept. 2. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát ebben a családban Én sem érezném magam jól.Teljesen igazad van,hogy nem neked kellett a gyerek.Attól,hogy az apuka dolgozik,Ő is tud segiteni.Na meg anyukád a felnőtt,oké,hogy bizonyos szinten segítesz neki meg kell is..De nem neked kell felnevelni a gyereket.
2018. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Hányan vagytok? Mozaik álom..
2018. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

Két fél testvér? Az hogy jön ki? Egyik deréktól lefelé, másik felfelé?


A féltestvér egy szó. Tanuld meg.

2018. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sajnállak.. Ja , nem. Lesz még igazi bajod is az életben.
2018. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Imádom mikor mások nyakára szülnek egy tucatot,nagyszülők,nagyteso eteti neveli kistesokat,kozbe a nagyteso is már beáll a sorba termelni.. Aztán egész nap az utca stb, de a pénzt egybol leemelik értük az ilyen szülők,gyanitom a hova tartozást sajnos..
2018. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan igaza van a Kérdezőnek, csak 2 napja volt egy topik ahol egy 3 gyerekes anyukat hordtak le a sárga földig amíert problémás gyerekei mellett nem tud visszamenni dolgozni. Na ott megkapta "az én anyám v az én rokonom is elment dolgozni 3 -4 gyerek mellett, úgy hogy a legnagyobb vigyázott a kicsire". Érdekes módon ott nem volt gond hogy a nagy vigyázott a kicsire, amig az anya dolgozott.....Senki nem mondta ezekre a válaszokra hogy nem a nagyobb gyerek dolga a kicsire vigyázás. Hm.
2018. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gyereknek/tininek élvezni kell a gyerekkorát, amíg tudja, barátokkal elmenni beszélgetni, szórakozni, nem pedig egy felnőtt szerepébe bújva felelősséget vállalni a kistesójáért, vigyázni rá, etetni, játszani vele, sétálni menni vele, a hisztijeit kezelni, ha baja esik, az ő lelkén száradna, stb. Nem rossz dolog a felelősségvállalás, de ne itt kezdődjön már. Segítsen be a háztartásba, ha ott van az anyja is, segítsen nekik elmenni a boltba, vinni a szatyrot, ezerféle megoldás van arra, hogy besegítsen, de hogy egyedül hagyni vele, rábízni... Majd ha felnőtt korában szeretne gyereket vállalni, akkor lesz rá lehetősége, de ne az ő nyakára szüljön már anyuka. Ha ennyire nem bírja, fizessen egy megbízható ismerősnek, szomszédnak, esetleg bartelezze le egy barátnőjével, hogy néha ő vigyáz a gyerekére, amikor jobban ráér, néha a barátnőhöz menjen a sajátja. Ne a szerencsétlen gyereke torkán nyomja már le ezt a felelősséget, ezzel ingyér megúszva az egészet.

Párommal is ezt csinálta egyébként az anyja még régen, elvárták tőle nagyon korán, hogy "felnőtté váljon". Szerintem ez rohadtul nem fair a nagytesókkal szemben.

2018. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se a te dolgod a két kicsi.

Bár én szerettem vigyázni rájuk, mert cukik voltak, de végülis anyukád szülte őket és nem neked

2018. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked most az lenne a dolgod, hogy jól érezd magad és tanulj, nem pedig az, hogy babázz. Az ráér akkor, ha saját gyereked lesz. A gyerekre vigyázni az ő felelősségük, és ezután ne is csodálkozzanak, ha te esetleg később próbálod meg élni a kamaszkorodat. Nem csodálom, hogy utálsz hazajárni, hiszen neked így már az otthonos olyan, mint egy második munkahely: elvégre ha a gyereknek baja esik, te leszel a hibás, nem pedig ők (na persze).

De ez később a szülőknek is szar lesz, mert ha ez így marad, egyszer eljön az a nap, amikor a gyerekek téged szeretnek majd jobban. Arról nem is beszélve, hogy te sokkal jobban ismered őket, mint ők, ami szintén kellemetlen. Én például a szomszéd kisfiú bébiszittere voltam egy nyár erejéig 16 évesen, és elég ciki volt, hogy előbb tudtam róla, hogy hiperaktív, mint a saját szülei...

A lényeg, hogy neked van igazad, és erről lehet, hogy nem lenne rossz beszélni velük (de persze csak olyankor, ha mindhárman nyugodtak vagytok). Ha nem hallgatnak arra, hogy neked is van életed, próbálj kicsit triviális lenni, minthogy a folyamatos bébiszitterkedés árt a tanulmányaidnak, meg hogy elég gáz, hogy te jobban ismered a kölyköket mindkettőjüknél. Ha egyszer nem megy, legyél olyan, mint a Wish reklám: ismételgesd addig az igazad, ameddig nem kezdik benne észrevenni az igazságtartalmat. :D

2018. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4.: Mekkora s.ggfej vagy, már bocs.
2022. máj. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!