Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakhatnék egyetemi kollégiumba...

Lakhatnék egyetemi kollégiumba, ha el akarok költözni otthonról és ha nem vagyok egyetemista?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a kapcsolatunk a családommal. Egy szavam nincs itthon, mindig megy a kiabálás és a testvérek közötti megkülönböztetés. Sajnos a diákmunkából megkeresett félretett pénzemből nem tudok albérletbe menni, de még csak egy szobát sem tudnék kivenni, mert jogsit csinálok belőle. A szüleim nem támogatnak engem, csak a tesómat , de már vele is olyan rossz a kapcsolatunk hogy fél éve nem beszélünk. A problémákat nem tudom velük megbeszélni, mert otthagynak. Új életet akarok kezdeni egyedül .Van háziállatom. Gondolom ha lehetne menni koliba, sem lehetne cicát tartani ott. Esetleg milyen más megoldás van arra, hogy el tudjak itthonról költözni?

Esetleg hotelek? Vagy mik jöhetnek szóba még ?


20/L


2018. szept. 9. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem vagy egyetemista, akkor nem jársz suliba, ha nem jársz suliba mehetsz dolgozni, ha dolgozol lessz pénzed albérletre. Nem kell kivenned magad egy egesz lakást menj olyan helyre ahol lakótársakat keresnek. Egyetmi kollégium szerintem nem jöhet szoba ha nem jársz egyetemre. Attól függ hol laksz, de szerintem 30 ezerig simán találsz, még olcsóbbat is.
2018. szept. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan egyetemista aki szociális alapon sem jut be, mert a férőhelyek betelnek és vannak tőle rászorultabbak, így kénytelen bejárni vagy albérletet fizetni. Ezek alapján ha csak úgy bárki hotelként használhatná a kolikat, még inkább kiszorulnának azok akiknek valóban segítség lenne.

Neked így marad az albérlet, hotel, türelmes barátok vagy az utca.

2018. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi kollégium az egyetemistáknak van. Ha van esetleg hotel-motel része, az jóval drágább, mint az egyetemistáknak, annál olcsóbb szobát bérelni.


A hotel megint drága, ennél is jobb anyagilag a szoba bérlés. Esetleg munkásszálló lehet még megoldás.


A cicát kevés helyen engedik sajnos, talán csak néhány albérletben jöhet szóba.

2018. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg jelentkeztem egy esti képzésre , mert az egyetemi FOSZK végzettségem sehova sem jó.

Próbáltam munkát találni más teruleteken , de sehova nem vettek fel. (Volt hogy egy nap három interjúra mentem)


Az esti képzésen kijelentették, hogy csütörtököbként vannak órák.(mikor mikor beadtam szombati napok voltak megjelölve) A munkáltatók utána meg ezért nem akarnak alkalmazni.


De itthon már elviselhetetlen, minden nap sírok az idegtől. Kos garzont nem találtam sehol sem , szobák pedig mind foglaltak. Vas megyei vagyok egyébként.

2018. szept. 9. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Kifogás az van. Nekem még érettségim sincs, mégis 3 nap alatt találtam munkát, mikor akartam. És nem gyárit. És ez sem Pest.
2018. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szombathelyi vagy, a Ferences koliba felvesznek nem egyetemistákat is. Cica viszont szerintem nem mehet :/
2018. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat ! A szombathelyi kolinak utána nézek. Utolsó előtti válaszolónak "kifogás az van ". Mire is ? Próbálok tanulni, mert nem akarok csak egy érettségit( mellesleg nemtudom 8általánossal meg tudsz -e élni a fizetésedből). Próbáltam munkát keresni , sehova nem vettek fel. Nem otthon ülök aztán várok a csodára. Jogsit csinálok , mert kelleni fog , SAJÁT FIZETÉSBŐL. Ha 25 év alatt lehet ingyen szakmát tanulni igen kihasználom.

De a családi viszonyaim miatt akarok elmenni otthonról. És nem azért írtam ki a kérdést , hogy "kifogás az van" válaszokat olvasgassak, csak nem tudom milyen lehetőségek vannak, és itt talán kapok választ pár dologra. És kaptam is !


Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. szept. 9. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
De valami munka akkor is kell, ha koliba mész. Az is költség, kaja, sulis cuccok. Ha rossz a viszony, elköltözöl, otthonról tuti nem fogsz pénzt kapni erre.
2018. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Kizárja egymást a kettő, szerinted a koli ingyen van vagy mi? Valamivel olcsóbb mint az albérlet igen. De ha nincs pénzed és nem kapsz majd otthonról, miből finanszirozod, elég költséges az egyetemi élet. Munka mindenképpen kell ha akarsz valamit magaddal kezdeni. Koliba meg felejtsd el a macskát. Nincs olyan, hogy nem találsz munkát, csak sokat válogatsz. Amikor nem volt más én mentem a gyárba, kelett a pénz és kibirtam. Ugy, hogy nekem ne próbáld bemagyarázni, hogy nem találsz munkát. Ne csak olyan munkahelyet keress ami épp neked szimpi.
2018. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha cicázni szeretnél, mindenképpen csak az albérlet jöhet szóba. Nézegesd az albérletes oldalakat, ilyenkor is van még, hogy keresnek fiatalok lakótársakat, mert vagy nem találtak, vagy nem jönnek ki egymással, egy-két hónap után jön rá valaki, hogy mégse jön be neki ez az élet, vagy akár a félév végén hazaköltözik, ami egyetemen december... szóval lehet találni, ha van egyetemi város a közelben, de ez tényleg azt jelenti, hogy napi szinten át kell nézned a hirdetéseket. Fészen is vannak ilyen csoportok, nézz be oda is.

Viszont fontos, hogy kell legyen valamennyi megtakarításod, mert még egy szobabérléshez is kauciót kérnek manapság, egy-két havit.


Sulival kapcsolatban meg: milyen esti az, ahol munkába ütközik a dolog? Mármint, ha kezdik 6-7 óra körül, akkor annyi a dolgod, hogy olyat találj, ami 4-5-ig tart, azért ez egy átlagos nyolc órás munkarend, annyira csak nem lehet nehéz. :) Másik verzió, hogy folyamatos munkarendet választasz (pl. eladó, éttermi és hasonlók), és a csütörtök délutánokat szabadnak kéred, ilyen helyen sokkal egyszerűbb megoldani, mint egy fix H-P munkarendben. Persze, ezért cserébe hétvégén is dolgozol időnként. Nincs baj a diákmunkával sem egyébként, azzal is lehet nagyon jól keresni, csak olyat válassz, ahol szabadon vállalhatsz minél több műszakot.

2018. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!