Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyetemista ként vállalkozó...

Josefinho kérdése:

Ha egyetemista ként vállalkozó akarok lenni mikkel jár az?

Figyelt kérdés

Üdv.


Egyetemista vagyok. (nappali tagozatos hallgató).

Van egy elég folyamatos bevételem.

Célszerűnek találnám, hogy kiváltsam a vállalkozóit.


Azt szeretném megkérdezni, hogy így, tehát hogy egyetemista vagyok akkor 100.000 Ft-ból mennyi lenne nekem a haszon, tehát mennyi a kiadás az állam és egyéb intézmények, stb felé, s mennyi a kézhez kapható legminimálisabb bevételem. Így eltudom dönteni, hogy megéri e.

A másik kérdésem, hogy most már ugye neten kell elintézni a vállalkozóit? Mint ha valahol ezt olvastam volna.

És sokkal gyorsabb mint eddig, ha jól tudom.


Üdv, és nagyon szépen köszönöm a választ.


2010. szept. 30. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nappali tagozatos vagy, akkor csak ötezer forint körüli összeget kell tb-re befizetned, mivel másodállású vállalkozó leszel. Hogy a jövedelmedből mennyi marad neked, az csak a könyvelődön múlik, 100ezer forint nem egy nagy összeg, költségszámlákkal ügyesen leírható akár az egész, és akkor adót egy fillért nem kell fizetned. Másodállású vállalkozókat az adóhivatal sem csesztet, mert legtöbben csak a lehetőségért váltják ki, folyamatosan nem dolgoznak vele.
2010. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia szia


igen én is csak próba miatt akarom, mert nem folyamatos a bevétel.


Pl ha új számítógépet akarok venni akkor azt is le lehet írni akkor mondjuk mint kiadás stb. de ezt majd egy könyvelő tudja gondolom:)

én itt csak érdeklődöm


köszönöm a válaszokat


további szép napot

2010. szept. 30. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!