Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy édesapám...

Mit tegyek, hogy édesapám kevesebbet igyon?

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok, és ugy érzem családunkban ha feszültség van, akkor azt mindig az okozza, hogy édesapám többet iszsik. Nem részeg ne értsetek félr, csak épp egy két pohár sör után már másképp viselkedik. Soha nem vert meg minket (3an vagyunk testvérek), és édesanyámra sem emelt kezet, viszont ennél sokkal több volt a "lelki terror". Sajnos kiskoromban olyat is át kellett élnem, hogy az ablakba kiállt, azzal, hogy ő leugrik, persze ezt is kissé italos állapotban. Volt h éjszaka közepén kisebb csetepaté után fogta magát felöltözött és utnak indult, de hogy hova..ő sem tudta szerintem. És mostanában megint sokat veszekednek. Van egy párom, akinél több időt töltök, nagyon aranyos a családja, persze ők mit sem tudnak ezekről. Néha úgy érzem, náluk sokkal jobb, mint itthon. Mit tegyek?? Szeretem szüleimet nagyon, d kikészülök mellettük!! Lelkileg már kész vagyok nagyon, néha nyugtatót kell bevennem. szerintetek hogy mondjam el nekeik? Főleg édesapámnak, akinek ha szólok szerintem eggyel több okot adok az alkoholra, mert abba fogyja folytani bánatát.
2007. dec. 2. 20:41
 1/2 anonim válasza:
100%

A te életed sose befolyásolja más élete, mert közben magad is tönkreteszed. Még akkor sem ha közvetlen családról van szó.

Te segíteni nem tudsz. A segítség árt. Az a jó ha lehetőséget megadja az ember hogy változtasson. Pl ha felhívod a figyelmét arra, hogy ez nem jó.

A helyedben elköltöznék akár albérletbe. És elmondanád, hogy nem szeretnéd látni többet akkor, amikor iszik, és biztosítsd affelől nagyon szereted és sokat fogsz jönni.

A nyugatató nem segít, csak tudatmódosító szer. Az ilyen gyógyszerekkel nem megoldod az effajta problémáidat, csak elnyomod, amelyek később még több szorongást váltanak ki. Birkózz meg a helyzettel, és cselekedj, hogy apukád is észhez térjen!

Lehet hogy nem ilyen válaszra számítottál, de én így gondolom. Az én apám is kikészített, de ő nem az ital miatt, hanem mert anyukám félrelépett, rengeteg nyugtatót szedett és ő öngyilkossággal fenyegetőzött. Saját magam tettem közben tönkre, már napont fájt a fejem az eset után. Most már fogok magamra figyelni, hogy ezt ne engedjem meg magamnak, kimaradok az ilyen dolgokból. Mindenesetre közvetve én oldottam meg a dolgot, de nem úgy hogy segítettem. Amúgy együtt maradtak, és új házat építenek.

Szerintem apukádnak van egy problémája, ami megoldásra vár. Ezt kellene kideríteni, és a megoldásra a lehetőségeket átbeszélni. Egy kicsit neked kell apáskodni felette. Mikor pici voltál próbáltak segíteni, hogy felállj, de mégis magadtól tetted meg. ;-)

Sok sikert kívánok, és tégy úgy ahogy jónak látod!

2007. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval! Sajnos nálunk is ez a helyzet én is 21 vagyok de már 2 éve a párommal élek és azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Sajos nem lehet vele mit kezdeni nálunk anyukám próbálta lebeszélni szépszóval veszekedéssel de semmi nem használ Próbálj elköltözni mert az évek múlásával a helyzet csak rosszabb lesz. Inkább anyukád miatt aggódj mert neki valószinüleg vele kell leélnie az életét.
2007. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!