Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rángat bele ilyesmibe...

Miért rángat bele ilyesmibe sorozatosan? Olyan kínos!

Figyelt kérdés

Barátnőmmel kapcsolatos a dolog. Ők családilag benne vannak bizonyos homeopátiás gyógyulással kapcsolatos termékek reklámozásában, és népszerűsítésében, illetve ezeket a termékeket használják is, mivel barátnőmnek autoimmun betegségből eredően van pár egészségügyi problémája. Minden alkalommal, mikor keresem, hogy találkozzunk, megpróbál belerángatni az ilyen termékbemutatós dolgokba, holott nekem ezekre semmi szükségem és a termékbemutatókon ülni, meg előadásokat hallgatni fényes délben nincs időm (a doktorimat írom nappalin és mellette dolgozom).

Márpedig minden alkalommal, mikor megkeresem, hogy találkozzunk, beszélgessünk egyet, vagy bármi programot szeretnék, azonnal elkezd bombázni valamivel. Most a legújabb az, hogy ha öt új embert beszervez (nem tudom, mibe, de nem sejtek jót), akkor ő esélyes egy masszázságy megnyerésére, ezért kérdezte, mikor tudnék a héten elmenni vele abba a központba, ahol ezt szervezik, stb.

Namost egyrészt nem érek rá ilyesmire, ráadásul számomra ezek a dolgok feleslegesek, nem akarom kidobni rá a pénzem (és ha nem vásárolok, akkor nem számítok bele az öt emberbe, akit vitt...). Másrészt kínos, mert én vele akartam programot csinálni, de nem ilyet... És ezt minden alkalommal előadja.

Már volt több alkalom, hogy elmentem az általa ajánlott "előadásokra", például egy alkalommal valami olyanra, ami fél órásnak volt beharangozva, ő is fél órát mondott, én az egyetemről jövet gurulósbőrönddel és farmerban érkeztem, mire kiderült, hogy ez egész estés, dress code-os rendezvény, élő reklám, emberek akarnak elsózni dolgokat, ráadásul mindenki ki volt rittyentve, és gyönyörű bálteremben ültünk...én meg farmerban, vonatosan, átverve, mert nekem azt mondták, fél óra előadás a művházban. Barátnőm és családja is ott voltak, kirittyentve, meg minden, szóval tudták, miről volt szó, csak nem szóltak... szándékosan, mert akkor nem mentem volna el... Ezt nem is titkolták. Életem egyik legkínosabb estéje volt (el is jöttem hamarosan).


Szóval időről-időre, mikor megkeresem, hasonló termékbemutatós és piramisjátékos dolgokba próbál belerángatni, olyan termékekkel kapcsolatban, amikre nekem egyértelműen semmi szükségem. És hogyan várhatja el csak a barátság miatt, hogy veszek egy 300ezer forintos masszázságyat (orvosi), csak hogy segítsek neki egy nyereményjátékban?


Egyébként valóban szoktam vele találkozni, és ilyenkor jól érezzük magunkat, szórakozunk, tehát nem csak ezekre a termékbemutatós dolgokra korlátozódik a kapcsolatunk, de időről-időre kínos helyzetbe kerülök miatta. Se pénzem, se időm erre, viszont megbántani sem akarom... Viszont nem gondolom, hogy nekem kellene finanszíroznom a betegségéből eredő problémáinak a kezelését számomra felesleges termékek megvásárlásával.


A véleményetekre lennék kíváncsi. Én lihegem túl, és ez még tényleg beleférne a barátságba, vagy normális, hogy zavarban érzem magam, és ki akarom ebből magam húzni? És hogyan mondhatnám meg neki, hogy engem hagyjon ki az ilyenekből?


2010. jún. 23. 11:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy mindketten 25 évesek vagyunk, ő munkaélküli és nyugdíjat kap, én tanítok és tanulok. Még soha nem vettem semmit az ilyen előadásokon, de nehéz volt "elmenekülni" a helyzetekből.
2010. jún. 23. 11:15
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm ugyanez volt, csak pepitában. Ő belépett a Hit Gyülekezetébe és minket is be akart léptetni mindenáron. Nem akarta megérteni, hogy a hit az egy olyan dolog, aminek belülről kell fakadnia. Eljátszhatom én a szentfazekat, de ha valójában mást hiszek mint amit ő, akkor semmi keresnivalóm nincs ott. Ráadásul, hogyan is kényszeríthetném a családom többi tagját a vallásváltásra pusztán azért, mert ő azt mondja?! Nem akarta megérteni mindezt, rá is ment a barátságunk. Egyszerűen nem lehetett vele megértetni, hogy én a régi barátnőmmel szeretnék lenni, akivel annyit nevettünk és hülyéskedtünk éveken át, nem pedig egy hittérítővel. :-(
2010. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem mondod meg neki, hogy ezek a dolgok téged nem érdekelnek és ezentúl nem is szeretnél hallani róluk. És kész. Bármelyik barátomnak megmondhatom, ha valamiről nem akarok beszélni, vagy nem érdekel és azt akceptálják is. Attól barátok. De ők is elvárják, hogy egyenesen mondjam meg a véleményem. Ha nem szólsz, akkor persze, hogy nem hagyja abba
2010. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már szóltam, például a leírt kínos este után, hogy ez engem nem érdekel, és én ilyenekre amúgy ysem szeretek járni, mert nem veszek semmit. Illezve hogy megmondhatták volna, hogy ne égessem be magam farmerban egy estélyen... Akkor azt gondoltam, meg van mondva, de fél év múlva újrakezdték. Azóta többször mondtam barátnőmnek, hogy "bocs, de az ilyesmikre nincs időm, nekem hiába mondod, és vásárolni sem fogok ilyesmit", de mindig úgy afódja elő, hogy ezzel neki segítenék, és ettől szarul érzem magam...
2010. jún. 23. 11:25
 5/13 A kérdező kommentje:
# adja elő
2010. jún. 23. 11:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb elkezdi, hagyd ott. Komolyan mondom. Egy szót nem kell szólnod, szépen felállsz, és elmész. Amig nem fajul tettlegességig, addig nem fogja abbahagyni.
2010. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 thegodswhip ***** válasza:
77%
Ez nem az a Forever Livinges baromság? :D
2010. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor ideje rádöbbenj, hogy ez az ember nem a barátod többé - mlm-es piramisjáték agymosáson ment át, ne találkozz vele többé, ha tényleg a barátod lenne, akkor ő hívna valahová, ami nem termékrásózás bemutató és nem neked kéne keresned állandóan
2010. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

velem is csináltak ilyet. én így mondtam meg: tudod h nagyon szeretlek, a legjobb barátnőm vagy, de meg kell értened h nincs időm se pénzem ilyesmire,megértem h neked fontos és elfogadom de kérlek hagyj ki engem ebből, ha bárhogyan másképp tudok segíteni, számíthatsz rám de ebben nem hiszek, nem is fogok és zavar is. annyi más dolog van amit együtt csinálhatnánk ahelyett h órákig ülünk egymás mellett kussban egy olyan dolog miatt amire én biztos h nem fogok pénzt kiadni.


az én barátnőm megértette és most minden rendben van, nem sértődött meg mert őszinte voltam


25/L

2010. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

11:31 nem tudom, simán lehet :)

11:32 sajna van benne valami, csak annyira nem akartam hallani ezt :(

2010. jún. 23. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!