Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, ti meztelenkedtek...

Lányok, ti meztelenkedtek otthon a szülök elött?

Figyelt kérdés
Lány vagyok,egy oylan családból ahol nulla nudizás van. Csakhogy amig meg nem ismertem a pasimat,és annak családját,nagyot fordult a meglátásom,és életstilusom. Elöször nem is mesélte,de lassacskán vezetett rá,hogy ök nudista család. Soha nem tudtam volna elképzelni,hogy mások elött meztelenkedjek...De miután kipróbáltam, nagyon klassz érzés,szabadnak lenni. Hozzáteszem nem önmutogató. Egészseges nudista családba kerültem bele.. Pasim soha nem eröltette,csupán hogy próbáljam ki. Emlékszem,a családjával próbáltam ki elöször, örültek nekem . Azóta minden nyáron aktivan nudizunk. A probláma ott jön,hogy otthon néha megfeletkeztem erröl, és meztelenül mentem ki öcsém,vagy szüleim elé... Anyukámnak nagyon nem tetszett,sem tetszik majd elmeséltem mindent neki.. Nagyon nagy ellenértés van most,és barátomat sem látják szivesen...23 L

2018. okt. 12. 23:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk is természetes ez. Nem csinálunk ilyenből ügyet. Sajnállak, hogy ilyen szűklátókörű a családod, mert a naturista életmód tényleg felszabadító érzés tud lenni.
2018. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
71%

mi nudista család voltunk-vagyunk, szóval igen :)

szerencsére a párom is ilyen, és ebből nem volt gond, sokat járunk nudista strandra :)

27/L

2018. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem semmi rossz, vagy elítélendő nincs abban, ha valaki szeret meztelenkedni. Otthon meg a család előtt pláne nem gáz.

meztelenkedj bátran, nagyon jó kellemes érzés.

2018. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
72%

Az elmúlt évszázadokban a meztelenség és a szexualitás szorosan összefüggött. A válaszokból is jól látszik, ezt a mai napig nem sikerült kettéválasztani.


Ha a meztelenség normális dolog lenne, mindenki úgy születne!

33F

2018. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
30%

Ha a halál normális dolog lenne, mindenki úgy születne.

Ha a sárgarépa normális dolog lenne mindenki úgy születne a kezében eggyel. Ugyan már! Milyen érv volt ez, előző?

A társadalom nyilván nyomós okkal lett szégyenlős és kezdte el takargatni magát.

2018. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
26%

Dehát meztelenül születsz... hülye xD

Amugy szerintem beteges dolog. Pszichologus, majd segít kideríteni, mitől ez a feltűnésiviszketegség. Mielőbbi gyógyulást! :)

2018. dec. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
38%
Javaslom, hogy olvassatok utána az öt majom kísérletnek. Na pont ezért hordunk ruhát és csinálunk olyan dolgokat, amik sokszor teljesen logikátlannak tűnnek.
2018. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
6%

"Dehát meztelenül születsz... hülye xD"


Iróniának szántam.


Az öt majom kísérlethez:

igen, lehetséges, hogy már nem tudjuk az eredeti okát, így csak találgatni lehet, de szerintem egész logikus magyarázatot lehet rá találni. Egyébként az egyik legismertebb forrás arról, hogy miért vagy mióta szégyelljük a meztelenséget az Bibliában van, a teremtéstörténetben. Az szerint Ádám veszi észre, hogy meztelen, ezért megpróbál elrejtőzni Isten elől. Részletesebben nem írja le, csak azt tudjuk, hogy a bűnbeeséstől kezdve (a Jó és rossz tudásának fájának gyümölcséből való evés után) tudja ezt Ádám. Tehát már több ezer évvel ezelőtt, a Biblia Ószövetség írásának idejében is a régmúlt homályába veszik a dolog.

Egy gyengébb magyarázat a higéniai indoklás vagy az időjárási körülmények lehetnek. Azonban melegebb helyeken is szokták takarni magukat az emberek, és szerintem a szexualitással függ össze. Azzal, hogy ne kívánják meg egymás az emberek olyan könnyen. Főleg ne családon belül testvér a testvért, stb. Az állatokban kialakult erre védekező mechanizmus, talán szag alapján ismerik fel egymást, hogy kivel tilos- legalábbis némelyik, pl. kutya. Embernél meg lehet, hogy inkább egy ilyesmi segített addig, amíg a köztudatba nem vésődtek be a tabuk.

2018. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Inkább onnan érdemes megközelíteni, hogy mi szükség a ruhára:

Télen véd a hidegtől, nyáron a leégéstől

Nagyon komoly státusz szimbólum

Egyszerű divat

Praktikus (zsebekbe lehet pakolni)

Higiénikus (pl. buszozás)


Minden más az inkább csak amolyan filozofálás. Egyébként csak mi keresztények és az iszlám ennyire szégyellős. Nézd meg Afrikát és Dél-Amerikát, teljesen elfogadott részben vagy teljesen meztelen test férfiak és nőknél egyaránt.


Azért kellemetlen levetni a ruhákat mások előtt, mert akkor meg kell válni egy kényelmes védőfaltól és az emberek nem szeretnek őszinték lenni egymással, itt a baj. A ruha pedig ápol és eltakar.

2018. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!