Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Nektek rosszul esne ha haza utánzátok és neki nem várna senki a buszmegállóban?

Messze járok egyetemen az otthonomtol, ma jöttem haza. A busz csak a közelünkben levő nagyobb városig hozott el. Onnan egy másik busszal kellett volna haza menjek amit sajnos lekéstem, hívtam a családot hogy jöjjenek ertem de senki nem jött, azt mondtak várjak hátha jön még busz mert ugy tudják kéne legyen később. Nagyon rosszul esett hogy a párom sem jött el értem mert azt mondta dolgoznia kell (nem a munkahelyen). Azt mondta ha végez a munkával és még nem jön a busz akkor bejön ertem. Mindnekinek a munka az első, meg a kényelem. (30 perc lett volna ide az út) Van értelme igy haza jöjjek vagy legyek megértő velük?

2018. okt. 18. 19:50  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Bocsi elirtam

* Ha haza utaznátok és nem várna senki

# 1/17Időpont 2018. okt. 18. 19:52 Privát üzenet
És mennyit kellett várni a buszra?

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont 2018. okt. 18. 19:53 Privát üzenet
Lehet nem hagyhatta ott azt a munkát. Én ilyen miatt nem hisztiznék.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/17Időpont 2018. okt. 18. 19:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Több mint egy órát, nem is ezzel van a gond hanem hogy sötétben a város szélén ahol tele van csovesekkel. De szóltam nekik időben hogy lekesem és ha tudnak jöjjenek, mégsem jöttek.

# 4/17Időpont 2018. okt. 18. 19:54 Privát üzenet
Részben megérteném, mert nem várhatom el, hogy mindenki hanyatt vágja magát attól, hogy hazautazom. Más részről viszont rosszul esne, ha nincs mivel hazamennem, és arra sem veszi senki, még a párom sem a fáradságot, hogy eljöjjön értem, ha már így alakult. Persze azért az nagyon nem mindegy milyen munkát végzett éppen. Ha olyat, ami nem félbeszakítható, akkor természetesen lenyelem a békát. Ha nem, akkor tahóság a részéről.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/17Időpont 2018. okt. 18. 19:57 Privát üzenet

Mindnekinek a munka az első, meg a kényelem.

Ellentmondasz magadnak, mert neked is a kényelem a fontos. Az lett volna kényelmes, ha kimennek érted és hazavisznek. Tudom milyen ingázni, valóban jól esik ha kijönnek az ember elé, de nem várhatod el, hogy otthagyják a munkát miattad.

Máskor is lesz ilyen. Csináld azt amit minden sorstársad, rakj be olvasnivalót és indulás előtt nézd meg a menetrendeket mire számíthatsz ha a közlekedés becsődöl és nem éred el a csatlakozást.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont 2018. okt. 18. 20:04 Privát üzenet
Én mentem volna, ha az én gyerekem vagy... :(

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/17Időpont 2018. okt. 18. 20:40 Privát üzenet
Én nem mennék egy darabig haza.. Majd rájönnek v észre se veszik..

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/17Időpont 2018. okt. 18. 21:09 Privát üzenet
Metionin nevű felhasználó válasza:

Nem, engem max a helyi buszmegben várnak ha épp várnak. Átszállásnál, késésnél így jártam, felnőtt vagyok, hazatalálok egyedül.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/17Időpont 2018. okt. 18. 21:11 Privát üzenet

Én itthon dolgozok, vállalkozó vagyok. Eltartott egy ideig, míg megértették, hogy attól még dolgozok, nem a lábamat lógatom. Párszor el kellett mondanom, hogy csak ezért menjek el itthonról, hogy békén hagyjanak és elhiggyék, hogy dolgoznom kell? Ha átmennék egy irodába, akkor elhinnék? Hogy most "nem vagyok itt".

Nade a konkrét helyzetre:

Fél óra az út oda, tehát oda-vissza egy óra. Neked több, mint egy órát kellett várnod (feltételezem, nem egy óra 59 percet, de még csak nem is másfél órát, akkor nem úgy fogalmaztál volna, hogy több, mint egy órát)

Tehát ha azt mondod, hogy a kényelem a fontos nekik, akkor gondolj bele, hogy neked mi a fontos: Ők utazzanak egy órát, csak, hogy neked ne kelljen picivel több, mint egy órát álldogálnod? És problémázol... ééérted? Gondold át és ne bosszankodj :)

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/17Időpont 2018. okt. 19. 00:09 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Itt van egy 4-5 centis pók a szobámban a plafonom. Én már itt bőgök, mert rettegek tőle. Mit tudnék csinálni? Senki enm jön ma haza.
A szomszédom gyereke érkezik haza elsőnek, úgy hogy még nincs otthon senki - Jó ötlet lene az ajtón a zárat lecserélni, hogy ne tudjon bemenni?
Nem látom a z életem értelmét! Minden nap ugyan olyan haza jövök a munkából és nem vár senki otthon. Hiába próbálkoztam hogy legyen barátnőm nem lett semmi eredménye. Már nincs...
2 hónapja jöttem haza Németből, ősszel megyek vissza. Hogyan tartsam szinten a nyelvtudásomat? Sajnos nincs senki akivel tudnék németül beszélgetni.
A GYEREKET AZ ANYÁNÁL HELYEZTE EL A bíróság. Az apa nem hozza haza időre napra már 2 napja nem tudom hol van a rendőröknek sem adta át hova menjek? Voltam gyámügyön senki nem csinál semmit
Normális ez? A sógornőm már 7 éve van együtt a barátjával. Az normális, hogy a fiú ott van a lányéknál, mert kulcsa van, s nincs közben otthon senki? Kvázi ő várja haza a családot?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!