Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek rosszul esne ha haza...

Nektek rosszul esne ha haza utánzátok és neki nem várna senki a buszmegállóban?

Figyelt kérdés
Messze járok egyetemen az otthonomtol, ma jöttem haza. A busz csak a közelünkben levő nagyobb városig hozott el. Onnan egy másik busszal kellett volna haza menjek amit sajnos lekéstem, hívtam a családot hogy jöjjenek ertem de senki nem jött, azt mondtak várjak hátha jön még busz mert ugy tudják kéne legyen később. Nagyon rosszul esett hogy a párom sem jött el értem mert azt mondta dolgoznia kell (nem a munkahelyen). Azt mondta ha végez a munkával és még nem jön a busz akkor bejön ertem. Mindnekinek a munka az első, meg a kényelem. (30 perc lett volna ide az út) Van értelme igy haza jöjjek vagy legyek megértő velük?
2018. okt. 18. 19:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsi elirtam

* Ha haza utaznátok és nem várna senki

2018. okt. 18. 19:52
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
És mennyit kellett várni a buszra?
2018. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Lehet nem hagyhatta ott azt a munkát. Én ilyen miatt nem hisztiznék.
2018. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Több mint egy órát, nem is ezzel van a gond hanem hogy sötétben a város szélén ahol tele van csovesekkel. De szóltam nekik időben hogy lekesem és ha tudnak jöjjenek, mégsem jöttek.
2018. okt. 18. 19:54
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Részben megérteném, mert nem várhatom el, hogy mindenki hanyatt vágja magát attól, hogy hazautazom. Más részről viszont rosszul esne, ha nincs mivel hazamennem, és arra sem veszi senki, még a párom sem a fáradságot, hogy eljöjjön értem, ha már így alakult. Persze azért az nagyon nem mindegy milyen munkát végzett éppen. Ha olyat, ami nem félbeszakítható, akkor természetesen lenyelem a békát. Ha nem, akkor tahóság a részéről.
2018. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Mindnekinek a munka az első, meg a kényelem.


Ellentmondasz magadnak, mert neked is a kényelem a fontos. Az lett volna kényelmes, ha kimennek érted és hazavisznek. Tudom milyen ingázni, valóban jól esik ha kijönnek az ember elé, de nem várhatod el, hogy otthagyják a munkát miattad.

Máskor is lesz ilyen. Csináld azt amit minden sorstársad, rakj be olvasnivalót és indulás előtt nézd meg a menetrendeket mire számíthatsz ha a közlekedés becsődöl és nem éred el a csatlakozást.

2018. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Én mentem volna, ha az én gyerekem vagy... :(
2018. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Én nem mennék egy darabig haza.. Majd rájönnek v észre se veszik..
2018. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Metionin ***** válasza:
89%
Nem, engem max a helyi buszmegben várnak ha épp várnak. Átszállásnál, késésnél így jártam, felnőtt vagyok, hazatalálok egyedül.
2018. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
50%

Én itthon dolgozok, vállalkozó vagyok. Eltartott egy ideig, míg megértették, hogy attól még dolgozok, nem a lábamat lógatom. Párszor el kellett mondanom, hogy csak ezért menjek el itthonról, hogy békén hagyjanak és elhiggyék, hogy dolgoznom kell? Ha átmennék egy irodába, akkor elhinnék? Hogy most "nem vagyok itt".

Nade a konkrét helyzetre:

Fél óra az út oda, tehát oda-vissza egy óra. Neked több, mint egy órát kellett várnod (feltételezem, nem egy óra 59 percet, de még csak nem is másfél órát, akkor nem úgy fogalmaztál volna, hogy több, mint egy órát)

Tehát ha azt mondod, hogy a kényelem a fontos nekik, akkor gondolj bele, hogy neked mi a fontos: Ők utazzanak egy órát, csak, hogy neked ne kelljen picivel több, mint egy órát álldogálnod? És problémázol... ééérted? Gondold át és ne bosszankodj :)

2018. okt. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!