Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Itt van egy 4-5 centis pók a...

Itt van egy 4-5 centis pók a szobámban a plafonom. Én már itt bőgök, mert rettegek tőle. Mit tudnék csinálni? Senki enm jön ma haza.

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 19:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%

Gondolom megölni vagy kirakni nem mered.


Nem tudnál átmenni valakihez éjszakára? Vagy elhívni valakit hogy ölje meg?


Más megoldás nincs szerintem.

Átmehetsz egy másik szobába aludni,ha ez megnyugtat.

2016. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
37%
rakj rá egy poharat vagy befőttesüveget. vagy söpörd bele.
2016. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem csapd le...Ha nem éred el, akkor egy seprővel lesöpröd a földre és ott eltaposod. Nem kell félned tőle, nem árthat neked!
2016. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Szomszéd, haver, aki átjön létrára mászni? Rovarirtó spray van otthon?
2016. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Vettem magamon bátorságot és leposzívóztam onnan. Még mindig remeg a kezem az idegességtől
2016. márc. 22. 19:54
 6/30 anonim ***** válasza:
40%

Állj fel egy székre, és fújd le hajlakkal/dezodorral. Seperd le seprűvel.

Aludj máshol.

2016. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat nagyon!
2016. márc. 22. 19:54
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Hát én is félek tőlük de szedd össze magad, nyugodj meg, az a pók nem bánt senkit, téged sem fog, szerezz egy seprűt vagy valamit amivel jó messziről összeszedheted és kirakhatod az ablakon vagy valami. Esetleg porszívózd fel... az is még egy egyszerű módszer.
2016. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 piriiiii ***** válasza:
61%

Tudom, most az összes állatvédő meg fog ölni, de mivel magam is nagyon pókfóbiás vagyok, megértelek. Jó eszköz ilyen esetben a porszívó, ez a legbiztosabb, vagy a seprű, az már kevésbé biztos. Igen állatbarát megoldás az illóolaj.

Találtam egy oldalt, onnan származik a következő (még egyiket sem próbáltam, garanciát nem vállalok):


Teljesen természetes pókriasztót is használhatunk, mégpedig növények és gyógynövények formájában. Melyek ezek?


1.Dohány: forrásban levő vízben áztassuk a dohányt, és amikor a víz lehűlt, szűrjük le és tartósítsuk a dohánytartalmú folyadékot. Kombináljuk egy kis folyékony szappannal, tegyük szórófejes flakonba és spricceljük szét az ablakokra, szellőzőkre és a pókhálókra.


2.Olajok: a levendula olaj, citronella olaj, borsmenta olaj, fahéj olaj, teafaolaj és citrus olaj olcsó megoldások, hogy megszabaduljunk a pókoktól és egyéb rovarokat is távol tartanak. Töltsünk meg egy szórófejes flakont egy rész vízzel, majd adjunk hozzá kb. 30 ml Neem olajat és 4 cseppet a fentiekből választható olajból.


3.Eukaliptusz és gesztenye: bár tudományos bizonyíték nincs rá, de a kis narancs- és gesztenye szeletek közismerten távol tartják a pókokat. Ugyanígy az eukaliptusz is. Szórjunk szét eukaliptusz leveleket a szekrényekben, fiókokban és távol maradnak a pókok.


4.Szegfűszeg: készítsünk pasztát szegfűszegből – helyezzük keverőgépbe a szegfűszeget egy kis vízzel. Majd kenjük be a pasztával a sarkokat és olyan helyeket, ahol számítunk a pókok megjelenésére.


5.Ecet: az ecet szaga távol tartja a pókokat, ráadásul igen természetes módszer.

2016. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Pelenkásfiú ***** válasza:
70%
Tudom, durván hangzik, de: szívd fel porszívóval! A hosszú cső miatt közel sem kell menned hozzá.
2016. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!