Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél? A párom családja...

Mit tennél? A párom családja fejőstehénnek néz minket! Mindent velünk akarnak kifizettetni, mondvaán úgyis olyan gazdagok vagyunk.

Figyelt kérdés
Van pár millánk a bankban, de házra, autóra, gyereknevelésre gyűjtünk, ehhez még bőven kevés.
2010. jún. 24. 14:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

hát ez egyszerű pedig!

mondja el nekik a párod, ne te!, hogy ha elosztogatjátok a pénzt, nem marad nektek lakásra, gyerekre.

ha pedig erre nem hajlandó a párod, akkor nem a közös jövőtök a legfontosabb neki, vagyis legjobb, ha kidobod.

2010. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Párom nem akar rosszban lenni a rokonokkal, én meg nem fogom KIDOBNI, inkább megpróbálunk köztes megoldást keresni. Pl. kedvesen nemet mondunk, csak neki ugye nehezebb, mert a saját rokonai. Nem mindenre a kidobás a megoldás.

Nem pontoztalak le, első két válaszoló!

2010. jún. 24. 18:27
 13/25 A kérdező kommentje:
Legújabb: a párom vigye el a tesóját étterembe. Mondtam, hogy ezt nem jó ötlet, erre anyósom megsértődött.
2010. jún. 28. 22:14
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy lesz, ha párod nem hajlandó bevállalni a sértődést. Képesek még szét is szedni titeket, csak nekik legyen igazuk.

Az én párom rokonsága se volt kispista, nem anyagiakban, csak egyszerűen úgy kezeltek, mintha közelebb állnának a páromhoz mint én, aki csak egy jelentéktelen függelék vagyok. Ő igen határozottan kiállt mellettem, mondván minden lényeges kérdésben, hogy addig nem nyilatkozik míg velem meg nem beszélte, stb. 3 év alatt fogták fel, hogy ő valóban megházasodott. Nem tett ki annak, hogy nekem kelljen megvívni a harcot az ő rokonságával. Sajnos ilyen kérdésekben nemigen megy a kompromisszum.

Ha ő semmiképp nem akar konfrontálódni, neked lesz muszáj, de jó előre beszéljetek erről nyíltan a pároddal, nehogy még ti vitatkozzatok azon, hogy nem kellett volna anyukát megsérteni. Akkor dolgozzon ő azon, hogy békítse anyukát meg a tesóját, de legyen előtte a világos cél: mindenekelőtt a ti kapcsolatotok az elsődleges.

"Az ember elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté." Teremtés könyve

2010. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
A már összezsugorgatott, elraktározott pénzeitekhez ne nyúljatok! Más az, ha a családból valaki annyira közel áll a szívedhez, hogy segíteni akarsz neki.
2010. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyjátok, hogy bűntudatot keltsenek bennetek! Hogy úgy érezzétek, szemetek vagytok, ha nem adtok, és végül mégis csak kihúzzák a zsebetekből. Sokan azt hiszik, hogy minden ember egyenlő, ami bizonyos értelemben igaz is, más értelemben viszont nem, aki többet dolgozik, többet tanult hozzá, jól választott szakmát vagy több tehetsége/szerencséje van a pénzszerzéshez és a spóroláshoz, az igen is élhessen jobban, nem kötelező elosztogatnia a vagyonát szegény rokonoknak az "egyenlően jusson mindenkinek" elve alapján, meg mert a rokonaitok szegények, hát ti se jussatok előbbre. Remélem, nem vagyok félreérthető. Ne hagyjátok magatokat, és ahogy előttem mondták, bár nehéz nemet mondani, de vannak helyzetek, amikor NEMET KELL mondani.
2010. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kössetek le minden félrerakható pénzt.Így nem tudják elkéregetni,és nem lesz lelkifurdalásotok mert nem adtok,hisz akkor már valóban nem tudtok.

Mi is ebben a helyzetben vagyunk,mi vagyunk a sz.rok minden téren,de ha pénz kell,akkor jók vagyunk.Nekem sikerült megértetnem a férjemmel,hogy aki így vagy úgy jó hozzánk,azon persze hogy mi is segítünk,de a többinek folyószámlaként se legyünk jók.Mi is mostantól minden félrerakható pénzt lekötünk.nem azért hogy ne tudjunk adni,hanem csak így haladunk előre.Csak így lesz a dologból lakás egyszer.

2010. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%
dettó: sosem voltunk gazdagok,apám folyton elitta a pénzt... otthon folyton én voltam a fekete bárány(van még 2 öcsém és egy hugom)stb. gimi után kijelentették a szüleim h nem finanszírozzák a tanulmányaimat,nem baj,dolgoztam suli mellett ami még az önbizalmamnak is jót tett és kijártam.most férjem van,jó munkahelyem és jó fizunk. mi is gyűjtünk. hirtelen én lettem otthon a sztár aki majd pénzeli a családot meg iskoláztatja a tesóit. én kerek perec megmondtam h az felejtős és ha ez miatt látni sem akarnak többé úgyis jó. kb egy hónapig nem álltak velem szóba aztán mégiscsak felhívtak és azóta a pénz tabu téma.
2010. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd meg higgadtan, nyugodt hangnemben a párod szüleinek, hogy ti nem azért tartjátok a pénzt a bankban, mert ennyire pénzéhesek vagytok és hogy minél több legyen, mert az tök jó, de közben nincs szükség rá. Mondd el nekik, hogy ti ezt a pénzt házra, autóra, gyereknevelésre gyűjtitek. Igazán szeretitek egymást, szeretnétek már végre venni egy közös házat, valamint kirepülni a családi fészekből, elvégre már felnőttek vagytok. Biztos nehéznek tartanák az elválást a fiuktól, mondd meg nekik, hogy persze azért időnként benéztek hozzájuk. Egy autó is kell, hiszen -itt felvetheted- hogy nem mindig egyszerű, ha ők fuvaroznak titeket, van, hogy ők sem érnek rá, pláne ha majd gyerekek is lesznek. Ha már 2-nél több van, szabálysértést követnétek el, hiszen elvileg 5-en utazhatnak egy autóban. Taxiban meg hát csak nem utazhat örökké az ember. A gyereknevelés valóban sokat igényel, már csak az is, hogy az alapdolgokat megvegyétek, fizessétek a sulit, stb. Meg aztán az sem jó, ha a szülők szegények, és a gyerek ezért nem kapja meg azt a dolgot, amit minden barátja/vele egykorú gyerek megkap. Itt megemlítheted, hogy de hiszen tudja, neki is van gyereke. Mondd meg neki, hogy ne aggódjon, persze fogtok segteni, ha már nekik nem lesz elég pénzük az alapvető dolgok kifizetésére -reméljük, nem lesz ilyen-, de azért legyenek szívesek, értsék meg, hogy a ti pénzetek nektek kell, és nem azért gyűjtitek, mert mindenféle fölösleges dolgokat akartok vásárolni csak úgy.
2010. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjatok nemet ettől nem kell összeveszni ti kerestétek a pénzt a tietek majd ha baj lesz besegítetek (betegség, tönkrement háztartásigépek....) hülyes'g fizetni.
2010. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!