Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél? A párom családja...

Mit tennél? A párom családja fejőstehénnek néz minket! Mindent velünk akarnak kifizettetni, mondvaán úgyis olyan gazdagok vagyunk.

Figyelt kérdés
Van pár millánk a bankban, de házra, autóra, gyereknevelésre gyűjtünk, ehhez még bőven kevés.
2010. jún. 24. 14:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyarazd el a ferjednek,hogy a rokoni szeretet nem errol szol.Sot, ennek egy kicsit kihasznalas ize van.De miert tudjak,hogy mennyit kerestek?
2010. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy lehet az ilyen kínos beszélgetéseket, a kihasználást elkerülni, ha Ti megelőzitek azzal, hogy gyakran emlegetitek a saját terveiteket.


Gyakran kell emlegetni, hogy mennyire nehéz most a fiataloknak otthont teremteni, hogy mennyire bizonytalan minden, mennyire féltek, hogy elveszíthetitek a jó állásotokat, mert bizony ma senki nem érezheti magát biztonságban a munkahelyén és hogy milyen nagy szerencse, hogy Ti félre tudtok tenni a közös jövőtökre, vagy egy esetleges életszínvonal csökkenésre.

Érdemes olyan közös ismerősökről is mesélni, (biztos vannak ilyenek) akiket a szüleik támogatnak anyagilag azért, hogy könnyebben lakáshoz jussanak, hogy tanulhassanak, stb. Ezzel ha burkoltan is, de felhívjátok a párod szülei figyelmét, hogy nem vagytok vakok, látjátok, mások hogy élnek és nem az a normális, ha az épp életkezdő fiatalt pumpolja a lusta szülője.


Nyugodtan meg lehet mondani nekik, ha már tudnak róla, hogy van félretett pénzetek, hogy azért van lekötve a bankban, mert így nem veszít az értékéből és pont jó lesz addigra, amikorra kell a lakáshoz.


Hiba egy ilyen családban kibeszélni, hogyan álltok anyagilag, mennyit kerestek, mert sajnos megpróbálnak visszaélni vele. Én nagyon boldog vagyok, amikor azt látom, hogy a gyerekeim megpróbálnak önállósodni, ha vannak jövőbeni terveik, ha tesznek is érte, hogy megvalósítsák. Eszem ágában nem lenne arra biztatni őket, hogy engem, vagy a rokonokat támogassák, amikor még az ő életük se rendezett, de egyébként sem ez az élet rendje. Akkor illik-kell segíteni a szülőket, amikor már magatehetetlenek, ellátásra szorulnak és nem akkor, amikor még életerősek, csak kicsit kényelmesek.


(Én is felnőtt gyerekek anyja vagyok)

2010. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Ők nem szegények, van kocsijuk, házuk, külföldön nyaralnak minden évben és a bankban is van vésztartalék.

Tény, hogy mi többet keresünk, de ők csak ezt látják. Azt nem veszik észre, hogy hiába teszünk félre akár havi 200.000-et, egy lakás 10-20 MFt, nem 2 hónap alatt gyűlik össze.

Hogy ne tudják, mennyit keresünk, az lehetetlen lenne. Ez volt az első kérdés a munkába állásunkkor :(

2010. jún. 30. 11:01
 24/25 A kérdező kommentje:

08:11 Teljesen igazad van. Az én szüleim is tudják, h mennyit keresünk, ők szegényebbek a párom szüleinél, kocsijuk sincs, de eszükbe nem jutna minket pumpolni. Azt mondják, h öröm látni, hogy boldogulunk és örülni fognak majd annak, ha mi szép házban tudunk majd élni. Szerintem ez anormális gondolkodás.

Hozzátéve azt, h ha bármelyik szülő tényleg rá fog majd szorulni - magunkat ismerve - azonnal támogatni fogjuk. Csak ez a pumpolás (indokolatlanul ráadásul: étteremre (!)) annyira visszatetsző.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 30. 11:05
 25/25 Fingkirály ***** válasza:

Szia kedves kérdező,


amit már a többiek is megírtak, egyszerűen mondjátok meg nekik, hogy sajnáljátok, de nem lehet, attól még, hogy jól kerestek, nem vagytok Hiltonék és ahhoz, hogy elindulhassatok az életben, igenis gyűjteni kell.


Mondjuk halkan megjegyzem, ha ketten havonta 200 rongyot csak félre tudtok tenni - én két hónap alatt nem KERESEK ennyit, és én még azt hittem, hogy ez egy jó fizetés... - , akkor ne csodálkozzatok, hogy állandóan le akarnak húzni...

2010. júl. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!