Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elmehessek 4 napra a barátnőimmel nyaralni a Balatonra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lassan 18... És a szüleim sosem akarnak elengedni a btaimmal nyaralni. Idén el szeretnék menni, mert már elég nagynak találom magam ehhez. Fizetniük sem kéne. Viszont már tudom előre, hogy nem akarnak majd elengedni, de én mindenképp el akarok menni! Mindig azt mondják, hogy nem az a baj, hogy nem bíznak bennem, csak még kicsi vagyok... Az se tetszett nekik, hogy nálam aludt a btom és azt mondta Apu, hogy nem tudja, hogy fog megbízni ezek után bennem, és, hogy enged el vhova is... Szóval mit mondjak nekik, hogy elengedjenek? Mit tegyek? Segítség! Fontos!
2010. jún. 24. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elfognak engedni, ha ezeket a szabályokat felajánlod, és betartod:


- Elmondod pontosan hova mész, kikkel, talán még a szüleikkel is szeretnének majd beszélni.


- Hol lesz a szállásotok, mennyi pénzből gazdálkodtok.


- Napi egyszer esténként felhívod őket, hogy mi van veled, ha ők hívnak, akkor is vedd fel mindig.


Szerintem ha ezeket betartod, simán elengednek.

2010. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

szerintem sehogy.


még gyerek vagy.



esélyed sincs, sok a kéjenc az utcákon, meg a cigány, azoktól óvnak.

2010. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"még gyerek vagy."


Eléggé beszűkült látóköröd lehet.

2010. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát én is 17 vok,de szerencsére megbíznak bennem a szüleim.már hozzászoktak,h sose vk otthon.9 éves korom óta egész nyáron táborokba járok.és még soha semmi gond nem volt így bátran megbíznak bennem.És ezért elengednek a barátommal és a barátaimmal is nyaralni :)

am sztem mond meg nekik,h nem lesze gond,bár ha már csalódtak benned lehet h semmi nem segít

2010. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. Én is mentem ennyi idősen nyaralni az akkori barátommal.

Nem azért kell beszámolnod nekik, hogy kivel+hol vagy, hanem hogy ha bajba kerülnél, tudják hol keressenek.

2010. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta. 16 vagyok, még "kicsinek" tartanak, de júliusban én is megyek barátokkal pár napra a Balcsira. Az én szüleimnél kevesen szigorúbbak és most furcsállom is, hogy elengednek. Lehet, hogy ez csak álca és indulás előtti nap közlik, hogy igazából nem mehetek:)
2010. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Főként az elsőnek :) Az utolsónak pedig jó szórakozást ;) Remélem, engem is elengednek majd...
2010. jún. 24. 16:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem engedném el a gyerekemet.
2010. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
elözö vagyok 17 évesen..
2010. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleid nagyon szeretnek és féltenek,én egyet

értek velük.Hogy a barátod nálatok aludt,azzal leszerepeltél

előtte,s ezzel igaza van apádnak.

2010. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!