Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem kedvelnek a...

Mit tegyek ha nem kedvelnek a párom kamasz gyerekei?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 14 éves lánya és egy 17 éves fia.

A páromat 1 éve ismerem, az előző párja, aki a gyerekek anyukája meghalt 4 ève.

Én nem túrtam szét a családot, nem is akartam pofátlan lenni. Nem is akarok anyjuk helyett anyjuk lenni, meg is mondtam nekik, hogy nem pályázok erre a szerepre, de ahogy lehet szeretném segíteni őket. Viszont ha állandóan a bajt látják bennem, meg a rosszat mégis hogy legyek velük jóban?

Szeretem a páromat, vele akarok maradni, neki is segíteni, de a gyerekek nem fogadnak el, holott én-tudtommal-semmi rosszat nem tettem ellenük. Ti mit tennétek? Próbáljak valahogy dűlőre jutni velük? Ha igen, hogyan?

Vagy hagyjam a fenébe, csak 1 boszorka vagyok nekik??


2018. okt. 23. 23:42
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem hagyd hogy a saját tempójukban megszokják a jelenlétedet.
2018. okt. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 Kardos Alexandraa válasza:
92%
A páromnak elváltak a szülei, új férfi került a családba amit nem tudott elviselni, nem kedvelték az,amúgy kedves új "aput". Idő kellett neki/nekik, ma már minden rendbe van így 2év távlatából. Ne aggódj, légy kitartó és kedves velük!
2018. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem szerencsés egy idegen családra ráköltözni, zavarod a köreiket. Amíg a gyerekek az apjukkal laknak, nem kéne odaköltöznöd!
2018. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
92%

Legyél kitartó,és kedves . Előbb utóbb rájönnek hogy nem az anyukajukat akarod pótolni. Nekünk is beletelt 1-2 évbe meg elfogadtuk apánk új feleseget. Utólag persze bánjuk,mert látjuk hogy boldog apa. Az édesanyjukat elveszítették, ilyen fiatalon felfogni amúgy is nehéz. Ők most attól félnek hogy az édesapjukat is elveszítik(kevésbé fog velük törődni)

Idővel hidd el belátják hogy nem akarsz rosszat. Ha nem birod képzeld magadat az ő helyükbe. Sokszor az őszinteség többet ér mint bármi. Fiatalok de felfogják ha leülsz velük beszelni , elmondod hogy az apjuknak szüksége van rád, és te boldoggá tudod tenni és boldoggá is akarod tenni ahhoz viszont az kell hogy ők elfogadjanak. Nem kell hogy szeressenek de fogadják el hogy valamilyen szinten az életük része vagy és leszel .

2018. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
90%
3. Akkor mikor költözzön oda? :D Egy ismerősöm pl. 24 éves lesz és most végzett az egyetemen, illetve most készül a barátjával összeköltözni, most még a szüleivel lakik...Lehet, a 14 éves lány is kb. hasonló korban fog elköltözni, akkor a kérdező várjon még minimum 10 évet, hogy odaköltözhessen a párjához? xd
2018. okt. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
83%

7. De van joga, mivel a gyerekek az apjuknál laknak, akié a ház, szóval ő dönti el, beköltözteti-e a párját vagy sem.

Mellesleg ezzel az erővel remélem, te se vitted fel a szüleid lakására a párodat, mert azzal megsérted az ő területüket...

2018. okt. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
94%

7! Mert ha egy 14 és 17 évest napokra magára hagy apuka, az nagyon jó ötlet, mi?


Akkor biztos nem érzik úgy, hogy a kérdező elvette az apjukat... Te bolond vagy!



Költözzetek össze, szervezz sok közös programot kérdező! Jobb tippet sajnos nem tudok adni.

2018. okt. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem se koltozz oda. Az az o lakasunk, o családjuk. Jobb csaladoknal pedig nem az dont errol akinek a neven van a haz, hanem az egesz csalad együtt. Apuka elsodleges dolga most, hogy a gyerekek apja legyen, felnevelje es kitanitassa őket. Utana raer csajozni.
2018. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
24%

7-es!

MINDEN joga megvan. A ház fele normál esetben a két gyereké, másik fele apukáé, a gyerekek része felett haszonélvezete van.Jogról ennyit.

Az, hogy neked nem tetszene, a te bajod.Az élet nem habostorta.

2018. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg apukának azon kìvül,hogy nemzett 2 gyereket és azokat köteles nevelni van élete,ő is ember. Nehogy máe 2 kamasz szóljon bele egy felnőtt ember magánéletébe,hatalmas nagy önzőség. Azért nem olyan kicsik,hogy ezt ennyire borzalmasan éljék meg. Költözz csak oda a párodhoz nyugodtan. A ti életetek is ketyeg. Inkább próbálj a barátjuk lenni. Talán a lányhoz még jobban tudsz közeledni. Hívd el egy csajos hétvégére, vegyél neki valami felsőr vagy ilyesmit, meg egyetek valahol egy burgert,sütit. Próbáld egyenrangúként kezelni közben. Tuti nehéz. A fiúnak is lehet azért kicsit a kedvébe járni, főzd a kedvencét,ha vitázik az apjával próbálj az ő oldalán lenni. Egy kamasznál ez sokat segíthet.
2018. okt. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!