Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám ordított, végig sem...

Apám ordított, végig sem hallgatott, nekem meg felment már a pumpa. Kinek van igaza? 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan szakmát tanulok, aminek köszönhetően minden hónapban ösztöndíjat fizetnek, továbbá az év közbeni gyakorlatért is. Ez 30 ezer Ft-t. Átlag függő. 15 ezer Ft az ösztöndíjam, a gyakorlati pénz szintén 15.


Apámat felhívtam. Néhány fölösleg után következett az, hogy mondta, legyen elég 25 ezer. Aztán következett az, hogyha javítok is az átlagomon félévben, ezáltal több pénzt kapnék (ami lehetne 30 ezer is, csak az ösztöndíj, nem a gyakorlati pénz), akkor legyen elég 25.


Na. Nekem ennél a résznél azért ment fel a pumpa, mert még előző évben megígérte nekem, hogy amennyit az átlagommal keresek meg (ösztöndíj + idén a gyakszi pénz), az az enyém lehet, hiszen mondhatni, én kerestem meg.


Nem is arról van szó, hogy szegények vagyunk, mint a templom egerei. Ha normálisan, nem kiabálva, ordítva, mint a fába szorult féreg mondaná azt, hogy ő kéri a pénzt, mert így egyszerűbb lenne neki, azt megérteném. De ő ilyet még ordítva sem mondott szépen vagy csúnyán, hogy ez az oka.


Makacs vagyok, mint az apám. Nem elégszek meg azzal a "válasszal", hogy mert, és, hogy "mert azt mondtam". Ezek nem indokok. Amíg normális hangnemben nem képes elmondani, hogy mi a baja, illetve nem hallgat meg, nem teszek le a témáról.


Egyébként szeretem apámat, átlagban jóban vagyunk. Sok kisebb veszekedésünk van, de utána néhány perc, és minden megy tovább, mintha mi sem történt volna.


Én telefonon, saját egyenlegemet használva szerettem volna megbeszélni vele, azután néhány perccel, hogy kinyomott, mert bár azt mondta nem, én igenis tudom, hogy kiabálni fog, ha itthon beszéljük meg. Nekem meg ehhez nincs kedvem, se türelmem.


Tervezek dolgozni menni, amikor + 2 évemet töltöm majd, hogy érettségit szerezzek. Azalatt, ha felvesznek, a mostani gyakorlati helyemen, egy hajléktalanszállóban szeretnék dolgozni (eü iskola). Az abból befolyó pénzből költenék magamra, saját kiadásaim + természetesen beszállnék a költségekbe. Ő felnevelt/felnevel engem, szeretem is apámat, így tehát mindenképpen fogok anyagiakat adni neki, amikor elköltözök itthonról, akkor is. Szóval nem lehet azt mondani, hogy elkényeztetett kislány vagyok, aki nem tiszteli és szereti az apját, és csak egy pénzeszsáknak tekinti.


Szerintetek, melyikünknek van igaza? Vagy mégis mit kéne tennem? Tudom, hogy nagyon ideges, évek óta az, és valamennyire akaratlanul is rajtam vezeti le, mert tudja, én nem rúghatom ki, meg nem szokásom sértőt visszaszólnom. Ehhez próbálok alkalmazkodni, megérteni, hiszen ő tart el, de nekem is megvannak, a saját koromhoz/koromban történő dolgok, amik bár felnőtteknek nem jelent semmit, nem számít komolynak, nekem az, mégsem zúdítom rá, pedig tényleg sokszor törne ki belőlem.



2018. okt. 26. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Miért mikor lettek a magyar szülők ennyire pénzéhesek h még a kiskorút is kifosztanák már amiért ő tanul dolgozik? Csak ámulok és bámulok h otthon joformán a gyerek egy pénzforrás minden téren és örülük h már nem kell otthon élnem ezek közt.. Jo tanács a fizetést külön számlára a kodot pedig sose add meg..
2018. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Tehát most konkrétan azon megy a balhé, hogy ha véletlenül javítanál és 30ezer lenne az ösztöndíjad, akkor abból 5 ezret szeretne ha oda adnál neki? Anno amikor én suliba jártam, ah összes pénzem anyámnak adtam. Egyedül nevelt, sokkal többet költött ram, mint amig én adtam neki. Nem sajnáltam egy percig se.
2018. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
És ha azt betartod, amig az első írta, pont elég pénzt tudsz osszesporolni a 18. születésnapodig az első albérletedre, mert esélyes, hogy iylen hozzáállással másnap már repülnél is.
2018. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
én nem kérném el a gyerekemtől a így megkeresett pénzét. egy szülőnek meg azért kötelessége lenne a gyerekeit felnevelni.
2018. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk meg a gyerek magától ajánlotta fel, hogy a vízdíjat ő fizeti, ami havi 5000 ft. Szeret pancsizni, így elfogadtuk. 30 az ösztöndíja, 18 a gyaksi pénz, plusz eljár dolgozgatni ha teheti, úgy hogy szépen gyarapodik a számlája.
2018. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

4!


5 ezer forintról van szó. 5 ezerről. Ami nem is biztos hogy lesz, mert tanulmányi eredmény függő. Ahhoz a kérdezőnek nagyon jól kell teljesíteni. Apuka felnevelte eddig is. Nem is olyan xarul, mert egyértelműen van okostelefon és talán mellé meg egy laptop, sőt, internet is, ami nem létszükséglet.

2018. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

érdekes amúgy ez a téma. az eddigi hozzászólóknak is igazuk van valahol csak az teljesen más szituáció mint ez.itt apuka ha jól emlékszem megígérte a lánynak hogy a pénzt amit keres azaz övé lehet. aztán hirtelen megváltoztatta a döntését. ez így annyira nem fair ha úgy nézzük. természetesen megteheti, de szerintem egy okot azért a lány is megérdemelt volna. hogy miért változtatott a döntésén. pusztán emberileg, lett volna helyes ha megindokolja. én legalábbis biztosan megtettem volna az én lányom esetében. márcsak a példamutatás kedvéért is fűztem volna valami magyarázatot a dologhoz. és azért mert a lány most picit ki van akadva, nem jelenti azt, hogyha pl apa nem beszéli meg már vele az elején hogy a pénz az övé, a lány nem ajánlotta volna fel, hogy beszáll a költségekbe.

az írásból és írásmódból nem tűnik rosszul nevelt lánynak a kérdező itt nem egyszerű hisztiről vagy arról az 5000ft-ról van szó szerintem, hanem egyszerűen csak a kérdező úgy gondolta hogy van olyan viszony közte és az apja között hogy ezt értelmesen is meg tudnák beszélni csak az apuka picit elzárkózott ettől.

én azt javaslom, hogy próbáld meg felnőttesen kezelni a dolgot és odamenni apádhoz megpróbálni megbeszélni ezt

2018. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
5000! ÉS? A gyereké ő tanult dolgozott érte gyüjste magának, van fizetésem,nem lehúzgálom a gyerekem is,meg nem csokért csépért szültem mint otthon divat lett manapság.. :O Aztán csodálkozik sok szülő mikor a fejős tehene elköltözik amint lehetősége lesz és inkább egy koszos szobát fizet..
2018. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

8!


Gyűjtse magának, oke. Akkor ugye abból fizeti az extrákat is? Mint pl okostelefon, internet. Mert az nem létszükséglet.

De megegyszer, olyan pénzről megy a vita, ami nincs. A Kérdező nem kap 30 ezret. 25 alatt kap. Senki nem veszi el tőle.

2018. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Sok magyar szülő a szappant sampont se veszi meg a gyereknek vagy a betétet mondván luxuscikk, de a gyerek adja le a havi pénzét,később a teljes fizetését, mert hát sokba került a pelenka is meg a bébitáp,.. Vezessétek be az óvoda munkát is. Na ezért jött el onnan aki értelmes volt mert itt fizetések vannak nem a gyerek a bevételi forrásunk és eltudjuk őket indítani nem hátráltatni h törlesszék a pelenkát vacsorát :/ Lehet lepontozni.. Csoda h enni adtok a gyerekeiteknek ingyen kiskorúként hisz a 10 éves is már munkaképes.
2018. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!