Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám ordított, végig sem...

Apám ordított, végig sem hallgatott, nekem meg felment már a pumpa. Kinek van igaza? 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan szakmát tanulok, aminek köszönhetően minden hónapban ösztöndíjat fizetnek, továbbá az év közbeni gyakorlatért is. Ez 30 ezer Ft-t. Átlag függő. 15 ezer Ft az ösztöndíjam, a gyakorlati pénz szintén 15.


Apámat felhívtam. Néhány fölösleg után következett az, hogy mondta, legyen elég 25 ezer. Aztán következett az, hogyha javítok is az átlagomon félévben, ezáltal több pénzt kapnék (ami lehetne 30 ezer is, csak az ösztöndíj, nem a gyakorlati pénz), akkor legyen elég 25.


Na. Nekem ennél a résznél azért ment fel a pumpa, mert még előző évben megígérte nekem, hogy amennyit az átlagommal keresek meg (ösztöndíj + idén a gyakszi pénz), az az enyém lehet, hiszen mondhatni, én kerestem meg.


Nem is arról van szó, hogy szegények vagyunk, mint a templom egerei. Ha normálisan, nem kiabálva, ordítva, mint a fába szorult féreg mondaná azt, hogy ő kéri a pénzt, mert így egyszerűbb lenne neki, azt megérteném. De ő ilyet még ordítva sem mondott szépen vagy csúnyán, hogy ez az oka.


Makacs vagyok, mint az apám. Nem elégszek meg azzal a "válasszal", hogy mert, és, hogy "mert azt mondtam". Ezek nem indokok. Amíg normális hangnemben nem képes elmondani, hogy mi a baja, illetve nem hallgat meg, nem teszek le a témáról.


Egyébként szeretem apámat, átlagban jóban vagyunk. Sok kisebb veszekedésünk van, de utána néhány perc, és minden megy tovább, mintha mi sem történt volna.


Én telefonon, saját egyenlegemet használva szerettem volna megbeszélni vele, azután néhány perccel, hogy kinyomott, mert bár azt mondta nem, én igenis tudom, hogy kiabálni fog, ha itthon beszéljük meg. Nekem meg ehhez nincs kedvem, se türelmem.


Tervezek dolgozni menni, amikor + 2 évemet töltöm majd, hogy érettségit szerezzek. Azalatt, ha felvesznek, a mostani gyakorlati helyemen, egy hajléktalanszállóban szeretnék dolgozni (eü iskola). Az abból befolyó pénzből költenék magamra, saját kiadásaim + természetesen beszállnék a költségekbe. Ő felnevelt/felnevel engem, szeretem is apámat, így tehát mindenképpen fogok anyagiakat adni neki, amikor elköltözök itthonról, akkor is. Szóval nem lehet azt mondani, hogy elkényeztetett kislány vagyok, aki nem tiszteli és szereti az apját, és csak egy pénzeszsáknak tekinti.


Szerintetek, melyikünknek van igaza? Vagy mégis mit kéne tennem? Tudom, hogy nagyon ideges, évek óta az, és valamennyire akaratlanul is rajtam vezeti le, mert tudja, én nem rúghatom ki, meg nem szokásom sértőt visszaszólnom. Ehhez próbálok alkalmazkodni, megérteni, hiszen ő tart el, de nekem is megvannak, a saját koromhoz/koromban történő dolgok, amik bár felnőtteknek nem jelent semmit, nem számít komolynak, nekem az, mégsem zúdítom rá, pedig tényleg sokszor törne ki belőlem.



2018. okt. 26. 17:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de ki kell javítsak valamit... :)


Apám mindent megad nekem korrektül. Betétnél mindig kérdezi, hogy én eszem e, mert úgy fogy, de ettől még tudja, hogy kell. Semmit nem tagad meg. Amikor pedig 18 leszek, nem menekülök el itthonról. Mára több mint 10 éve, hogy ketten vagyunk. Férfiként, apaként egyedül kellett nevelnie. Általánosságban pocsékul végződik, mert az apa nem ért a lány neveléséhez teljesen egyedül. Apám mindig értem dolgozott első sorban, és erején felül adta/adja meg nekem a dolgaimat: Viszont félreértés ne essék, sosem kértem tőle olyan méregdrága dolgot, mint pl.: laptop, tablet, telefon (oké, azt egyszer, de azt azért, mert a másikat nem lehetett normálisan kezelni, és akkor sem új darabra gondoltam, hanem egy néhány 1000 forintosra) és stb.


Én is intézek neki dolgokat. Posta feladás, bevásárlás, piac, mosogatás, egyéb takarítás, ha kell állatorvos, ezen kívül, ha kéri, beviszem neki valamit iskola után vagy hétvégén a munkahelyére azt, amit itthon felejtett.


Nem azért vagyok kiakadva igazából, mert azt az 5000 Ft-t minden hónapban eltenné. El tudnám költeni, de azért megvagyok anélkül. Azért akadtam ki, mert már előző évben mondta, hogy ezeket a pénzeket megkaphatom. Ehhez képest mégis az vágódott a fejemhez, hogyha mondjuk 35-40 ezer lenne csak az ösztöndíjam, akkor is 25 ezret kapnék meg. Lehet, hogy nem értette a kérdést, ezért mondta azt amit, de amikor próbáltam neki kifejteni, emlékeztetni, végig sem hallgatott, vagy ha igen, akkor se hiszem, hogy figyelt rám. 5000 Ft dolog, de az, ha utalnának nekem 40 ezret, és úgy kapnék 25-öt, szerintem legtöbb embernek nem tetszene indokolatlanul. Egyébként ezt apám találta ki előző évben, hogy minden pénzt, amit ösztöndíjként kapok, az enyém, ezért is megérné nekem, ha nagyon jól tanulok.

2018. okt. 26. 20:06
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

De miért, van valami szabály, hogy a gyereknek nem juthat extra, és a létminimum szintjén kell tengődnie? Nem értem ezt az oldalt, esküszöm...


Nekem, meg a barátnőimnek a szüleink ott segítenek, ahol tudnak. Ha megtetszik valami, megkapom, nem megy a hiszti, hogy az mennyire extra és nincsen rá szükségem... Nem értem, egy szülő hogy képes utcára tenni a saját gyerekét? Vagy elvenni azt a pénzt, amit ő keresett meg?

2018. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem egészen...nem úgy tűnik mintha kenyérre kéne az az 5000 Ft. Én spec sosem kérném el a gyerekeimtől a pénzt, 18 alatt pláne nem. Ha jól keres később és vesz ezt-azt, az belefér...de hogy rezsire kérjek vagy lakhatásra az soha. Generációk óta segítette nálunk a szülő a gyerekeket aztan ha később úgy adódott, akkor a gyerek a szülőt....de amig mindenki egészséges volt addig szülő nálunk soha nem pumpolta a gyereket es nem kerte vissza a "befektetett " penzt....
2018. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Ha egy szülő korábban azt mondja, hogy minden általad megkeresett pénz a Tied és ezt megváltoztatja, akkor annak oka van. Itt az ok az, hogy ezek szerint nem tanulsz elég jól és az ösztöndíjnak csak a felét kapod, pedig Apukád szerint képes vagy jobb eredményt elérni. Nincs vele semmi baj, csak a javadat akarja, minden szülő ezt tenné.

Azzal büntet, hogy elvonja az 5 eFt-ot, hátha jobban fogsz tanulni, hogy pótold.

Mivel azt írod nem szorul rá a pénzedre szerintem félreteszi Neked, hátha megjön az eszed és jobban fogsz tanulni. Én is ezt tenném.

Az pedig nem válasz, hogy "mert" vagy "mert azt mondtam" ez nem érv, csak tehetetlen makacsság.

Annak örülj, hogy jóban vagytok, szeret, törődik Veled, becsüld meg, mert a javadat akarja.

2018. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

10. válasznak:

"Sok magyar szülő..."

Azért nem kell általánosítani, mert mindenhol akad ilyen szülő, ez nem magyar specialitás, ez nálad is ugyanúgy megvan a te álomországodban.

Én azért nem vagyok elájulva attól, hogy ott (akárhol is vagy) van fizetés. Itt is van annak, aki rendesen tanult.

Diploma, nyelvvizsgák, saját ház (nem albérlet mint kint), saját nyaraló, 2 kocsi és együtt a család, a többiről nem is beszélve.

Nem kell visszamutogatni, mintha itt minden annyira rossz lenne és onnan osztani az észt, mert az se fenékig tejfel mint tudjuk.

A keleti blokk se itt tartana, ha nem nyomorította volna meg a "virágzó szocializmus".

2018. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
9%
A pumpának van igaza.
2019. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%
egyetértek, pumpa nyert
2021. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!