Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori a “lusta...

Mennyire gyakori a “lusta apa” aki szinte semmit nem csinál a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Szitu ez: 2 gyerek 4,7 éves. Apa sose csinál semmit velük. Kezükbe nyomja a tablet-et. Hétvégenként délig alszik, felkel, visszamelegíti a reggelit amit órákkal ezelőtt csináltam mikor keltem a gyerekekkel (7-kor, mert hétvégén se alszanak tovább de ez nem lényeg...) majd leül a tv elé és estig nem kel ki a fotelból csak mikor a vacsorát az asztalra rakom. Majd felmegy a hálóba és nézi a kedvenc sorozatait.. Napközbe unszolom vidd a fiad focizni vagy vidd őket játszóra, bicajozni stb.. Mondja mindjárt! 1 óra múlva ugyanaz..De addigra már a gyerekek szétszednék a házat mert tele vannak energiával így inkább elviszem őket én! Pedig nekem ez a pár óra üres ház jól jönne mert hétvégén tudnék takarítani, vasalni stb.. Van másnak is ilyen tapasztalata a gyerekei apjával? Miért nem tudja élvezni őket? Játszani időt tölteni velük?
2018. okt. 27. 12:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak így mások is, én csak azt nem értem, hogy minek neked (nekik) a pasi. Nem a társad hanem a harmadik gyereked. Vágd ki a francba, annyival is kevesebbet kell főznöd és mosnod.
2018. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Még túl kicsik neki, nem tud velük mit kezdeni, vagy egyszerűen csak önző. Anyuci kicsi fia, hiába lett közben apa. Komolytalan. Én megszabadulnék tőle (az én párom nem ilyen, a két éves kislányával is játszik, nemcsak nyolc éves fiúval.
2018. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Vágjam ki! Hova? És mi hova menjünk a gyerekkel mikor 25 éves bank törlesztésünk van a házra? Persze ő vissza mehetne anyucihoz de mi hova? Lakbérbe? Hogyan tartsam el magunkat? Nincs családi segítségem se. Neki van, nagyon is! Még a gyerekeket is képesek lennének kijátszani tőlem mert pénzük van jó ügyvédre nekem meg nincs. Csak annyi lenne hogy a minimum szinten fenntartsam magunkat..

Ez nem megoldás :(

2018. okt. 27. 12:45
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Nos, nyilván már az első gyerekkel is ezt csinált a, kár volt bevallalni a másodikat.
2018. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem lenne gond ha megemberelné magát és APA lenne! Elmegy az idő és a gyerekek felnőnek és milyen emlékeik lesznek az apjukkal? Semmi. Ma is! Most megyünk el a gyerekekkel kirándulni mert apa alszik és csönd kell legyen! Du. 1 óra van könyörgöm! Tegnap 9-kor ment el aludni!
2018. okt. 27. 12:51
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és? Változtatni nem akarsz, akkor edd meg, amit főztél.
2018. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Most erre mit lehet írni. Gyerekeket szültél egy gyereknek. Nem mindenki való apának, de lehet tényleg csak az a probléma, hogy nem tud ekkorákkal mit kezdeni. Nálunk egyelőre egy majdnem 4 éves lány van, a fiú egy hónap múlva érkezik, de születése óta tud mit kezdeni a gyerekkel. Mikor kicsi volt pelenkázta, fürdette, mikor már szilárdat evett, ő is etette,és eddig minden életszakaszban játszott vele. Nem egyformák a férfiak, és sajnos ha ő nem látja be, hogy változtatni kellene, akkor te nem fogsz tudni, mert ő azt támadásnak veszi, és csak rontasz a helyzeten. Amúgy apukám dettó ilyen volt. Anyu tudomásul vette, hogy neki kell minket nevelnie, játszani velünk, leülni tanulni.
2018. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Ugye a férjed a gyerekek megszületése előtt is így viselkedett? Miből gondoltad, hogy megváltozik majd, ha lesz két gyereke? Nem, szerencsére nagyon sok férfi nem ilyen önző tuskó, de ha te ezt már kb 8 éve elviseled, akkor sajnos ott rontottad el az elején. Ha akkor nem tűrted volna el az elején, akkor vagy elfogadja, hogy neki is be kell otthon szállni a házimunkába, gyereknevelésbe, vagy már rég elváltatok volna, ha kiálltál volna magadért.

Most már nagyon nehéz ezt visszacsinálni, mert nem fogja megérteni, hogy eddig így is megfelelt, most meg miért nem tetszik ez neked? Az ilyen típusú férfi visszaél azzal, hogy Te kiszolgáltatott helyzetbe kerültél a 2 gyerek miatt.

Próbálj vele szépen beszélni, kérni, hogy vegyen részt az életetekben, mert ez így neked nem élet.

2018. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Pont azért ilyen, mert megteheti. Ő is tudja, hogy kénytelen vagy kiszolgálni, körbe ugrálni. Ő meg tojhat mindenkire, majd te megoldod. Úgyse fogsz se elválni, se elmenni. Nincs választásod.

Miért foglalkozzon a gyerekekkel? Az női munka, mint a háztartás meg az összes többi. Te örülj, hogy pénzt keres, és hazaadja.

A jó hír, hogy ha mindig otthon tesped, akkor viszonylag kicsi az esélye, hogy ki lesztek dobva egy új nő miatt. Egymás mellett fogtok kiégni és megöregedni.

2018. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Azért szerencsére nem ez az átlag. Nálunk nem ez van.
2018. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!