Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne kihívni mostmár...

Érdemes lenne kihívni mostmár a gyámügyet, hogy megmentsem húgom?

Figyelt kérdés

A következő információk túlzás nélkül sajnos minden egyes részletben igazak.

Sziasztok, egy aggódó bátyó beszél nektek. 19 éves vagyok, jelenleg egyetemi kolis, és sajnos anyámék pénzelnek még, mert egyetem mellett nem tudok dolgozni. Havi keresetem ösztöndíjból 15 ezer forint, ez nem elég semmire, így szüleim nyakán maradtam.

Nagyon rossz sajnos az otthoni szféra, ezért is menekültem kollégiumba. Tűrtem, türtem, de most már nem bírom. Nem bírom azt látni, hogy húgom valószínűleg a halál szélén áll. Tehát 8 éves kislányról lenne szó. Sajnos 60 kg. Tehát minimum 2-szer akkora mint a társai lány létére. 130 cm mellé, tehát 40 körüli a bmi-je. Ami már halálos kimenetű. És a legelszomorítóbb, hogy anyát ez magaról hidegenhagyja. Szerinte ez teljesen normális, és ugyanúgy tömi a cukros és egészségtelen csoki, puding, stb-vel. Az orvosokra sem hallgat, és az orvosok sem tesznek sajnos semmit azellen, hogy megállítsák :(

A másik, hogy rettenetesen számítógép/telefonfüggő. Szünnapokon reggeltől-estig ezeken lóg, felváltva. 8-kor felkel, beül az egyik kütyü elé, aztán evéseken meg wcszüneteken kívűl este 11-ig játszik megállás nélkül. Iskolanapokon pedig délután hazaér és tanulás helyett lefekvésig játszik (meg is látszik a jegyein). Ha valamiért el kéne neki jönnie a gép elől, bántja szüleimet, addig üti-ver-rúgja-harapja őket amíg vissza nem engedik. Ha mégsem engedik vissza a verekedés után sem, akkor egész nap üvöltözik, mint az újévi malac akit éppen nyúznak, olyan hangnemben amit nem lehet megengedni. Konkrétan egy 8 élves tartja terrorban szüleimet, ami már vicckategória lenne normális helyeken, de itt mégis ez van. Ha nem játszik, akkor meg követelőzik jobb gépért, vagy valami veszekedés megy.

Holnapután megyek vissza a kollégiumba és úgy gondoltam eleget tűrtem. Viszont sajnos ha emiatt széthullik a "család" akkor engem kitagadnak otthonról, és a kolit éppcsak kitudom majd fizetni az ösztöndíjamból, kajára pedig nem marad semmi. Ha pedig kiesek egyetemről, akkor nem lesz hova hazamennem. Dolgozni pedig mint mondtam nappali mellett nincs időm, este 8-ra esek be a kolis ágyba majdnem minden nap és reggel 8-tól talpon vagyok (vagyis a padban). Ha pedig nem csinálok semmit, húgom egyszercsak meghal. Ti mit tennétek a helyemben? Minden segítő válasznak örülök :)



2018. nov. 1. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Gyenge kamu. Ha 8 éves a gyerek, akkor évente megy iskola orvosi vizsgálatra. Ennek része a testsúly ellenőrzés is. Ha igaz lenne amit írsz, már rég megkerestek volna a szüleidet
2018. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megkeresték nemegyszer. De csak enyhe ejnye-bejnyét kaptak, meg elvitték gyógytornára heti egyszer, aztán annyi. Sajnos itt úgy ahogy van telibetojja az iskola, pedig nem kicsit folyik szét a gyerek a többiekhez képest.
2018. nov. 1. 19:18
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem fognak csinálni semmit.
2018. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Semmit? Most komolyan? Ők is telibetojnák hogy pár év múlva belehalhat?
2018. nov. 1. 19:27
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem eszik olyan forrón a kását, ilyen rövid távon nem hal bele senki abba, hogy 60 kiló. Taán ha kamasz lesz, és megpróbál tetszeni a fiúknak, majd magától rájön, hogy le kéne fogynia.
2018. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

"A kérdező kommentje:

Semmit? Most komolyan? Ők is telibetojnák hogy pár év múlva belehalhat?"


Most mit vársz az államtól? Nevezzen ki a félrenevelt húgod mellé államtitkárt?

2018. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megint te vagy, Martin, a túlsúlyos, üvöltözős húgoddal???
2018. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, én Feri vagyok. Volt akkor már ehhez hasonló kérdés? Azt hittem csak én vagyok ezzel így, esetleg egy linket a kérdéshez tudsz adni? :D

De 8 évesen sajnos belehalhat, vagyis 2-3 év múlva simán. Most fog kamaszodni és akkor többet fog enni az átlagnál és minimum 20-30 kiló még rá fog jönni 16 éves koráig.

És miért kéne az államtitkár?

2018. nov. 1. 19:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de hülyeseget írsz. a gyamügy eleve ezzel nem foglalkozik, h túlsúlyos a gyerek és egesz nap gépezik.erre nem mennek ki.nagyon sok gyerek el van hízva, amúgy is kötezelő már a heti 5 testnevelésóra, majd idősebb lesz, összekapja magát, és lefogy. ilyenkor még úgyis nőnek a gyerekek.ha meg nagyon problémás lenne a kislány, az iskola hivatalból értesíti a gyámhatóságot.
2018. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, előttem mindent leírtak! Sokkal súlyosabb esetekben sem lép (sajnos) a gyámügy, nemhogy ilyen esetben! Idővel ráfog jönni a húgod, hogy szebb lenne vékonyabban és változtatni akar. Egészségesebb életmód azonban gyakran több pénzzel párosul, te majd annyit tehetsz, hogyha a szüleid nem tudják fizetni, hogy diákmunkából segítesz neki bevásárolni. Az internet függőségről talán egy tanárjával tudnál beszélni, aki értesíti a szülőket, hogy mik lennének a megfelelő lépések. Pl. iskola pszichológus.
2018. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!