Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjam biztonságban...

Hogyan tudjam biztonságban érezni magam?

Figyelt kérdés

Elvaltam 6 éve és csak arra vágytam , hogy megtaláljam az anyagi biztonsagot a kiskorú gyerekem miatt is.

De mindenhova ideiglenesen vettek fel, közben emiatt idegileg is kikeszultem , szorongok , stb

A biztonsag nem jött el es a legnagyobb stressz szamomra a hó közepén amikor kezdödik a szamlak érkezése, sokszor érzem hogy nem birom mar.

Kifizettem eddig mindig de barmikor megtörtenhet , hogy fizeteskeptelenne valok , mert megbetegszem , vagy barmi .

Rosszulvagyok mikor mar latom a postast összerandul a belem!

Nagyon nagy lelki teher ezt minden hónapban vinni immár hat éve !

Bérlakásban lakom , nem csùszhatok a csekkel , es belezavarodtam mar a csekkekbe , hogy soha nem jön el a megnyugvas , hogy mostantól minden rendben , a gyerekem fel fogom tudni nevelni , nem kell agyalni folyton a bevételkröl , penzekröl .

Mit lehet tenni , hogy valtoztassam meg a látásmódom? Sajnos a felelmem objektiv mert ha nem fizetek , tragikus lenne

Kulföldön lakom igy senkim sincs rokon , es ez extra nehez.

Folyton rágom magam , úgy érzem túl gyorsan telik az idö , folyton szamlafizetes van , elsejen mar mindjart 15 ike .

Sajnos nem hogy könnyebb lett volna ez az erzes idövel , csak nehezebb lett

Eleinte bizakodóbb , bátrabb voltam , mert nem fogtam fel , hogy mi vár

Mit lehet tenni ?

Mar sokszor gondolok arra, hogy ebböl csak a halál a megoldás

Legnagyobb felelem hogy a gyerek nevelöotthonba kerul , elvalaszthatnak az anyagiak

Segitseg ! Ki mit tanácsol?



2018. nov. 4. 22:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Hazaköltözni nem tudok , az kizárt
2018. nov. 4. 22:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz havonta csak egy kis összeget lecsippenteni? Azért, ha lenne 1-2 havi megtakarításod már jobban éreznéd magad. A gyerek apja?
2018. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Gyerektartást behajtatni.

2. Máshol, másfajta, azaz olcsóbb lakhatást, olcsóbb életmódot választani. Mi a legnagyobb kiadásod?

2018. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tobbet tudnank segiteni, ha megirnad, melyik orszagban eltek, es milyen szakmad/vegzettseged van, beszeled-e az orszag nyelvet, a gyerek apja is abban az orszagban el-e, a gyerek milyen allampolgar, ilyesmik. Ezen infok nelkul nehez barmilyen komoly tanacsot adni.
2018. nov. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Nen is értem hogy lehet így élni.
2018. nov. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendezd össze a csekkeket, tedd jól látható helyre, és akár a telefonon is állítsd be a jelzést, hogy minek mikor van a határideje.

Gondold át, hogy milyen felesleges kiadásaid vannak. Autó, internet, tévé, műköröm, fodrász, stb. Egy hónapig írd fel szigorúan egy excel táblába, hogy mire költöttél, mi volt nélkülözhetetlen, mi volt szükséges, és mi volt felesleges. (Utóbbi kategóriába tartozik minden, amire igazán nincs szükség. Nyalóka, ropi, habfürdő, arckrém, stb.) Lehet, hogy pillanatnyilag jól esik megvenni, de havi szinten rengeteg pénz elfolyik. Azt is tudatosítsd magadban, hogy ha a rezsire nem marad, akkor jelenleg igenis luxus az arckrém és a nyalóka, de lehet, hogy a tévé és a net is.

Válás után nekem is volt pár szűk hónap. Első a tévéelőfizetés volt, amit lemondtam. Néztek a gyerekek dvd-t, és kész. Nem is hiányzott. Maradt a mobilnet, tudtam úgy is munkát keresni, önéletrajzot küldeni. A gyerekek neteztek a suliban, vagy a haveroknál.


A legfontosabb az lenne, hogy keress egy NORMÁLIS munkát. Ami fix, és rendesen fizet. De ehhez jó lenne tudni, hogy mihez értesz, hol dolgozol, mit dolgoztál eddig.


Lehet, hogy megoldás lehet, ha egy hasonló sorsú anyával ketten béreltek egy picivel nagyobb lakást. Tudtok segíteni egymásnak a gyerekfelügyeletben, olcsóbb fenntartani, és meg tudjátok osztani a házimunkát.


De attól tartok, hogy ha hat év alatt nem lett jobb, nem találtál megoldást, nem is igazán fogsz. Gondolok itt arra, hogy ha ennyi idő alatt nem sikerült megbízható munkát találni, ott valami nagyobb gebasz lesz.


A gyerekek hány évesek?

2018. nov. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vezetsz költségvetést? Ha nem, akkor kezdd el egy excel táblába. Két oszlop, egyikbe megy minden pénzed ami bejön. Fizetés, állami támogatás, gyerektartás.

Másikba a kiadások, nézd meg milyen számlákat kell fizetned egy hónapban, azok kb mennyibe kerülnek, mennyi pénzed marad számlák után, és abba mi mindennek kell beleférnie, abból esetleg mi az amit el lehet hagyni.

Vedd figyelembe azt is, hogy a fizetésnap és a számlahatáridők hogy vannak egymáshoz képest. Nekem például minden hónap 25. körül vonják le a számlákat, fizunap meg következő hónap elején van, úgyhogy figyelnem kell hogy maradjon elég a számlámon.

Ebből látni fogod hogy csak érzelmi alapú a pánik, vagy tényleg kevesebb pénzed van mint amennyi kéne.

Ha tényleg kevés a pénz, nézz utána milyen állami támogatások, adókedvezmények, ilyesmik vannak amiket még nem igényeltél meg (ha valami véletlen folytán Hollandiában élsz, egy kicsit talán segíteni is tudok, én itt intéztem mostanában elég sok ilyet).

Kérdezd meg nem tudsz-e több munkaórát vállalni, vagy próbálj meg új állás után nézni. Sok helyen van olyan törvény hogy ha felvesznek ideiglenesre, és valahányszor megújítják a szerződésedet, utána muszáj állandóra szerződniük. Ilyen nálatok nincs, nem tudod kihasználni valahogy?

És kérj segítséget, oké hogy rokonod nincs, de munkatársaid vannak. Kérd meg őket hogy segítsenek űrlapokat fordítani ha nem beszéled a nyelvet, hogy hol olcsóbb a bevásárlás, barátkozz össze egy pénzügyessel és kérd meg hogy segítsen elkezdeni egy nagyon alap költségvetést, ha van jogász, azt megkérdezheted hogy milyen mozgástered van a lakásbérleti szerződéseddel.

Kitartás, nagyon szurkolok hogy egyenesbe jöjjön az életed.

2018. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az volna a helyes, ha (majdnem) minden hónapban tettél volna félre valamennyit. Így 6 év után már több hónapnyi vésztartalékod lenne. Ez eleve nyugodtabbá tenne.

És természetesen válás előtt ezt is mérlegelned kellett volna.

De azt nem értem, ha te anyagilag csődbe kerülnél, miért vinnék nevelőotthonba a gyereket? Értelemszerűen a másik szülőhöz kéne kerülnie.

2018. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező hol vagy?
2018. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!