Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek? Szülők, Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Még nem volt barátnőm, a kiépülő kapcsolatokat mindig én magam építettem le. Testikapcsolatom sem volt még lányokkal. Sokáig nem is tudtam magamnak megmagyarázni, miért csináltam.

De kiderült, hogy aszexuális vagyok. Sokáig azt se tudtam mit jelent ez a szó.

A gond ott kezdődik, hogy 23 éves vagyok férfi vagyok és már szóba került otthon, hogy a szüleim majd szeretnének unokát. És hát ez így nem fog összejönni, mert én még barátnőt sem szeretnék, nemhogy gyereket.


Ti mit szólnátok ehhez? Hogy viszonyulnak az ilyen emberekhez a többiek?

Csak mert nem szeretném, hogy pletykák keringjenek rólam (pl. hogy meleg vagyok).

Mindenki válaszát szívesen olvasom, de legfőképp szülőkére vagyok kíváncsi, hogy mit szólnának, ha ez kiderülne a fiukról.


2010. jún. 25. 16:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Ne könyveld még el magad aszexuálisnak. Aszexuális aki nem igényli a szexet, de a szerelem ettől független. Ha neked ez sem hiányzik ott más a gond. Gyereket én sem akarok, de nekem azt mondták az én dolgom, hogy szülök-e, hát nincs az a pénz...

Nem nekik kell akarni az unokát, hanem neked kell akarni a gyereket. Nincs hozzá közük, szüljenek maguknak, ha kell, ez a te döntésed.



Elnézést az indiszkrét kérdésért, de soha nem kívántad a szexet?

2010. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
elméletben igen, de gyakorlatban, amikor lehetőség lett volna rá, már nem, ugyanez a csókkal stb.
2010. jún. 25. 16:20
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem az a kérdés, amit a szüleiddel kellene megvitatnod. Persze, ha olyan viszonyban vagytok..

Egy jó kapcsolatban egyébként a szülő a gyerektől bármit elfogad.


És még az sem biztos, hogy így van, ahogy írod. Lehetsz későn érő fajta, vagy ért valami csalódás, vagy rossz érzés, vagy ilyesmi.

2010. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én félteném a fiamat, ha megtudnám, hogy aszexuális. Nem haragudnék rá vagy ilyesmi, de tartanék attól, hogy magányos lesz. Nekem az ő boldogsága a legfontosabb, belehalnék ha magányos lenne és boldogtalan emiatt. Biztosan körbejárnám a témát, hogy milyen okai lehetnek ennek és elbeszélgetnék vele erről. Ha akarja, akkor elvinném orvoshoz, pszichológushoz vagy bárhova. Természetesen ha ő így boldog, akkor elfogadnám. Én azt vallom, hogy gyereket ne miattam vállaljon a fiam, hanem maga miatt. Ha ő nem akar gyermeket, akkor elfogadom, nem tehetek mást. Mindenesetre bármilyen is a szexuális beállítottsága, ő a fiam marad és ugyanúgy fogom imádni őt. Sőt, büszke leszek rá, hogy olyan jó és szoros a kapcsolatunk, hogy ilyen fontos dolgot megoszt velem.

Bár ez még mind csak igen távlati dolog, mivel csak 10 éves a fiam. 32/N

2010. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkell foagdják!, de talán eltelik 1-2 év és meggondolod magad hiszen még fiatal vagy! A szülöknek ezt megkell érteniük ha ilyen vagy! Szépen mondd el nekik, fejtsd ki bővebben hogy mi mit jelent, de lehet eljön az életetbe a szerelem.! amúgy nem volt 1 nő akivel egy kicsit is közelebb kerültél volna?
2010. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok, két gyereket nevelek. A szüleid, ha eddig is el tudtál beszélgetni velük, jó volt a kapcsolatotok, nyitottak voltak a problémáidra, akkor ugyanúgy fognak szeretni mind eddig, elfogadnak, hisz az ő gyerekük vagy és maradsz ezután is. Ha viszont eddig sem igazán értettek meg téged, akkor ez az a terület, amiben meg pláne nem fogják elfogadni a kicsit másságodat.

Én mint szülő egyébként ha a gyerekem ilyesmit jelentene be, három napig emészteném, megmondanám, hogy mindenben számíthat rám, viszont nekem az nagyon fontos, hogy ettől függetlenül önálló élete legyen, külön éljen, gondoskodjon a jövőjéről, vagyis ilyen alapon ne maradjon az én szoknyám mellett, mert az viszont nem egészséges!

2010. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy inkább félsz tőle? Tehát valami fóbia??

Nem mersz közeledni,mert félsz nem is tudom mitől??

Egyszer hagynod kéne magad.Hogy legalább egyen túl legyél.

De a társaskapcsolat és a szex nem ugyan az.Sok lány is küzd ilyennel,csak valahogy soha nem egymást találják meg.

2010. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem annyira megértőek a szüleim.

viszont a jövőmről gondoskodok, szeretnék idővel külön költözni stb.

de jobban szeretek egyedül lenni, mint egy esetleges társsal. bár a magány sem túl jó, de még mindig elviselhetőbb, mint amikor emberek vannak körülöttem (pl. ha mással kéne együtt élnem, vagy rendszeresen találkozgatnom).

2010. jún. 25. 16:34
 9/19 A kérdező kommentje:

16:33: de ez nekem nem megy, hogy "túl legyek egyen".

maximum akkor tudnám elméletben elképzelni, ha valami természetfeletti lelki kapcsolat lenne közöttünk.


már írtam, hogy lett volna rá alkalmam, de akkor már taszított a dolog, vagy nem tudom hogyan fogalmazzak. nem azért mert nem volt tetszetős a lány.

2010. jún. 25. 16:37
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem még nem találtad meg azt a lányt akire ha ránézel egyböl beremegsz..stb..

23 éves vagy és?? én ismerek olyat aki 3xen tul van és még nem feküdt le egy pasival sem..

szerintem ismerkedj lányokkal aki igazán tetszik találkozgass vele és próbáld ki h milyen egy csók v a szex..

2010. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!