Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a szebb név?

Szerintetek melyik a szebb név?

Figyelt kérdés

Elég ritka a családnevünk. 4 hónapos terhes vagyok és eddig van egy 3 éves Zóra nevű kislányunk. Különleges nevet szeretnénk, de mégis olyat ami szép, és egyedi.

Eddig gondolkoztunk az Ella, Babett és a Ráhel neveken.

A családnevünk Petrás:

Petrás Ella Karola

Petrás Babett Róza

Petrás Ráhel Bítia



2018. nov. 11. 14:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg különlegesek. Nekem a három közül talán a Babett Róza tetszik legjobban. Esetleg az Ella Karola. A Ráhel Bítia egyáltalán nem.

Ha pedig lehetne keverni őket, akkor nekem a Babett és az Ella jönnek be, akár Ella Babett, akár Babett Ella verzióban.

2018. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%
Te most komolyan szívatni akarod a még meg sem született gyerkőcöt?
2018. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
92%
Hmm... nem tudom, a Lenke név nem tetszik esetleg?
2018. nov. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%
Babett, Ráhel, Bítia felejtős. A többit ha nagyon muszáj. Különlegesek és egyediek, de nem szépek.
2018. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
A masikngyerekneknis két neve van? Ha nincs, akkor ennel se kellene erőltetni. A Bítia kivételével mindegyik vállalható
2018. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

A Lenke név se hangzik rosszul. És igen komolyan gondoljuk ezeket a neveket és számunkra igen is tetszenek. Szóval ha valakinek nem tetszenek inkább nem is kommentelj.

Az első lányunknak csak a Zóra a neve és nincs neki második. A Bítiában mi sem vagyunk biztosak ezért is várunk újabb és egyedibb neveket.

2018. nov. 11. 15:03
 7/41 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az Ella Róza kombináció "tetszene" a leginkább. A Ráhel Bítiát elfelejteném úgy, ahogy van. A Bebettet is inkább egy szobacirkáló kiskutyának tudnám csak elképzelni. Úgy gondolkodjatok, hogy a gyereketeknek 15 és 75 éves fejjel is emelt fővel kell tudnia bemutatkoznia.
2018. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is az Ella Róza tetszene
2018. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Csak elmondanám, hogy orvos vagyok mégpedig gyerekorvos, szóval nap mint nap hallok lányneveket és tudom, hogy mik a tucatnevek. A párom pedig egy családi vállalkozásban van, így elmondhatom, hogy jó irányban van az életünk, és a lányainknak csak egyedi neveket szeretnénk, nem pedig egy újabb nevet felírni a tucatnevekhez.

Viszont köszönöm az értékes hozzászólásokat.

2018. nov. 11. 15:33
 10/41 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehetne Ella Róza?! nekem is úgy tetszene a legjobban.
2018. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!