Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a szebb név?

Szerintetek melyik a szebb név?

Figyelt kérdés

Elég ritka a családnevünk. 4 hónapos terhes vagyok és eddig van egy 3 éves Zóra nevű kislányunk. Különleges nevet szeretnénk, de mégis olyat ami szép, és egyedi.

Eddig gondolkoztunk az Ella, Babett és a Ráhel neveken.

A családnevünk Petrás:

Petrás Ella Karola

Petrás Babett Róza

Petrás Ráhel Bítia



2018. nov. 11. 14:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
78%
jesszusom. az Ella meg a Róza azok amik tűrhetőek. bár a Róza miatt biztos csúfolni fogják, olyan öregasszonyos. a többi meg, az egy dolog hogy neked tetszik de abba nem gondolsz bele hogy a kölyköt hogy fogják miatta szekalni?? nekem is "különleges" meg anyám szerint szép nevem is van, és halálra szivattak miatta, gyűlölöm. ti okos mamzerek néha elfelejtitek hogy nem a videojáték karaktereteket nevezitek el, hanem egy MÁSIK EMBERT. szegény gyerekek.
2018. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
50%
A Ráhelt ne! Roma név. Az első a legjobb. A Babett Róza nem hangzik jól.
2018. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok: akkor inkább CSAK Petrás Karola. Ella nagyon gyerekes és nem szép, Babett kifejezetten ocsmány, ahogy A Ráhel is, a Bítia is. A. Róza meg öreges. Ha jót akarsz, tényleg ne, mert 18 éves koráig rommá fogják szívatni a gyereked.
2018. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
85%
Az Ella és a Róza tetszik. A többi borzalmas (szerintem).
2018. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
65%

Ella, Róza tetszik, a többi nem.


Róza helyett is inkább Rozina. Ellához hasonló a Hella, nekem jobban tetszik annak a hangzása. Én nem adnék két nevet, ha a másik gyereknek is csak egy van. Nekem egyik kedvenc nevem volt még a Zia, ami nálatok passzolna a nagylány nevéhez is.

2018. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ebből a Karola tetszik an legjobban és talán a Róza. Kár hogy azokat tettétek másodiknak. Az Ella inkább cuki, nem tudok elképzelni vele egy 30-40 éves nőt. A Ráhel szép, csak most sajnos elég áthallásos. Mindenki azonnal ugyan arra a Ráhelre gondol, de ő kis szerencsével ki fog kopni a közbeszédből néhány év alatt amúgy is. A két B betűset meg tényleg ne erőltessétek, okkal ritkák azok a nevek.


Amúgy nem értem a különleges név mániát. Én sem adnám a top 10-20 nevet, mert ne legyen már 3 az osztályban, de azért van egészséges átmenet a ciki és a tucatnév között. Ezt a Karolával tökéletesen sikerült eltalálnotok, de a Bítia már a ciki felé csúszik. Gondolj arra, hogy egy nap ezzel a névvel el kell adnia magát. Mondjuk ügyvédet, könyvelőt, vagy magánorvost keresel és nézelődsz a neten. Párat kizársz, de után az összes honlap ugyan olyan. Hova mész? Kovács Bencéhez, vagy bevállalod Kovács Noelt esetleg Kovács Kevint? Ha te nem is vagy előítéletes, szerinted mások sem azok?

2018. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
87%
Ella nagyon gagyi, ell a kutya vagy macska:-D Halálra szívatnák. Vagy mint egy elfuserált hercegnő...Ha az első lányotoknak tucatnevet adtatok, szerintem a másodikkal se akarjatok kiszúrni.
2018. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
77%

a nevem miatt szétszivatták a gyerekkorom és miért? mert a nevem legalább nem tucatnév!!

Komolyan elnevezni akarod a gyereked vagy el akarod adni mint egy terméket és ehhez kapós nevet keresel? Ne akarj már a többi anyuka előtt felvágni még a Zóra is borzalmas olyan mint a zóna vagy "az óra" bööe.

Ha már választani kéne akkor Ella. a babett-ről motor jut eszembe, Karoláról karfiol, Róza öreges, Ráhel cigány név, Bítia meg borzalom.

2018. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
A páromnak még a Linett is tetszik. Szerintetek az milyen?
2018. nov. 11. 19:02
 30/41 anonim ***** válasza:
70%

A Linett nem rossz, az eddigiek közül a legjobb.


Petrás Linett Róza szépen hangzana.

2018. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!