Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a szebb név?

Szerintetek melyik a szebb név?

Figyelt kérdés

Elég ritka a családnevünk. 4 hónapos terhes vagyok és eddig van egy 3 éves Zóra nevű kislányunk. Különleges nevet szeretnénk, de mégis olyat ami szép, és egyedi.

Eddig gondolkoztunk az Ella, Babett és a Ráhel neveken.

A családnevünk Petrás:

Petrás Ella Karola

Petrás Babett Róza

Petrás Ráhel Bítia



2018. nov. 11. 14:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
31%

Ella, Babett -snassz, unalmas nevek;

Babett ráadásul még kislányos is

Az Elláról meg még mintha hiányozna is pl valami, mintha nem lenne egész név.

Ráhel -ez nagyon szép, kecses, nőies, meg olyan kis könnyed is

Karola --ezen ki voltam akadva, mikor öcsém mondta, hogy így hívják az új osztálytársát; valami r0hadt karfiol vagy karalábé jut róla eszembe. Ilyen szutykos, rohadt, romlott zöldség; tehát én ezt nem adnám.

Róza az nagyon szép név , kecses, lágy,nőies, "ragyogó" név

Bítia -ez érdekes, különleges, de talán nem a legszebb, de hát okés. De mondjuk nemtom, nekem a közepes nevek között van, tehát nem igazán szép, de nem is ronda.

Legyen inkább Gabriella, Korina, Bíborka; Ráhel, Róza azok jók. Bítia az meg olyan közepes. Meg amúgy még pl nekem a Karina Larina kombók is tetszenek, de azt nemtom, mennyire passzol.

2018. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
72%

De nem attól lesz különleges a gyerek ha senki nem bírja ki röhögés nélkül mikor bemutatkozik.


Ezek közül a Petrás Róza Karola tetszene, az szép kislánynak és felnőtt nőnek is, nem tucat mégis nőies.


Ami különlegesebb de még vállalható szerintem: Alisa, Lúcia, Aletta, Alina, Daniella, Janina, Marina, Liza, Odett, Zita

2018. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
93%
"Csak elmondanám, hogy orvos vagyok" - és?
2018. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
88%
Egyik sem tetszik,gagyi nevek mind.
2018. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
72%
Az Aletta is jó lenne ehhez a vezetéknévhez. (Lehet Lettinek becézni:)
2018. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
86%

És pont az nem érdekel senkit, hogy nektek milyen név tetszik. Ugyanis nem magatoknak választotok nevet, nem ti fogjátok életetek végéig viselni, nem titeket fognak rommá szivatni az oviban meg a suliban meg mindenhol.

Hogy a gyerek mit fog majd szólni a nevéhez, az ugye kicsit sem érdekel?


A Babett és a Ráhel a legocsmányabb létező nevek között vannak, nem is tudom, hogy a két "hírességen" kívül viseli e még bármilyen szerencsétlen a világon.


Szerintem ezt a kettőt adjátok, ha már ki akartok cseszni a gyerekkel, akkor jó alaposan csináljátok.

2018. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, mi szükség van két névre, nem fogjátok folyton a teljes nevet mondani... Attól nem lesz különleges a gyerek, ha fura neveket kapnak. A Zora sem ritka manapság...

Az Ella és a Róza, az tényleg szép. Így, külön! Esetleg Karolina, nem Karola. A végzettségednek a névadáshoz sok köze nincs, csak hencegés volt részedről. Ha pedig nem bírod a kritikát, ne kérdezd meg mások véleményét, csak nevezd el a gyereked Leokádiának.

2018. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
24%
Zamíra? Zenóbia? Akkor azonos betűvel kezdődhetne a két kislány neve. A második is kislány lesz? Fiú nevekben gondolkoztatok?
2018. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Igen kislány lesz, de persze a fiú nevünk is meg volt az pedig a Bercel lett volna.
2018. nov. 11. 17:34
 20/41 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ezek közül az Ella Karola tetszik a legjobban.
2018. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!