Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém kibukott az egyetem...

Öcsém kibukott az egyetem első évéről, nekem 3 hónapon belül diplomám lesz, a szüleim mégis velem balhéznak, ez normális?

Figyelt kérdés
Dolgozom is tanulás mellett (öcsém nem), hamarosan ráadásul a szakmámban kaphatok munkát (most jelentkeztem, és azt mondták, van esélyem, sőt, kezdésnek kiváló munkakör, és kevés az emberük, úgyhogy örültek).
2010. jún. 26. 13:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél már ennyire büszke magadra, az ECLD alap tudást igényel (16 évesen csináltam), a nyelvvizsga meg szintén alap a diplomához (17 évesen csináltam), ennyi. Ne okoskodj, ne csesztesd az öcséd, itt nem fog megoldódni a problémád okoska.
2010. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Most próbálok utánajárni lakáshitelnek, mert albérletet próbáltam, csak a pénzt vitte el, egy jó lakást találtam, még egy kicsit megpróbálok alkudozni, már csak az a kérdés, mit tud a munkahelyem (pénzintézet) dolgozói hitel ügyében, az új munka csak cégen belüli átmozgás lenne, már majdnem egy éve vagyok ott. Szóval ez már talán nem ügy. Anyu labilis, ez tény, a szülei se bántak vele jobban, és apámtól ugyanezt kapta, csak nem jött rá időben, milyen, mert a szüleitől inkább beleugrott egy házasságba. Ő mérleghinta-szerűen áll a dolgokhoz, dühös, mert öcsémnek ő is sokszor szólt, apám meg egyszer se, és rajtam is kitölti a mérgét, aztán meg ha lecseng, akkor nekik mondja, hogy tulajdonképpen én szóltam és igazam volt, és hogy azért mégiscsak előrébb jutottam, nem tudom, tud-e változni, csak persze én is felkapom a vizet, ami szintén nem megoldás, még ha jogos is, mert nekem meg itt vannak az államvizsga tételek, amiket ki kell dolgozni.
2010. jún. 26. 15:21
 13/34 A kérdező kommentje:
15:13 Amikor én csináltam, akkor az évfolyamból egyedül nekem lett meg érettségiig.
2010. jún. 26. 15:27
 14/34 A kérdező kommentje:
15:13 És figyelj, szerintem téged is bosszantana, hogy hiába csinálsz meg mindent jól, hiába igyekszel a legjobban, a legjobb eredményeket elérve, semmit nem számít, sőt, baj azok előtt, akikre támaszkodhatnál normális esetben, a család előtt, akik úgy bánnak veled a legjobb eredményeket hozva is, hogy semmit se érsz a szemükben. Ezt akarnám megoldani, hogy miért vagyok én olyan rossz a szemükben, amióta öcsém létezik, amikor ő az, aki kiszolgáltatja magát és várja a sült galambot.
2010. jún. 26. 15:30
 15/34 anonim ***** válasza:
14%

Az egy dolog, hogy te nem szereted az öcsédet, megvan minden jogod nem szeretni.

De csak ezért ne várd el a szüleidtől ugyanezt. A szülők nem a diplomát, és az ECDL-vizsgát szeretik a gyerekeikben. Szép is lenne! Biztos megvannak azok a tulajdonságai, ami miatt őt kedvelik jobban. Erősen gyanítom az eddigi kommentjeid alapján, hogy emberileg sokkal normálisabb lehet, persze ezt nem tudhatom. De tudod, lehet, hogy a diplomád és a munkád miatt sikereket fogsz majd elérni, de hogy ezek miatt szeretni senki nem fog, az biztos. Ahhoz más értékek kellenek.

2010. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Tévedsz, öcsémmel jóban vagyunk, próbálok neki segíteni, az zavar, hogy a szüleim miért nem látják, hogy én nem vagyok olyan rossz, amilyennek ők látni akarnak.
2010. jún. 26. 16:14
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

Akkor elég gáz csoportod lehetett, nálunk gimiben mindenkinek sikerült az összes ECDL modul elsőre. Azért egy Wordot egy mai fiatal már tud használni.


Más: áruld már el, hogy kredit rendszerben hogy lehet "kibukni az egyetemről"? Nem piszkálni akarlak tényleg, de ilyen nincs.

2010. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
14%

Már bocs, de azok alapján, amit eddig leírtál, maximum kötelességből szereted az öcséd és abból segítesz neki. Én tényleg szeretem az öcsémet. És az bizony nagyon nem ilyen, mint amiket eddig te írtál!


Egyébként még mindig nem írtad le, konkrétan min is veszekednek veled...

2010. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

És tudod, az, hogy öcsémre azt írtam, hogy lógatta a lábát, sajnos tény, nem én ferdítek vagy nagyítom fel. És nem csak szerintem tény, hanem a sulija szerint is tény, ahogy az eredmény alapján nem vette az akadályt. Nekem sokáig volt csak délutános munkám, így délelőtt láttam, mit csinált, hogy délig aludt, hogy amikor bekopogtam, a gépen játszott, hogy nem készült folyamatosan. Igen, zavart, amikor pimaszul gúnyolódott, hogy nekem nem sikerült valami a főiskolán, de ez már nem olyan könnyű, mint érettségiig eljutni. Bocsánatot sose kért, de másképp viselkedik. Attól, hogy jóban vagyunk, még nem engedem, hogy pimasz legyen, és nem vagyok elfogult, ha valamit vállalt, csinálja meg tisztességesen, nem én fogom érte bántani, hanem tőlem függetlenek, itt az iskola, később munkahely esetleg, nem ingyen van a megélhetés tudtommal, és nem könnyű normális munkát találni. Ha kell, megmondom neki, nem azért, hogy bántsam, azért, hogy figyeljen oda, időben szóltam nem egyszer, neki is, a szüleimnek is, csak legyintettek, ez lett a vége. Ha velem történik ugyanez, kitesznek az utcára (miért gondolom, mert mondták). Öcsémnek nem kellett segíteni a házimunkában, mert ő "tanul", én ha tanulni akartam, akkor nem tehettem, oda kellett állnom főzni, mosogatni, felmosni, és mire leültem tanulni, késő este volt. Nekem sose fogadták el, hogy tanulnom kell, de ha nem sikerült valami, bántottak, és lehülyéztek, leqrváztak...

Nem bántottam őket, csak nem értem, miért vagyok én kevesebb, amióta öcsém létezik, és őt miért helyezték trónra...

2010. jún. 26. 16:26
 20/34 A kérdező kommentje:

Nekem is minden modul sikerült elsőre ECDL-ből, mind a 7, de akkor mi más időbeosztásban vizsgázhattunk, mint te. Megváltozott a rendszer, azt láttam, már nem a 7 a kötelező, hanem kevesebb, meg átszervezték az egészet. Nekem még másképp volt, nem az új.

Öcsémnek meg az egyetemen mondták ezt, hogy nem mehet tovább államin, nem lett meg a kreditje, a fizetőst meg nem tudjuk kigazdálkodni, mert nagyon sok pénz, mi meg nem vagyunk gazdagok.

2010. jún. 26. 16:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!