Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém kibukott az egyetem...

Öcsém kibukott az egyetem első évéről, nekem 3 hónapon belül diplomám lesz, a szüleim mégis velem balhéznak, ez normális?

Figyelt kérdés
Dolgozom is tanulás mellett (öcsém nem), hamarosan ráadásul a szakmámban kaphatok munkát (most jelentkeztem, és azt mondták, van esélyem, sőt, kezdésnek kiváló munkakör, és kevés az emberük, úgyhogy örültek).
2010. jún. 26. 13:17
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Én se tudom, mi a bajuk velem, csak nekem esnek, hogy hülye vagyok...
2010. jún. 26. 16:31
 22/34 anonim ***** válasza:
8%
Akkor talán saját magadban kellene keresni a hibát, nem pedig az öcsédet okolni a kudarcodért a családod előtt.
2010. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nem okolom az öcsémet, ő a saját hibáiról tehet, és azért hibás is, nincs mit szépíteni. Nem értem a családomat, hogy én miért vagyok egy senki, amikor elértem mindazt, amit akartam, és amit amúgy is elvártak, mert kiveszekedték, és nincs olyan hétvége, amikor nem balhéznak, és nem értem, miért hülyéznek le, amikor nem vagyok az, és nem értem, miért mondják, hogy nem csinálok semmit, amikor mindent megcsinálok.
2010. jún. 26. 16:37
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

(képzeld, én is a 7 modulost csináltam, 5 éve, sose tanultam rá, de nem is vagyok büszke erre a papírra)


Viszont: nőjj fel kicsit, gondolom nem 10 évesek vagytok, hogy anyuci kegyeiért vitatkozzatok.


Engem is eléggé idegesített volna, ha a testvérem feszt azt nézi, hogy én mit csinálok.


Valamint, én így tettem volna fel ezt a kérdést:

Hogy segíthetnék az öcsémnek, vagy mivel vegyem rá, hogy fontos tanulnia, a saját érdekében! pl. csak egy ötlet. Pofám nem lenne 21 évesen a saját testvéremre köpködni.

2010. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Miért ismételjem magam, ha úgyse tudjátok értelmezni? A tények tények, a miértre meg nem fogok választ kapni. :
2010. jún. 26. 16:45
 26/34 anonim ***** válasza:
85%

16.22-esnek: De. Ki lehet bukni kreditrendszerben is. Nézd már meg, hogy pl. jogi karra (ez csak példa, mert ugye több is van!) hány embert vesznek fel, és ebből hány diplomázik le....


Aki meg leugatta a kérdezőt az ECDL-lel, meg a számítógépkezeléssel kapcsolatban: lehet, hogy egy tizenéves is tudja használni a Wordöt, de helyesen írni nem tud. Se gépelve, se kézzel. Néhány éve még nem minden iskolában volt ECDL vizsgalehetőség, és feltételezem, hogy a kérdező 24-25 éves lehet (ha Bsc-n van, ha meg MSC-n, akkor még idősebb), ezért még néhány éve nagy dolog volt, ha az érettségi mellett v.ki letett egy ilyen vizsgát, meg nyelvvizsgát.

Kicsit gondolkodni kéne, mielőtt egyesek kinyitják az arcukat....

2010. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Az nem az okosságára utal akkor, hogy az ő iskolájában volt lehetősége rá. Nálunk totál alap volt az ECDL a nyelvvizsga, meg a jogsi. Lehet csak nekem voltak ilyen osztálytársaim, bocsi. Az hogy mennyien végeznek, meg ált. azért módosul, mert sokan otthagyják, nem bírják, nem mérik fel kellőképp a helyzetüket. De kirúgni senkit nem fognak, ha sokszor megbukik, akkor is max. eltiltják 2 évre. Egyetemet csak feladni lehet (vagy átkerülni fizetősre, ahogy a kérdező írta).


Az Msc-s az miért több, mint 25 éves? :D számolj már kicsit: 3+2 év.

2010. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
25 vagyok, és munka mellett csináltam a főiskolát, azért tartott kicsit tovább, de nem munkahely küldött el, és ebben volt munkanélküli időszak is, ami sok idegeskedéssel telt, mert se hallgatói jogviszony se munkaviszony.
2010. jún. 26. 16:56
 29/34 anonim ***** válasza:
71%
Te nélkülük is tudod, hogy sikeres és önálló vagy, az öcsédnek mije van ezen a kivételezésen kívül? Ő rászorul erre.
2010. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Öcsémnek is van esze, okos, nem hülye gyerek, tudna eredményeket elérni, bizonyított már, hogy tud, ha akar, de túl könnyen veszi a dolgokat, pont azért, mert nem nevelték rá, mert helyette is én kaptam ki. És ha kikerül a nagybetűsbe, rá fog kényszerülni, de akkor már nehezebb lesz, ezért kellene most, és őt, nem engem, én tudom, milyen munkát keresni protekció nélkül, ő még diákmunkát se csinált soha, pedig ideje lenne rá. Ha valamit kér, apám zsebből fizeti, de ő se él örökké, romlik az egészsége az utóbbi pár évben, anyu meg nem keres jól, ő nem tudja biztosítani öcsémnek a semmittevést, ő azt akarná, hogy öcsém megfelelő képzéssel kerüljön ki, és ez most megrekedt, apámnak meg anyuval teljesen ellentétes a nevelési módszere, és rossz, hogy én vagyok a villámhárító. Beszéltem már mindhármukkal külön-külön és végighallgattak, és aztán nem változik semmi, ugyanaz hétről hétre, most meg halmozottan...
2010. jún. 26. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!