Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érzitek magatokat,...

Hogyan érzitek magatokat, éltek, külföldön, idegenek közt, család nélkül?

Figyelt kérdés
Ti , akik család nélkul mentetek ki , hogyan érzitek magatokat konzervativ , nem túl befogadó társadalmakban?

2018. nov. 23. 19:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Konzervatív , nem túl befogadó társadalmakban?

A vicc h az pont a magyar..

2018. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Èn Németországban élek, a férjem német. De pont ö nem igazán barátkozó, de nyitott, pl szomszédokkal vagy ha én barátokat viszek öket mind nagyon kedveli.


Nekünk ami nehéz volt, hogy a férjem mikor kiköltöztem hozzá, a családjától 600km-re lakott... Közben már 2x költöztünk.(gyarapodott a család, munkahely váltás), így 6 éve élünk ugyan azon a helyen, és most már rengeteg barátunk van, akikre mint egy családtagra támaszkodhatunk. De leginkább mi ketten vagyunk a legerösebbek.

Mikor éjszaka közepén mentö vitt el, a férjem rögtön tudta, hogy kell a napjait átállítani, ellátni a gyerekeket. Persze rögtön jött az összes szomszéd is és magyar barátaim is.

De mikor párom többnapig uton volt, és a kisebbik eltörte a kezét rögtön 3 család jelentkezett a nagyobbik lányom, hogy náluk aludhat míg mi korházba megyünk.


De szerintem nekünk férjemmel pont ezért olyan erös a kapcsolatunk mert tudjuk akármi is van csak mi ketten vagyunk!


Èn nem érzem a Németeket konzervatívnak. Ami biztos, hogy ök nem fognak kibeszélni a munkahelyeden és nem ítélkeznek elsö látasra. De nem is zavarnak, ha te nem közeledsz hozzájuk.

2018. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Én itt (Németország) jobban érzem magam: a régi család MO-on csak problémákat okozott nekem, le akartak húzni, az itteni társadalom nem konzervatívabb, mint a magyar, de sokkal befogadóbbak.

És nem idegenek közt élek, hanem barátok, jó ismerösök közt, söt idöközben itt lett egy normális saját családom is.

Itt sokkal kevesebb ellenségeskedést tapasztalok, mint régen Mo-on, az emberek sokkal becsületesebbek, egyenesebbek, nem olyan kétszínüek, mint akiket MO-on ismertem.

Életem legjobb döntése volt, hogy eljöttem onnan.

2018. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az aki házas nem érdekel , hanem aki egyedul él CSALÁD NÉLKUL
2018. nov. 23. 20:08
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Elöször a legtöbben nem házasok, és egyedül élnek. De ha tudod a nyelvet rendesen, akkor nem maradsz egyedül, lesznek barátaid, meg ismeröseid, és attól kezdve nem vagy egyedül.

Persze ha ben tudsz semmit az ottani nyelven, akkor ne csodálkozz!

2018. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

"Ti , akik család nélkul mentetek ki , hogyan érzitek magatokat konzervativ , nem túl befogadó társadalmakban?"


Úgy, hogy csak addig nem befogadóak a társadalmak, amít te nem tudsz beilleszkedni, mert pl nem beszélsz az adott nyelven, nem nyitsz feléjük. Ugyanis az általam ismert, szerinted "konzervatív meg nem befogadó társadalmak" egyáltalán nem azok, ha nem eleve elutasítóan állsz hozzájuk, ahogy a magyarok többsége teszi, mert ök azok, akik tele vannak elöítélettel, emellett nyelvtudás hiányában esélypk sincs megtapasztani az ottani valóságot.

2018. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal befogadóbbak itt nyugat európában mint bárhol Magyarországon. Egyedül jöttem ki Portugáliába és soha nem éreztem magam jobban. Magyarországon a barátok érdekből barátok, a család lehúz vagy irányitani akar. Hiányzik a közeli családom néha egyedül vagyok, de mivel nyitott vagyok és próbálom megtanulni a nyelvet egyáltalán nem éreztetik velem hogy külföldi vagyok...nem úgy mint magyarban ahol még akkor is idegennek érzem magam ha magyar vagyok....
2018. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Beszelem perfektul a nyelvet

Es nyitok is mindneki fele megsem vezet sehova

Nöként nehez

2018. nov. 23. 21:42
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Én is nő vagyok ez mégse okozott nekem különösebb problémákat...
2018. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
pont úgy vagyok, mint a 7-es válaszoló.
2018. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!