Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknévre lehet...

Milyen vezetéknévre lehet változtatni a nevem?

Figyelt kérdés
Az teljesen esélytelen, hogy két betűsre változtathassam? Jövőre leszek 18, és mivel apámat még csak nem is ismerem, szeretném a vezetéknevemet megváltoztatni. Viszont anyum vezetékneve nem áll így annyira közel hozzám hogy magamnak azt akarjam, szóval elkezdtem gondolkodni és tetszik egy két betűs. Mennyi a valószínűsége hogy ezt meg tudjam csinálni?
2018. nov. 25. 16:55
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Simán lehet, ha nem "idióta", azaz például az nem lehet, hogy SS vagy SX.


Volt osztálytársam neve az volt, hogy Őr ...

Egyik dokim pedig Dr Só ... volt.

2018. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi tanárt hívtak úgy, hogy Fi.

Szerintem simán megcsinálhatod.

2018. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kétbetüsnek nincs negatív jelentése, illetve magyar névnek lehet minösíteni, akkor lehetséges.
2018. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan település, hogy Bő, meg még biztos egy csomó másik kétbetűs, és településnevek szerintem simán elfogadhatóak, úgyhogy ennek pl. utánanéznék a helyedben.
2018. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű kétbetűs: Fa.

Ismerek ilyen vezetéknevűt.

2018. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%

Változtassad OK-ra.

:)

2018. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
A legegyszerűbb, ha a jelenlegi vezetékneved kezdőbetűjével azonos lesz az új név kezdőbetűje. Kétbetűs azonban nem biztos, hogy szerencsés választás.
2018. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen, én is ismerek 2 betűs vezetékneveket. Pl.: Jó ..., Fa ....
2018. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Az Index.hu főszerkesztője régen egy Uj Péter nevű fószer volt.
2018. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

"A legegyszerűbb, ha a jelenlegi vezetékneved kezdőbetűjével azonos lesz az új név kezdőbetűje."

Miért lenne így egyszerűbb? Úgyis át kell írni az iratait az új névvel. És akkor már az első betűt is újra fogják begépelni, nem hagyják ott a régi név első betűjét, hogy egy leütéssel kevesebb legyen minden okirat esetén. :)

2018. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!