Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek vannak olyan dolgaitok,...

Nektek vannak olyan dolgaitok, amiket gyerekként eldöntöttetek, hogy költözés után másképp fogjátok csinálni, mint a szülői hàzban? Sikerült betartani?

Figyelt kérdés

Most nem olyanra gondolok hogy "apàm àllandóan részeg volt és vert, én biztos nem fogom a gyerekem verni".

Hanem pl:


- a szüleitek naponta jàrtak vásárolni, ti utáltátok ès eldöntöttétek hogy felnőttkènt, elköltözés után, sajàt háztartásotokban csak hetente egyszer fogtok vàsárolni.


- voltak állataitok, de nem aludhattak az ágyban. Saját lakásban együtt alszotok velük.


- anyukátok mindig egyfajta kèzmosó szappant vett, ti viszont saját háztartásban mindig különböző illató, "ízesítésű" szappant vesztek


- szüleitek nem kàvéztak, ti viszont eldöntöttétek hogy nálatok reggeli rutin lesz a reggeli kàvézás


- szülői hàzban nem lehetett olyat csinàlni,hogy délután munka/suli után mindenki "levetkőzik", hanem nadràgban, pólóban kellett lenni. Saját lakásotokban pedig csak boxerban/ bugyiban (plusz pólóban), esetleg köntösben vagytok egész este.


Szóval ilyen kis idiótaságokra gondolok :)


Előre is köszi a válaszotokat!


(Egyèbként nekem a fenn felsoroltakból a kàvézást nem sikerül mindig betartanom)


2018. dec. 6. 23:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, volt ilyen. Az egyik legfontosabb, hogy ha már úgyis otthon vagyunk, akkor nem külön-külön ülünk le enni, hanem együtt eszünk (reggelit, ebédet, vacsorát). Hétköznapokon is.

Ezt be is tartjuk, (ebédet kivéve, mert dolgozunk/gyerek iskolás).

2018. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Hú basszus remélem sose adódnak nagyobb problémáid az életben! 🙄
2018. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szinte csak azt tanultam otthon, hogy hogyan ne éljek és őszintén szólva inkább felkötném magam, minthogy olyan ember legyek, mint a szüleim, így nem is lettem az, teljesen máshogy élek, mint ők. Önismerettel sikerült leküzdeni a rossz mintákat. De hogy a kérdésedre is adjak néhány példát, anyám egy mániákus gyűjtögető volt, állandóan vásárolt, soha semmit nem dobott ki a lakásból, halmokban álltak a felesleges dolgok minden felületen. Le sem lehetett ülni, főleg, hogy évente kétszer takarított (karácsonykor és húsvétkor), de még így sem dobott ki semmit hanem csak odébb pakolta a halmokat. Én megfogadtam, hogy nem fogok felesleges kacatokat vásárolni, nem fogok tárgyakhoz kötődni, csak akkor vásárolok, ha szükségem van rá és emellett rendszeresen szortírozok és kidobálok mindent, amit x ideig (fél év-1 év) nem használok. Ez így is lett, azóta is tartom, pl. az egész ruhatáram befér egyetlen bőröndbe :)

De ételekből is teljesen más fajtákat vásárolok, teljesen máshogy főzök, ugyan nem lettem rendmániás de a koszt nem tűröm így rendszeresen takarítok (ugye ez lenne az alap, csak nálunk nem volt az..), gyakran látok vendégül másokat (hozzánk soha nem jöhetett senki, anyámnak megfelelt a putri de azért mások előtt nem vállalta volna fel), stb stb, igazából estig sorolhatnám :)

2018. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Írni kellene egy tanulmányt,mert a gyűjtögetés a mai 50 felettiek társadalmi szokása. Mindenhol azt tapasztaltam,hogy plafonig áll minden vacak, az sem baj,ha törött,de ki biztos nem dobjuk... :D Sajnos nálunk is ez van, gyűlölöm.
2018. dec. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fel nem foghatom, hogy egy ilyen szubjektív kérdésre adott szubjektív választ van aki lemínuszol. Van itt ez esetben jó vagy rossz válasz??? Komolyan vannak akik ennyire negatívak és lelkileg töröttek?
2018. dec. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szüleimtől nem csinálok semmit sztem másképp. Iszonyatosan jofej szuleim voltak. Kar h mar sajnos elég koran elvesztettem őket..


De anyósomektól elég sok mindent. :D (nem laktunk együtt, csak volt h naluk voltunk 1-2 hetet, mikor külföldön dolgoztunk es jottunk szabira) Nem anyosekkal van a probléma, sztem ez eleg sok 60as korosztálynal megjelenik.


1) nem beszélünk mások dolgairól, hiszen nincs beleszólásunk az életébe, még ha kozeli csaladtag is.


2)nincs tipikus nagytakaritas, mindig tisztasag van es viszonylag rend(gyerek mellett), minden héten csinalunk extra dolgot, igy nem kell unnepek előtt megőrülni.


3)nem csak a nő dolga a háztartás... Plane h nem csaladi hazban élünk, ahol van kinti munka is.


4)a gyerekneveles sem csak a nő dolga


5)nem ebresztjuk egymast reggel, mindenki addig alszik ameddig akar ha nem akadályozza a masikat valamiben(pl kozos program)


6)nem főzünk kenyszeresen, hogy minden nap legyen leves es masodik fogas. Főzünk persze, de nem esek kétségbe ha mondjuk pizza lesz az ebéd, vagy sult krumpli.


7)nem torolgetem el a konyhai ruhaval az elmosott edenyeket


8)nem gyűjtögetek felesleges holmikat. Nem csinalok se bútorraktárt a lakásból, se kiállítást, hogy mennyi díszem van. Iszonyatos egy portalanitas is úgy, ha tele van mindenfélével a szekrenypolc. Én 10 perc alatt vegigmegyek a lakason úgy h a kapcsolókat is letörlöm.


9)nem kezdek neki reggel 6kor kényszeresen a vasárnapi ebéd megfozesenek.

2018. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!