Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bejárás vagy albérlet?

Bejárás vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Budapestre vettek fel egyetemre, egyébként Egerben lakok, 19 éves vagyok. Nappalira fogok járni, minden nap lesznek óráim, így a munka nem megoldható, vagy csak néha tudnék dolgozni, és nem sok pénzért. A szüleim tudnak támogatni, de nincsenek jó anyagi helyzetben egyiken sem (elváltak), ennek ellenére albérlet mellett döntöttünk. Azonban most szembesültem vele, hogy mennyibe is kerül, (havi 100at adnak összesen) és elgondolkodtam rajta, hogy egyszerűbb és sokkal olcsóbb lenne, ha bejárós lennék. Az óráim későn kezdődnek szóval meg is lehetne oldani. Feleslegesen kidobott pénznek érzem az albérletet, amit nekik kell fizetni, és el is mondták, hogy bár szívesen kifizetik, sokkal könnyebb lenne nekik, ha itthon maradnék és bejárnék a suliba naponta. Emellett én is szívesebben laknék itthon, mint egyedül egy albérletben. Ti mit gondoltok? Meg lehetne oldani a bejárást (2 óra a buszút)? Ti hogy csináltátok/csinálnátok? Ciki lenne itthon maradni ennyi idősen? Pár hónapig úgyis az albérletben kell maradnom, november végéig, mert a szerződés addig köti ki a felmondási időt.

2018. szept. 9. 11:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Mennyivel lenne olcsóbb naponta buszozni, és ez megéri-e a plusz fáradtságot?
2018. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
A koli miért nem jött szóba mint opció? Olcsó, nem vwgy egyedül, nem kell ingázni. Idén így én a bejárást választanám, hiszen az olcsóbb albérleteket már rég elfoglalták, de jövőre én a kolit javaslom.
2018. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
2 óra buszút, meg még Budapesten mennyi az egyetemig? Nekem nagyon fárasztó lenne napi 4-5-6 órát utazni, de neked kell tudnod. Ha későn kezdődik, gondolom, későn is végződik a nap. Hogy a buszon tanulj, ahhoz nagyon nagy önfegyelem kell, tudom, voltam bejárós, csak rövidebb távon.
2018. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Én bejárós lettem, 1,5-2 óra vonattal + BKK-val az egyetem. Most fogok albiba lakótársnak költözni, mert én ezt nem bírom. Mert az órarendet nem lehet mindig úgy összerakni, hogy ne legyen reggel 8-kor órád, akkor meg már 6 óra előtt kell kelni, volt pár olyan órám is, ami 21 órakor ért véget, a vonatok ritkított járatszámmal közlekednek, éjfélre hazaértem. A MÁV természetesen rendszeresen késik/kimarad, így rászoktam arra, hogy még korábbi járattal menjek (mert bezárják az ajtókat, hogy a késők ne mehessenek be), így már kelhettem 5:15-kor. Itthon is feszült volt a légkör, hogy sose vagyok otthon, mert én nem tehettem meg azt, hogy "jajj, van 5 óra szünetem 2 óra között, gyorsan hazamegyek!", hanem jó esetben a könyvtárban/kávézóban voltam.

Én ráadásul emellett dolgoztam is, így tényleg 23 óra körül értem mindig haza.

2018. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy ez tényleg nagyon sok út, és lehet hogy az elején bírni fogod, de nagyon hamar kimerülsz. Kolin és egy egész lakáson kívül esetleg még megpróbálhatnál csak szobát bérelni, 50+rezsi körül mozognak, állapotoktól függően kicsivel kevesebb vagy több. Facebook-on rengeteg albis csoport van ahol csak szobát adnak ki, és te is tehetsz fel hirdetést. Sok szerencsét!
2018. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Én csak novembertöl kaptam annak idejét kolit és csak egy óra volt az utazás, de nagyon megterhelö volt, föleg, hogy az úton nem tudsz semmi értelmeset csinálni, utána kell tanulni otthon, és a végén semmi idöd nem marad pihenésre, magyarul rövidesen hullafáradt leszel és sem tanulni nem tudsz, sem semmi mást.

Emellett a bejárás sem sokkal olcsóbb, ha kizsámolod a bérletet, akkor már nem jelentös a különbség.


A helyedben örülnék, hogy van lehetöség helyben lakni, és inkább ott "spórolnék", hogy maximális eröfeszítéssel tanulok, hogy ne kelljen több évig húzni az egyetemet!

2018. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Az rengeteg idő és energia, teljesen kikészülsz majd (én legalábbis tuti kikészülnék). Maradj albiba, de keress lakótársakat, esetleg koli. Ha pedig az utazási időt megspórolod akár dolgozni is elmehetsz abban a pár órában.
2018. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ez nem most lett kérdés, albérletben vagyok jelenleg. A bérletet ígyis úgyis meg kell vennem, mert olcsóbb úgy a hazajárás, tehát kb semmi pénzbe nem kerülne az, ha bejárós lennék, az albérlet viszont sok. Olcsónak számító albérletben vagyok, szobát bérelek, de a lakótársaim sosincsenek otthon, így vagyok egyedül. Koliba nem vettek fel, nincs is esély rá, és én inkább utazok 2 órát reggel délután, minthogy több emberrel lakjak egy szobában, szerintem úgy lehetetlen tanulni és pihenni. Csak kérdés, hogy ilyen korban már mennyire ciki ha itthon vagyok, bár ugye keresetem nincs semmi egyelőre, és az egyetem alatt nem is lesz, csak kevés, amiből nem tudnék albérletet fizetni. A buszmegállótól egyébként nem messze van az egyetem szóval Pesten belül már nem sokat kellene utaznom (kb 10-15 perc).
2018. szept. 9. 11:54
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
7, hülyeséget ne beszélj, messze nem 100e a bérlet
2018. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
A bérletem csak 10be kerül, 90%-os a diák a lakóhely és az iskola közt, eddig ezt én sem tudtam.
2018. szept. 9. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!