Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban karácsonyk...

Nálatok a családban karácsonykor mindenki boldog, meghitt hangulat van veszekedések nélkül?

Figyelt kérdés
Várjátok a karácsonyt,együtt készülődtök,díszítitek a lakást ? Vagy ez az egész milyen légkörben,hogyan zajlik nálatok ? Nálam már a karácsony is elvesztette varázsát,ezért vagyok erre kíváncsi.
2018. dec. 12. 17:58
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Előző vagyok bocsi a hibákért:

* Pedig

* Apa

* Nem

2018. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
24-én felállítjuk a normál méretű fát, feldíszitjük, vacsora, kis ajándékozás önkéntes alapon, aztán 3 nap pihenés mindenki azt csinál amit szeretne. Átlagos ünnep, átlagos nap, nem csinálunk belőle felhajtást.
2018. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Mióta elköltöztem otthonról, 3 évente töltöm a szülőknél a karácsonyt. Elsőrangú kifogás, hogy a macskakat nem hagyhatom egyedül. Mivel Jézuska nem érdekel, döglök 3 napig, délig alszom, zabálok és videójátékozok, olyan mint egy átlagos hosszú hétvége. Amúgy is utálom, mikor rám van szólva hogy na most ünnepelni kell.
2018. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Mióta csak Anyummal vagyunk, sokkal nyugodtabb. Mi nem veszekszünk soha, nemhogy karácsonykor. A fadíszítés az én feladatom, Anya a menüt intézi. Karácsonyi zenéket hallgatunk, sütit sütünk, Reszkessetek, betörők- et nézünk, ajándékozunk. :) Amúgy punnyadás van, mert nagyszüleim már nem élnek, nincs rokonlátogatás.
2018. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem díszítünk házat csak fát és ennyi a díszítés.

24én családi vacsora négyesben apa anya nagymama és én. Ez mindig nyugodt, boldog este kajakómával :D Na de másnap mi megyünk rokonokhoz, ők jönnek hozzánk megy a veszekedés, undorkodád ki mit ad kap stb..

A varázs megvan, idén elsőnek lesznek nálunk a keresztfiamék most érti már a jézuskát mi is az a karácsony :)

2018. dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is sima hétköznap volt a karácsony nàlunk, ezért elhatároztam, hogy ha családom lesz máshogy csinálom majd...

Hát annyi a változás, hogy csinálunk egy közös képet a fànál (ezt szívből utálom, de a párom ragaszkodik hozzá 😠) és együtt megvacsorázunk, ennyi. Másnap meg jön a nyűg, hogy utazni kell és 2 nap alatt végiglátogatni a párom családját a gyerekeink miatt, így lényegèben a karàcsony nekem az a pár óra 24-én otthon...

2018. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kisgyerekeink vannak,mindketten a varázsra törekszünk.

Idén ráaadásul ugy jött ki,hogy előtte egy héttel itthon leszünk szabin.

Már megvettünk mindent fát,kaját,ajándékokat. Jövö héten még 2 napot mennek a gyerekek bölcsibe oviba utána ők is itthon lesznek.

Karácsonyi vásárba megyünk,este megnézzük a környezö falukban a diszkivilágitást,sütünk játszunk.


1-én feldiszitettük a házat,23-án este pedig a fát is felfogjuk.


Szenteste itt lesznek idén a nagyszülök,másnapján pedig a rokonokhoz megyünk.


Évek óta stressz mentesen töltjük a Karácsonyt,mindketten olyan családbol jövünk ahol a kötelező kép előtt még gyorsan porszivoztunk egyet,stressz volt egész nap,meg vita.

Mi nem így akartuk a felnőtt életünkben.

Szép ruhát veszünk finomat főzök,de nem gebedünk bele a tökéletesség hajszolásába.

2018. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

2 kis gyerekem van, így mi már december elején elkezdjük díszíteni a lakást. A fát is előbb felállítjuk (hétvégén tervezem), hogy amikor a világítás és a törékenyebb dísz os rákerül az 1 évest már ne érdekelje. 😄

Főzni sütni előtte való napokban megcsináljuk.

24én kirándulni szoktunk és késő délután ünnepi vacsizunk majd közös játék\filmnézés.

25én reggel bontjuk az ajándékot, így egész délelőtt játszhatnak vele. Ilyenkor vagy 26án délután rokonokhoz megyünk. Ott már közel sem olyan idilli a hangulat. Sajnos az anyós úgy gondol a karácsonyra, hogy az év közben okozott kellemetlenséget és veszekedéseket a karácsony szelleme elfeledteti.

Szóval ott harapni lehet a feszültséget ilyenkor is.

2018. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám jehova tanúja (az ünnepekkor pláne) így én szoktam készülődni, ajándékot venni nekik. Inkább a húgom miatt csinálom, mert ő jobban várja. Mamánk csinált nekünk egy tipikus meghitt, karácsonyi hagyományt amit megpróbálok tovább vinni most először nélküle. Idén halt meg...
2018. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Metionin ***** válasza:
79%
Nagy lóxart :D ilyen karácsonyt amit leírtél, csak a tévében láttam kiskoromban. Nálunk mindig balhé van, karácsonykor sincs ez másképp csak akkor volt bent egy halott fa is a házban. Azóta műfenyő van. Én meg elköltöztem. Amúgy nem fogunk ünnepelni, nem díszítünk meg ilyesmi, mert nem igazán érdekel minket a karácsony. Munkaszüneti nap, pihenni fogunk.
2018. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!